La donna più bella del mondo

• Francie

La Belle des belles

Beautiful But Dangerous

Beautiful But Dangerous

Komedie / Drama / Romantický

Itálie / Francie, 1955, 107 min

Takový pěkně po starohollywoodsku rozmáchlý film plný velkých citů, osudové lásky a barvitých kostýmů. Zvláště krásná Gina (v hlavní roli operní divy Liny Cavalieri) zde střídá kostýmy jak na módní přehlídce. A vždy jí to samozřejmě úžasně sluší. Ale jak to tak bývá, oč větší výprava, o to jednodušší děj. Vlastně, takový kapku lepší román pro služky. Ale za tu Ginu ty čtyři hvězdy dám.(14.7.2016)

menej znamy film mladej a krasnej GINY LOLLOBRIGIDY kde sa predviedla ako spevacka, tanečnička a šermiarka v peknych kostymoch - http://www.youtube.com/watch?v=f2IiGicOai8(23.8.2012)

Nenáročná romantická drama pro širokou skupinu diváků, především s Ginou Lollobrigidou, s Vittoriem Gassmanem, ale mezi hlavní protagonisty patří také Anne Vernon anebo Robert Alda. Tento film je méně známý jen pro nás, ve své době se stal kasovním trhákem a Lollobrigida obdržela Cenu Davida di Donatella pro nejlepší herečku (italský Oscar). Já ani se nedivím, zpívala tak krásně (i operu!), že jsem jen zíral. Málokdy slyším takhle kvalitní zpěv od herečky (ani nevím kdy naposled). Příběh není špatný, humor jen minimálně, herecky kvalitní od všech, ale to nejlepší je jednoznačně Gina, v době své největší slávy (55-56). Je to barevný film! 3,5/5(19.12.2014)