Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Panovníci sousedních království si na bitevním poli slíbili, že se jejich rody jednou spojí. Příběh začíná po letech. Princ už dosáhl plnoletosti, a tak nastal čas, aby se oženil s dcerou krále sousední země. Dávný slib musí být naplněn! Do ženění se mu však chce pramálo. Spíše ho zajímají okolní lesy, ptáci a především volnost. Své chování nezmění ani ve chvíli, kdy přijede krásná princezna. A i ta záhy pochopí, že se k sobě s princem vůbec nehodí. Oba se proto chtějí královskému slibu vzepřít. Ovdovělý král je neústupný a – byť je mu je princezna více než milá – prosbě o zrušení sňatku nemíní vyhovět. Navíc jej opouští jej i rádce Bohdan, jenž se vrací na svou tvrz. Čím dál bezradnější král usiluje o jeho návrat, nebo alespoň o příchod jeho syna, o němž Bohdan často vyprávěl – věřil, že jistě bude stejně tak moudrý. Bohdan ovšem žádného syna nemá, má jen dceru Dinu, která přichází v přestrojení a jednoho dne s princem ze zámku uteče. V panošovi princ neomylně pozná půvabnou dívku Dinu a chce si ji vzít. Setkání s králem, který je nakonec najde v lese, je plné napětí! Král stále trvá na svém. Princezna, která se mezitím pohybovala stále častěji po králově boku, je stejně moudrá jako krásná a přichází s překvapivým řešením. Královský slib bude naplněn a ti, co se milují, se budou moci vzít. (Česká televize)

(více)

Recenze (134)

Faidra 

všechny recenze uživatele

Mdlá a utahaná pohádka, která se snaží o historický nátěr pomocí dojednaného spojenectví a středověkých rekvizit a jen díky šarmantnímu Kramárovi a místy opravdu vtipnému Krausovi seniorovi nepadá do bahna ke štěstím z pekla a zamoučněným princeznám. Naproti tomu producírování mladší generace budí něco mezi pokrčením rameny a znechuceným ušklíbnutím a naprosto nepohádkový závěr (jakkoli princeznino rozhodnutí schvaluji) korunuje Královský slib dost nekrálovsky. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Pohádka bez špetky nadpřirozena a bez padouchů. Smyšlený romantický příběh, kdy už po půlhodině víme, jak to přesně skončí, ale ještě hodinu si počkáme, než děj doklopýtá do finále. Hlavními hrdiny jsou čestný a nesmírně natvrdlý král (M. Kramár), jeho rozmazlený, rádoby roztomilý syn (protekční tlačenka number 1 - D. Kraus), urozená slečna, která ví, co chce, leč neumí se vymáčknout a tak jen stále kulí oči ve výrazu hladového tuleňátka (K. Issová), rádcova dcera, děvče od rány, co má prý vypadat jako kluk (protekční tlačenka number 2 - L. Vondráčková) a do toho sekunduje pár dalších čičmundů. Třeba Jan Kraus ve zbytečné roli absolutně nevtipného šaška - živočišné vitalitě např. Menšíkova Matěje v pohádce "Jak se budí princezny" se nepřiblížil ani tolik, aby mohl Menšíkovi alespoň boty olízat. "Královský slib" je provázen obvyklými dějovými nelogičnostmi tvorby pro děti, povedenou výpravou (moc hezké exteriéry), průměrnými kostýmy, místy otravnou hudbou a plejádou známých hereckých jmen. Ucanckaný příběh bych hodnotila podprůměrnými dvěma puntíky, ale velkorysá výprava mi dovoluje bez uzardění připrdnout i třetí do mírného nadprůměru. Navíc, není to tak uječený opruz jako Troškovy pohádky. Snesitelné nic-moc. 55% ()

Reklama

Ainy 

všechny recenze uživatele

Konečně nějaká novodobá, netuctová pohádka. Hvězdičku ubírám za Davida a Lucii. Já ty dva skutečně nemusím. Kraus mladší je mi na pohled tak děsný jak můj pohled do zrcadla po včerejším veselí a dnešním střízlivění. Jinak díky zajímavým leteckým záběrům, západům slunce, koním a hlavně díky úžasné hudbě, měla pro mě pohádka velice příjemný šmrnc. Hlavně hudba má lví podíl na přitažlivosti celého děje. Ona a až hříšně charismatický Maroš Kramár přirozeně. Ani mi nevadila nepřítomnost záporné postavy. Úplně vystačila neuvěřitelná natvrdlost hlavních mužských představitelů. Člověk by se mohl unaznačovat, ale pokud si vyloženě o něco doslova neřekne, chlapovi to nedojde. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Královský slib doplácí především na špatné herecké výkony hlavních představitelů. David Kraus svým hereckým projevem dokazuje, že není ani herec, ani zpěvák, ale jen pouhý profesionální syn. Lucka Vondráčková mě taky dvakrát nepřesvědčila, nicméně alespoň se na ní hezky dívá. Jak příběh dopadne se dá vytušit poměrně rychle. Největší problém mám však s tím, že pohádka bez pohádkovýho příběhu mě chutná asi jako zmrzlinový kornout bez zmrzliny. ()

hippyman 

všechny recenze uživatele

příjemná pohádková romantika k balení dárků, ale na celovečerní film je to trochu moc jednoduché... největší bolestí je malej kraus a fakt, že je od půlky jasný, jak to dopadne, takže pak už jen čekáte na konec... taková nenáročná vánoční pohodička typu jednou a dost ... 60% ()

Galerie (6)

Zajímavosti (4)

  • Když princezna (Klára Issová) vyráží na koni společně s králem (Maroš Kramár) hledat králova syna, má na čele perlu ve tvaru slzy, jejíž velikost neodpovídá té, která se objevuje ve finální konfrontaci. (Malory)
  • V snímke si ako komparzistka zahrala aj dcéra majiteľa pevnosti Cuknštejn, kde sa čiastočne natáčalo. (Zdroj: ceskobudejovicky.denik.cz) (Raccoon.city)
  • Natáčení probíhalo na zámku Žleby, vidět je pak možné i tvrz Cuknštejn. (Cucina_Rc)

Reklama

Reklama