Královský slib

Pohádka / Romantický

Česko, 2001, 90 min

• Zazie

Tohle není vůbec námět na pohádku: vážná princezna, která cítí úzkost, když se má provdat za pubertálního prince, protože zjišťuje, že je spíš na zralejší pány. Pohádky mají být především pro děti a tohle přece nemůže žádné dítě bavit! Uměla bych si to představit spíš jako historickou limonádu pro dospělé, tam by to snad dávalo větší smysl.(16.12.2017)

Když vezmu v potaz srovnání s včerejší pohádkou, tak musím zvednout o stupínek hlavně kvůli hereckému osazenstvu. Ještě jsem snad neviděla, že by princesa balila víc pana krále než mladého prince a ještě jsem tolik nefandila onomu páru, aby do toho konečně praštili, seč se překrásná Klára snažila, o co víc natvrdlý štramák Kramár byl. Ostatní byli alespoň k vidění a když už pro nic, tak ze setrvačnosti a vůbec to nebylo tak špatné.(26.12.2013)

• vesper001

„Ten, kdo tě nejvíc miluje, ti nic nesleví.“ Hrome, kam čeští kreativci na tyhle nesmysly chodí? Opisují je z kuchyňských chňapek? A proč jsou na pracáku takové fronty, když u filmu se uchytí každý dement? České pohádky mě začínají děsit víc než půlnoční horory a daňové přiznání. A co se výše uvedené citace týká: ono je to přesně naopak. A vůbec se mi nelíbí, když se takové bludy podsouvají dětem.(9.8.2016)

• UncleG

Několik základních poznatků ke královskému slibu: 1) Kraus je poleno. A to tak neskutečný poleno, že ho museli v postprodukci předabovat, aby zmírnili míru jeho polenovitosti aspoň na polovic. Průměrný bavlan z kamenolomu Horní Jarošov by obstaral možná přijatelnější divácký zážitek. Balvan se aspoň "nesnaží". 2) Kraus nezvládá jízdu na koni. Takže si užijeme zábavné exempore, v němž skupina jezdců uhání krajinou a za nimi povlává Davídek na mocném oři, jež si běží, kam se mu zachce. 3) Kraus neumí šermovat 4) Výrazně pozitivním zážitkem je font ukradený z Diabla dvojky, který mi alespoň nostalgicky připomněl mnohačetné Baalruny. "A nevypadne mi ta Buriza a nevypadne...!" Ehm... No, na jeden film dost málo...(8.6.2012)

Táto rozprávka nie je veľmi rozprávková, ale vôbec nie je zlá. Vlastne je to taký moderný emancipovaný príbeh v historických reáliách, veľmi pekne vybraných. Princezná na pytačkách nie a nie zbaliť toho pravého, nemasný-neslaný princ sa takmer dostane do registrovaného partnerstva s kamošom od koní a vybuchnúť som musel pri takmer-lesbickej scéne s Luckou. Jednoducho slušná oddychovka, pre deti možno menej. Pekný naivný záver, aký sa vidí jednou za tisíc let. –––– Tady se pořád něco musí, ale proč se mě někdo nezeptá, co doopravdy chci? –––– Neznám nic závaznějšího než královský slib!(15.12.2017)

• - Natáčení probíhalo na zámku Žleby, vidět je pak možné i tvrz Cuknštejn. (Cucina_Rc)

• - Když princezna (Klára Issová) vyráží na koni společně s králem (Maroš Kramár) hledat králova syna, má na čele perlu ve tvaru slzy, jejíž velikost neodpovídá té, která se objevuje ve finální konfrontaci. (Malory)

• - V snímke si ako komparzistka zahrala aj dcéra majiteľa pevnosti Cuknštejn, kde sa čiastočne natáčalo. (Zdroj: ceskobudejovicky.denik.cz) (Raccoon.city)