Královský slib

Pohádka / Romantický

Česko, 2001, 90 min

• triatlet

Snaha o výpravnou pohádku vyznívá na prázdno; pokus o zdramatizování je nevěrohodný - při hledání Bohdana padá vyrobený déšť, ovšem v tom psím počasí jsou postavy suché... Samotná zápletka, je-li to zápletka, je prostoduchá, ale všichni se tváří, že rébus KRÁLOVSKÉHO SLIBU je nerozluštitelný. Aspoň že princezna má všech pět pohromadě. I když - na králi obdivuje moudrost, ale ten teda moc moudrý není... Kladem je pár šaškovských šprýmů Jana Krause a celkově herecké obsazení.(20.8.2010)

Hezká zápletka. Nicméně její rozuzlování se vleče a vleče... a pak najednou šup šup... a je po všem. Konec je tedy trochu odbytý. Takže na diváka, který už dávno ví, jak to dopadne, nečeká žádné další překvapení, ani svatba, vůbec nic pohádkového. Ísa i Lůca jsou krásné, mužší herci toporní (vyjma Pelzera, Somra a Krause staršího). Nicméně jako kulisa pro domácí práce či letní relax použitelné.(8.8.2016)

Nebylo to špatné, byť o pohádku ani tak nejde. Od začátku divák čeká, kdy Kramár Issovou konečně vohne. A jestli bude princátko nasraný třeba a vohne na just svýho panoše. Nakonec ale první, kdo chce někoho vohnout je princezna, a to panoše. Nedivím se ji. Pleky to s ní docela vyhrál. Ale zpátky k filmu. Další, koho by ráda princezna poznala hlouběji, je král, takže mu to řekne. Král ucítí mladý maso, vysere se na syna a vyslyší volání divočiny. A to je všechno. Konec filmu. Podle mě by filmu dost přidalo, kdyby tam někdo někoho fakt vohnul.(6.12.2017)

docela pěkný pohádkový příběh, s rozporupnlým hereckým obsazením (plus - Kramár, Issová, neutrál Vondráčková, J. Kraus, mínus David Kraus). Logika postav úměrná snaze o přesun od pohádny k historické romanci. Po pravdě David Kraus bere hodnocení filmu tak 20% (72 by už spíš odpovídalo) a doufám, že už další film s ním neuvidím. (citace DK/LV: A kdo mi dupnul na kládu?/nějak se mi to vykouřilo z hlavy - tomu říkám sexuální deprivace tvůrce)(3.4.2010)

• Kolssteyn

Odpad to nebyl, ale blbé ano! Jestliže se bavil filmový štáb při natáčení, pak film pravděpodobně splnil svůj účel. Dobově je to zmatené přes středověk až k baroku, děj by uspal i otrlého a smýt dojem televizní inscenace asi není v silách televizního režiséra. Příjemný závěr, ovšem předvídatelný ještě před tím, než se objevily ústřední postavy této ploché pohádky.(20.8.2010)

• - V snímke si ako komparzistka zahrala aj dcéra majiteľa pevnosti Cuknštejn, kde sa čiastočne natáčalo. (Zdroj: ceskobudejovicky.denik.cz) (Raccoon.city)

• - Natáčení probíhalo na zámku Žleby, vidět je pak možné i tvrz Cuknštejn. (Cucina_Rc)

• - Když princezna (Klára Issová) vyráží na koni společně s králem (Maroš Kramár) hledat králova syna, má na čele perlu ve tvaru slzy, jejíž velikost neodpovídá té, která se objevuje ve finální konfrontaci. (Malory)