Dough

Starý žid Nat Dayan (Jonathan Pryce) vlastní rodinnú pekáreň, ktorú zdedil po svojom otcovi, a ten zase po jeho otcovi. I napriek pár lojálnym zákazníkom biznis prestáva rozkvitať, čo sa však náhle zmení akoby švihnutím čarovného prútika po tom, čo Nat zamestná mladého moslimského učňa v núdzi Ayyasha Habimanu (Jerome Holder). Ten totiž v náhlivosti vysype marihuanu do cesta, ktoré sa práve miesilo na čerstvé vianočky. Obrat pekárne zázrakom vyletí raketovou rýchlosťou cez noc nahor. (sochoking)

kaylin

Některé snímky mě dostanou svojí jednoduchostí, svojí lehkostí a tím, jak zajímavé charaktery vykreslují. "Dough" je v něčem možná až moc jednoduchý, až moc naivní, ale představa, že žid a muslim společně provozují pekařství je krásně utopistická a zároveň dojemná. Skvěle jim to spolu funguje hlavně díky hercům. ()

sochoking

Nejde o nejakú crazy komédiu , u ktorej by ste zleteli od smiechu z kresla na zem. Je to skôr dráma s komickými prvkami, alebo naopak, komédia s prvkami drámy. Všetko záleží od vášho uhlu pohľadu. V každom prípade, ako oddychovka na resetovanie mozgu v nedeľu po sobotnej chlastačke, ideálna. ()