Nádherný listopad

Prekrásny november

Drama / Psychologický

Itálie / Francie, 1968, 89 min

Mauro Bolognini

To by bylo něco pro mě, taková teta. Velká italská rodina žijící klasický život Siciliánů, styky s mafiií, úspěšné obchody atd., tráví většinu času ve svém panském sídle na venkově. Sedmnáctiletý Nino i jeho bratranec mají odjet do Londýna, což je nejen šance být vlastním pánem a odpoutat se od zaběhlých zvyků rodiny, které mladíky "dusí". Po smrti otce, nemůže Nino vystát nového přítele matky a bláznivě se zamiluje do své tety Cettiny (Gina Lollobrigida). Ta jej i svým chováním provokuje a mimo Nina si začne svůj románek i s bohatým hezkým Sasem, který je přítel rodiny. Cettina je černou ovcí rodiny a žije si po svém, poté co ucítí až nezdravou náklonost Nina, ukončí s ním poměr. Zklamaný Nino prožije sexuální chvilku se svou sestřenicí, se kterou se nakonec ožení. Chce tím trestat Cettinu,a le zatím jen vyplnil dlouhodobý plán celé rodiny. Nino se nakonec odhodlává k odjezdu do Londýna. Listopad tak končí zklamáním Nina, ale rodina má co potřebovala a může nadále prožívat svůj zaběhlý život, i když v něm samozřejmě bude nadálet bujet bok po boku pokrytecká morálka a sexuální chtíč.(14.11.2012)

• anderson

STV = 14.9.1991, réžia českého znenia (ČST Praha) = ZDENĚK HNILICA (30.3.2012)(30.3.2012)

Romantika v italském duchu.(20.2.2007)

• slunicko2

Erotické dusno pod žhavým sicilským sluncem aneb Kdo neví, kde je, neví, kdo je. 1) Mé zvrhlé oko potěšil 21letý Paolo Turco (žárlivý Nino) stejně jako Jean Maucorps (Ninův bratranec Mimi). 41letá Gina Lollobrigida (teta Cettina) byla fakt kus. 2) Pokud se nehodláte unavovat sledováním celého filmu, vezměte zavděk Hennesem, který vám děj filmu vyslepičí ve svém komentáři. Dělá to opakovaně zvláště u svých oblíbených italských filmů.(19.7.2015)

Traumata vecne zamracenyho a nadrzenyho adolescenta z bohate rodiny me nezaujaly. Libila se mi samozrejme Gina, ale treba i Danielle Godet. Take tam muzete videt vzacny stroj - Alfa Romeo 33 Stradale. Cekal jsem to lepsi. P.S.: navic videno bohuzel s otresnym dabingem. 3-(2.5.2014)