Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Neznámý pachatel v obci Loučka uškrtil starého Aloise Koulu a svůj čin naaranžoval jako sebevraždu. Plzeňští kriminalisté hledají motiv tohoto zrůdného činu a objeví Koulovu temnou minulost. Opožděná vražda je čtvrtým dílem kriminálního seriálu Místo zločinu Plzeň. Odehrává se v obci Loučka, kde byl uškrcen důchodce Alois Koula. Vrah se snažil vraždu narafičit jako Aloisovu sebevraždu. Kriminalista Viktor Knapp a jeho kolegové hledají vrahův motiv a pátrají i v minulosti Aloise Kouly. Alois Koula nebyl v obci oblíbený. Jako bývalého komunistu ho nesnášejí sousedé, ale četné rozepře měl i s terapeutickou komunitou drogově závislých léčených na místním statku. Vyšetřovatelé zjistí, že Koulova minulost je velmi pestrá. Nejdříve po válce zabil barona Huberta Weimana, a poté vstoupil do StB, kde ho řídil jakýsi Skalický. Vraždu Weimana doprovázela krádež vzácné sbírka poštovních známek. I vražda Aloise Kouly nese stopy loupeže. Kriminalisté se domnívají, že vzácná sbírka může být motivem, a proto začnou podezírat Koulova vnuka, bývalého narkomana. Jenomže Evžen popírá, že by měl se svým dědou cokoliv společného. Jeho lež však kriminalisté odhalí, Koulu v Loučkách navštěvoval. Ale je to ten správný krok k vyřešení vraždy? (Česká televize)

(více)

Recenze (6)

Lykos 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mírně lepší, než předchozí díly, ale opět se to tak podivně táhne. Mně by nevadilo pomalé tempo, ale tady se spíš pomalu mluví, všichni u toho chrápou nebo co. Tento díl byl na jednu stranu zajímavý, na druhou stranu mírně překombinovaný. Spousta dějových linek, spousta možností. Což by bylo dobré, ale narvat to všechno do necelé hodiny, to prostě nemůže dopadnout dobře. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Ve vší úctě ke stáří a ve vší slušnosti, ona to byla pěkná svině." Já si tedy o starém Koulovi nemyslím taky nic moc dobrého, ale stejně tak o autorech tohoto seriálu. Tentokrát mi totiž zamlčeli záběry z dronu, takže je mohli pachateli omlátit o hlavu a mě do té doby nechali tápat v temnotách. To nemám rád, takže jako pomstu prozradím vtip, který v tomto díle zazněl: "Řeknu ti vtip o Český poště, ale nevím, jestli ti dojde." ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přeci jen trošku lepší díl než ty předchozí - alespoň námětem. "Chudáka" starého důchodce najde pošťačka oběšeného a kriminalisté mají před sebou složitý úkol - rozkrýt, kdo vlastně onen staříček byl. No a nebudou se divit, na co všechno přijdou a kolik je v okolí podezřelých. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pohodový díl, který mi atmosférou připomněl staré křivdy z Nepodepsaného knoflíku. Žádné velké akce, příjemné prostředí, závan minulosti. Byť vyřešení případu bylo vůči divákovi nefér, epizodu jsem si užil. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v Kryštofově údolí a na Lemberku. (rakovnik)

Reklama

Reklama