Mladá a atraktivní manželka mocného podnikatele je surově zavražděna ve svém bytě. Plzeňští vyšetřovatelé z oddělení vražd stojí před otázkou, zda jde o strašnou pomstu nebo o dílo psychopata. Šestidílný kriminální seriál Místo zločinu Plzeň sleduje práci plzeňského kriminalistického oddělení. Pod vedením plukovníka Karla Drtiny pracuje zkušený kapitán Tomáš Karas s Viktorem Knappem. Hlavním tématem prvního dílu je vražda půvabné Lenky Steinerové. Surový čin nasvědčuje, že se jedná o vraždícího psychopata. Vražda druhé mladé ženy Lady Brůnové toto podezření jen potvrzuje. Vyšetřování se zaměří na místního fotografa Kepku, který obě ženy fotil. Kriminalistům však chybí přímé důkazy a jejich pátrání jde i směrem k charitativní nadaci Lenky Steinerové. Pátrání stojí kapitánku Mirku Ondrovou málem život. (Česká televize)

Radko

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Veru, kvapka krvi by sa zišla. Pretože táto epizóda je bez krvi, bez chuti, bez zápachu. Podivne sterilné. Krimi, ktoré nevyvolá takmer žiadnu emóciu, ani záujem a v bludisku pamäti zapadne tak, že po pár dňoch nie je načo spomínať. Jan Hřebejk nakrúca celkom dobré filmy, ale ako seriálový krimi rutinér v tomto prípade zlyhal. ()

Jenda

Nijak zvlášť mě tato epizoda nenadchla a kdyby mě bylo fuk, jestli se tvůrci ve druhé epizodě zlepšili (nebo ne), tak by tu pro mě seriál skončil. Sice herci jakž takž hrají (tj. i vedlejší role nejsou očividně obsazovány lidmi z ulice) a koncentrace stupidity v dialozích není tak závažná jako v jiných českých krimi , ale v záplavě krimi seriálů se nejedná o nic extra. Nekteří herci a jejich (kladné) postavy mi navíc příliš nepadli do oka, takže na mě působí trochu otravně (ta mladá policajtka). Naopak mě v epizodě mrzí nedostatečné využití snad jediného charakterního herce (Vaculík). Všiml jsem si i hudebního doprovdu, který je po celou dobu dost krimi-generický, a který mi po celou první epizodu evokoval Waymara Royce pořádajícího výpravu za Zeď (GoT). ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Tak povídej. Co ti naši úchyláci." Až ke mně jednou domů zavřenými dveřmi proběhnou dva kovbojové s pistolema a pak se "Sorry" na rtech zase zmizí, tak si v klidu opravím dveře a budu spokojeně žít dál s vědomím, že mě poctili návštěvou kapitáni z plzeňské kriminálky a patrně nejsem vrah. Jistý si tím nemohu být, protože jejich "vyšetřování" je docela síla, proti debilní kpt. Ondrové se mi i vrah jevil jako sympatický chlapík a ačkoli nechci vynášet soudy po prvním díle, tak jsem hodně dlouho neviděl takhle špatnou seriózně se tvářící detektivku. ()

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Cosi podivného. Jinak fakt nevím, jak mám vyjádřit naprosté rozčarování nad pátráním po vraždícím úchylovi. Úchylem jsou spíš každý detektiv, teda snad kromě Vaculíka. Ale i kdyby byly hlavní postavy jakkoli úchylné, aspoň vypravěčsky to mohlo být lepší. Jenže není. Zatímco trochu napětí a erotiky si divák voyer užije při vraždách, při pátrání si divák detektivek přijde tak akorát na ochmelku Stránského a slušně civilního Zadražila. Jako úvodní díl rozhodně nenaladilo na další díly. ()

rt12

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po příšerné jedničce (nedokoukala), jsem dala na zdejší hodnocení a podívala se na dva ,,nejlepší" ze seriálu. Vezmu to zkrátka scénář 0, režie 0 , akce na úrovni leklé ryby. Chudáci herci byli donuceni vystupovat v postavách, které podstoupili lobotomii mozku. U Červené Karkulky jsem se klepala strachy víc a hlavně dávala smysl. Nemám ráda odpady tak dám 1 hvězdu z útrpnosti. ()