Královský slib

Pohádka / Romantický

Česko, 2001, 90 min

Nepříliš blahé tvůrčí pokusy režie a kamery mě příliš často vytrhávaly z plynutí příběhu a ani střihu úlohu nezjednodušily. Z hereckých výkonů stojí za zmínku princeznovské ozvláštnění Luciiným projevem a jazykové hříčky staršího z Krausů. Introvertní a galantní svůdcovství pak dává mladému hřivnáčovi Krausovi zvítězit nad konkurencí doupňáka.(8.5.2014)

• Columbus

Na pohadku moc temne, na historicky film moc vesele, je to nekde mimo a herci netvori vubec zadny kompaktni celek. O nejake postave, s kterou bych se szil ani nemluve.(27.7.2002)

• salahadin

Královský slib aneb jak ženská musí žádat o ruku chlapa, kterej je tak dutej, že nepochopí tucet náznaků. A kterak rozmělnit a potopit jemnější verzi Closer (Na dotek), to je Královský slib. A kluci Krausovi tomu nasazují korunu (v dobrém smyslu).(24.12.2008)

• Tommassi3

"Co to děláš ??" - "Tvůj syn přeci nepojede do zámku v sukních !!" - "Ty a do zámku ?? To se tam raději dobelhám o berlích !!" ;)(26.12.2013)

• blackrain

Pohádka? Ne, romantický příběh zasazen do středověku. Nic víc. Ani atraktivní herecké obsazení v tomto případě nezmůže všechno.(21.8.2010)

• - Natáčení probíhalo na zámku Žleby, vidět je pak možné i tvrz Cuknštejn. (Cucina_Rc)

• - Když princezna (Klára Issová) vyráží na koni společně s králem (Maroš Kramár) hledat králova syna, má na čele perlu ve tvaru slzy, jejíž velikost neodpovídá té, která se objevuje ve finální konfrontaci. (Malory)

• - V snímke si ako komparzistka zahrala aj dcéra majiteľa pevnosti Cuknštejn, kde sa čiastočne natáčalo. (Zdroj: ceskobudejovicky.denik.cz) (Raccoon.city)