Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Panovníci sousedních království si na bitevním poli slíbili, že se jejich rody jednou spojí. Příběh začíná po letech. Princ už dosáhl plnoletosti, a tak nastal čas, aby se oženil s dcerou krále sousední země. Dávný slib musí být naplněn! Do ženění se mu však chce pramálo. Spíše ho zajímají okolní lesy, ptáci a především volnost. Své chování nezmění ani ve chvíli, kdy přijede krásná princezna. A i ta záhy pochopí, že se k sobě s princem vůbec nehodí. Oba se proto chtějí královskému slibu vzepřít. Ovdovělý král je neústupný a – byť je mu je princezna více než milá – prosbě o zrušení sňatku nemíní vyhovět. Navíc jej opouští jej i rádce Bohdan, jenž se vrací na svou tvrz. Čím dál bezradnější král usiluje o jeho návrat, nebo alespoň o příchod jeho syna, o němž Bohdan často vyprávěl – věřil, že jistě bude stejně tak moudrý. Bohdan ovšem žádného syna nemá, má jen dceru Dinu, která přichází v přestrojení a jednoho dne s princem ze zámku uteče. V panošovi princ neomylně pozná půvabnou dívku Dinu a chce si ji vzít. Setkání s králem, který je nakonec najde v lese, je plné napětí! Král stále trvá na svém. Princezna, která se mezitím pohybovala stále častěji po králově boku, je stejně moudrá jako krásná a přichází s překvapivým řešením. Královský slib bude naplněn a ti, co se milují, se budou moci vzít. (Česká televize)

(více)

Recenze (139)

Primavera 

všechny recenze uživatele

Ženská s jemnými črtami (Vodráčková nie je veru žiadna mužatka) v roli panoša a nik netuší jej pravé pohlavie, haha. Šarmantný stále mladý Maroš Kramár s výzorom frajerkára dostal rolu kráľa tvrdohlavo trvajúceho na dávnom sľube a popri tej zásadovosti vôbec netuší, že princezná je zamilovaná zrovna do neho, haha. Keď sa tajomstvo odhalilo detskému divákovi, ten aj tak dávno vedel rozuzlenie a tak naň len opretý o vankúšik smutne čakal, pretože nudný scenár nerátal s tým, že dieťa má bystrý rozumček a treba ho vedieť, keď nie prekvapiť, tak aspoň zabaviť. ()

Paity 

všechny recenze uživatele

Okolo milénia se nám roztrhnul pytel s nejrůznějšími temnými a vážnými pohádkami. Královský slib je navíc postaven na klasické záměně holky za chlapce. I když v podání Lucky Vondráčkové to nebyl problém, protože při její dětské postavě to skutečně nikdo nepozná. Spíše mě ale rozčilovalo, že neexistovala jedna hlavní postava, ale byl to vlastně Kramár,l Kraus, Issová i Vondráčková. ()

Reklama

skleboun 

všechny recenze uživatele

asi hodinu před koncem přijdete na to, jak to má dopadnout a pak už jen sedíte a čekáte, kdy už to konečně někoho napadne...plus všechny další výtky - ani jeden záporňák, moc pomalé, absolutně nesehraní herci, Jan Kraus, který mi leze na nervy, nespecifikovaný žánr...jestli takhle mají vypadat moderní pohádky, tak to ať se radši žádné netočí. ()

DearS 

všechny recenze uživatele

Taky nepatřím k zavilým zatracovatelům této pohádky (příběhu ?). Po přetočení hluchých míst (zdlouhavé pasáže v učebně, četné záběry na romantickou krajinu), zbudou docela zajímavé pasáže s dobrým tempem vyprávění (většinou ty s Lucií Vondráčkovou -nejlepší herecký výkon filmu). Poslední role Gabriely Wilhelmové a návrat M. Kramára do české pohádky (zmužněl od dob kdy "Za humny byl drak"). ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

To boli asi ešte dozvuky socializmu, nie kvôli forme, ale kvôli tomu, že sa normálne podarilo natočiť aspoň priemernú rozprávku, dnes pri tých hovnometoch ako Řachanda s prdiacimi škriatkami človek len spomína, že tvorcovia kedysi vedeli, čo do tohto žánru patrí a čo nie. Issová prekvapujúco pekná princezná, Vondráčková tiež pekná, Kraus nikdy pekný nebol, ale priniesol na obrazovku presne to, čo mal, Kramár je klasika. Rozprávka nemá odvahu priniesť niečo komplikovanejšie, ale na oddychové pozretie to stačí. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (4)

  • V snímke si ako komparzistka zahrala aj dcéra majiteľa pevnosti Cuknštejn, kde sa čiastočne natáčalo. (Zdroj: ceskobudejovicky.denik.cz) (Raccoon.city)
  • Když princezna (Klára Issová) vyráží na koni společně s králem (Maroš Kramár) hledat králova syna, má na čele perlu ve tvaru slzy, jejíž velikost neodpovídá té, která se objevuje ve finální konfrontaci. (Malory)
  • Natáčení probíhalo na zámku Žleby, vidět je pak možné i tvrz Cuknštejn. (Cucina_Rc)

Reklama

Reklama