Vlak do Pusanu

• Jižní Korea Boosanhaeng (více)

Rozvedený Seok Woo (Yoo Gong) je workoholikem tělem i duší. Své malé dcery Soo-an (Soo-an Kim) si tak příliš neužije. Nyní má Soo-an narozeniny a za každou cenu si přeje navštívit maminku. Seok Woo souhlasí a společně se tak vydávají rychlovlakem ze Soulu do Busanu. Vlak je téměř připraven k odjezdu, jenže na poslední chvíli do něho naskočí nezdravě vypadající dívka. Stačí jedno kousnutí a následkem domino efektu během pár minut většina pasažérů zmutuje v krvežíznivé zombies. Pro ty zbývající právě začíná holý boj o přežití. (Psychor)

Equilita

Nepovažujem sa za milovníčku ázijských filmov, ale tento kórejský zombie thriller ma neskutočne bavil. Napätie počas celého filmu dopĺňali sympatické hlavné postavy a vyzdvihnúť musím hlavne šialených zombie Aziatov, ktorí vám nedajú vydýchnuť. Oproti tomuto sú pomaly sa šuchtajúci zombíci z The Walking Dead totálna nuda. ()

departed

Rychlý tempo od začátku do konce. Takhle to má u hororu se zombíkama, kteří jsou navíc rychlí jak gazelly, být. Po celou dobu adrenalinový napětí, i herci hrají překvapivě dobře. A líbí se mi myšlenka, že zombíci ve tmě vidí hovno a jdou jen po sluchu. Slušná žánrovka, pro fanoušky zombíků povinnost. ()

Knor

Kdo by to do těch Korejců řekl ?! Takhle napínavou zombiernu jsem už dlouho neviděl. Sice by se dalo říct, že jde jen o další z řady zombie variací, ale tenhle film, vyniká skvělým drivem, který sice zhruba v druhé polovině filmu slábne, ale stejně není moc prostoru pro nějaký vydechnutí. Akce je stejně jako zombie rychlá, agresivní a opravdu tu není žádná postava, o který by se dalo říct, že určitě přežije. To napětí je hodně intenzivní a hlavně máte o postavy strach a o to je to působivější. Pár chybiček by se našlo, ale ty se dají odpustit, protože celkově jde o vynikající nervydrásající zombie-horor. Výbornej přírustek tohoto žánru, kterej můžu jen doporučit. ()

vozralec

Šikmoocí zombíci nejen ve vlaku. Povedené žranice a útoky. Občasné dementní chování samozřejmě nechybí. Zdařilý kousek. ()

Zombiepod

Zombie filmov je obrovské množstvo, ale tie dobré by sa dali zrátať na prstoch oboch rúk. O Train to Busan som už čo-to počul, ale nikdy by som nepovedal, že patrí v žánri medzi to najlepšie, čo som doteraz videl. Má to značnú inšpiráciu vo World War Z (vidno to najmä v masívnych hordách zombie), no i napriek tomu, ako béčkovo občas pôsobí, ho v mnohom hravo prebije. Má to v podstate všetko, od napätia, cez skvelé charaktery (aj ten záporák mal niečo do seba), brutálnu akciu, až po výborný záver. Ja som sa bavil, kórejci zasa valia. Som rád, že na dvojku nemusím dlho čakať. ()

Najt

Vynikající film. Dobrá atmosféra, super akce a lucusni zombici. Nechybi ani emoce, tphpe hodnotim k nejlepsim zombie filmům. ()

Alan_Shearer

Korejci me posledni dobou prekvapujou, urcite se na jejich tvorbu vice zamerim. Katastroficky zombie apokalypsy me bavej, Svetovou valku Z povazuju za skvelej film. Vlak do Pusanu je jedna velka kruta jizda. Zadny srani s mladou pani. Rozpocet to melo asi solidni, takze o mega sceny neni nouze. Asi bych uvital vetsi rozebrani existence zombie a jejich schopnosti, nicmene je treba akceptovat, ze akcni prvek jasne dominuje. Samozrejme pokud jste ve vlaku se zombie, neni moc moznosti jak se chovat, takze scenaristum odpoustim nektery klisoidni a beckovy sceny. Ono je treba si uvedomit, ze mentalita vychodni Asie je uplne jina nez ta nase, takze co se libilo / nelibilo mne, na to korejsky divak nahlizi treba uplne jinak. 75%, solidni jednohubka. ()

wege

Film o tom, jak je strašně jednoduché nechovat se správně a jak naopak někdy nebývá jednoduché chovat se správně. A mezitím tam běhají strašně rychle zombíci a teď děj má spousto nelogických lapsusů, kdy najednou jde, co nebylo dříve možné a i jeden člověk dokáže relativně v klidu zastavit dříve nezastavitelné nemrtvé. ()

Ex_Machina

Bežných Kórejcov od seba nerozoznáte, všetci vyzerajú rovnako, ale kórejských zombíkov, tak to už vôbec nie. A to majú tak krásne blankitné oči. Až na tie popraskané cievky na lícach , nekoordinované pohyby a priblblý výraz v tvári sú vlastne celkom fajn. Netrápia ich svetské veci, choroby a netrpia mamonom. Majú len jednu chybu, sú príliš spoločenskí a preto chcú, aby si bol jedným z nich aj ty. A urobia preto všetko. Budú za tebou bežkať po celom vlaku, stanici a vlastne kľudne až na kraj sveta. Tak sa uvoľni , neotáčaj sa a .... bež. ()

Homerking

Hodně dlouho jsem neviděl slušný zombie horor a po tom co se z Walking dead stala nudná středověká konverzačka jsem si začínal myslet že tento subžánr pomalu umírá, tenhle vlak mi však dokázal že je pořád kde brát. Nejpoutavější zombie film, jaký jsem za hodně dlouhou dobu viděl. ()

Oxymoron5

Jací zombie prosímvás? Když vás kousne pes, taky mu hned budete říkat zombie? Tohle byli jen nakažení ve stylu 28 dní poté potažmo FILMOVÁ Světová válka Z. Film celkově nebyl nějaký větší žůžo.. k plusu patří divoký pohyby nemrtvých, krev jsme tam viděli, gore nic moc, příběh s trochou dojáčku taky. A měli jsme se zamyslet, kdo je větší svině, jestli mrtvák, nebo živák???!!! Nebo teda neměli?? Zasloužené tři hvězdy. ()

SilentMemory

Fíha, Kórea prekvapila. Kvalitný zombie snímok s úžasnou kamerou. Fakt krásne zábery. Otec prisľúbi dcére na narodeniny dovolenku k matke, no vo vlaku im skríži cestu veľký, zombie problém. Hrajú tu talentovaní herci a obzvlášť tie zombie performance boli mimoriadne vydarené. Musím pochváliť aj špeciálne efekty, napríklad moment, keď sa na začiatku nakazia a budú bežať cez celý vozeň, ktorý nimi bude preplnený až po strop. Oceňujem, že im napadlo využiť magické prostredie vlakov. Vlaky zbožňujem, ešte ak by sa to nakrúcalo v našich starých slovenských vlakoch, bola by to tip top atmosféra. Jediné čo môžem vytknúť je, že film bol na mňa niekedy trošku viac akčnejší a dramatickejší než by bolo vhodné. Chcelo by to zvoľniť, zapracovať na momente prekvapenia a trochu melanchólie. Ďalšia vec je tá romantická dorama hudba, ktorá do hororov veľmi nepasuje. Ale inak super. A pre užívateľov, ktorí majú pripomienky k Ázii, je dosť odveci zovšeobecňovať Kórejskú tvorbu na Ázijskú, keďže Ázia má plno dobrých hororov a vytvorili také snímky v tomto žánri, aké nevytvorila žiadna krajina. Hlavne čo sa Japonska týka. ()

intro

Paráda, další skvěle odvedená práce od kluků z Jižní Koree. Train to Busan můžu jen doporučit. Já dávám tomuhle akčnímu hororu 75% . ()

frxXx

Zaneprazdneny otecko sa konecne rozhodne venovat svojej dcerke a zacnu ich nahanat zombici no to je pech. Solidne spraveny zombie run film ale nic nove nas v nom neprekvapi. ()

Romeroo

Povedená rejžová zombie taškařice. Sice vše co nám tento zombie nákyp nabídne bylo již xkrát viděno, ale to v tomto případě vůbec nevadí. Vlak jede svižně, vyloženě stupidní výhybky pak strojvedoucí nedělá. Slušný konec celou povedenou zombie záležitost jen podtrhuje. Víc takových nákypů na jeden večer. ()

XXXXXXXX

Zombíci, japonci, vlak. V rámci žánru ok, bez výraznějších chyb, ale opět tomu chybí něco, čím by se vlak do Busanu odlišil od zbytku ostatních zombie filmů... ()

Meeryan

Nelituji toho, že jsem si tento film o zombících pustila (většinou se takovým filmům vyhýbám). Oceňuji, že sem tam byl nějaký humor, že to nebyl film se záměrem vyvolat pouze strach... je to i k zamyšlení, jak se někteří sobecky chovali... Borci Ma Dong Seok a Gong Yoo nezklamali, suprový to bylo! 89% ()

Emjecko

Zřejmě se budu opakovat, ale prostě mám slabost na zombie. Můžu s nimi vidět skoro cokoli, a i kdyby to byla sebevětší slátanina, stejně by se mi to asi líbilo. Na Vlak do Pusanu jsem se tak šel dívat s pocitem: "super, budou tam zombie", ale po zhlédnutí musím objektivně říct, že v tom filmu je toho mnohem víc a kvalitativně ho lze úplně klidně srovnávat i s o fousek lepším World War Z a/nebo Snowpiercerem (v podstatě je to jejich mix). Zároveň mě tam zaujalo poselství "nedůvěřuj bližnímu svému, neb on ti rovněž nevěří" (a když začne, tak už je stejně pozdě). ()

Olafsson

Akční horor kterej vás dojme.. A to hodně, pokud máte srdce na pravym místě... Skvělá kamera, střih, vynikající hudba, civilní a v nejelepšim slova smyslu lidský výkony herců, emoce... Drama, obzvlášť v druhý polovině filmu, který mě několikrát téměř dohnalo k slzám... Korejská kinematografie opět ukazuje že je úplně jinej vesmír než Jewrywood s jeho miliardovými rozpočty, bezpočtem bezduchejch digitálních triků a ubohými prázdnými klišé... ()

Enthu

Film, ve kterém se vyskytují zombie, bývá už někdy předem odhadnutelný. Ale viděl někdo zombie ve vlaku? Popravdě, není to zrovna pro mě typický námět pro film. Musím říci, že filmu se povedlo vyvolat chvíle plné napětí, kdy chcete, aby to všichni zvládli a dostali se do Pusanu, kde budou v bezpečí. Také se vyskytnou i chvíle, kdy byste určité osoby nejradši zavraždili, a pomalu křičíte na obrazovku, jestli není náhodou slepý, když je jasný, jaké úmysly má daná osoba. Ke konci se u vás snaží vyvolat slzy, což se dá i říci, že se mu to povedlo, zvláště když se tamní hrdinové dostanou pod vaši kůži. ()

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix