Atraktivní manželka šéfa plzeňské opery Renata Kormannová se nevrátí domů. Nedá o sobě vědět ani v příštích dnech a plzeňské kriminální oddělení zahájí rozsáhlé pátrání. Na úvod pátého dílu Návrat staré lásky televizního kriminálního seriálu Místo zločinu Plzeň se pohřešuje atraktivní Renata Kormannová. Kapitán místní kriminálky Tomáš Karas a jeho kolegové pátrají po zmizelé manželce šéfa plzeňské opery. Než objeví její zahrabané tělo v nedalekém lese, zjistí, že Renata vedla dvojí život. Na jedné straně reprezentovala významného manžela a na straně druhé si přivydělávala jako eskort servis. V této souvislosti znala i členy drogové mafie a dle nejednoho svědectví Kosťu Ševčenka svým udáním dostala do vězení. Jenomže Kosťa se po odsezených letech dostal na svobodu, a právě on se mohl mstít a zavraždit Renatu. Kriminalista Viktor Knapp má v tomto případě nelehkou úlohu, protože z Německa se vrací jeho bývalá přítelkyně Bára a právě ona je podezřelá ze spolupráce s Kosťou. Viktorův přítel Leoš patří mezi podnikatele v zábavním průmyslu a snaží se ochránit Viktora před nebezpečím, které Bára reprezentuje. Bára se však snaží přesvědčit Viktora o své bezúhonnosti. Kosťa je nakonec za dramatických okolností zatčen, ale z vraždy Renaty Kormannové není usvědčen. Je mu však prokázána snaha obnovit dealerskou síť prodeje pervitinu a jeho výrobu. Usvědčená je i Bára jako jeho nejbližší partnerka, a Viktor ji nehodlá krýt. Na stopu vraha přivede kriminalisty fotka bulvárního fotografa. Renata Kormannová doplatila na svůj dvojí život. (Česká televize)

Lykos

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

U tohoto dílu se vážně nedokážu přenést přes jako ruský přízvuk Matouše Rajmonta. Verešová zněla víc rusky než on. Opět taková divná splácanina. Případ je vyřešen díky fotkám v Blesku, ne že by snad policie na něco přišla. Jedno copa a třikrát tuten je vážně slabý pokus o nápodobu místního dialektu. ()

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Co je to česká celebrita?" - "Druhá odmocnina z nuly." :-) Asi nejvtipnější a nejzábavnější hláška celé série. Mafiánec Kosťa se vrací z lochu na svobodu a hned je v plzeňském podsvětí horko. Je nalezena zavražděná bývalá super eskortnice, brzy nato se stanou další dvě vraždy, policajti se mohou uchodit a pořád nic. Brzy se však karty obrátí a pár nepěkných pravd vyjde najevo. Ucházející díl, ve kterém překvapí účast modelky Verešové a její peněz chtivá panička, která zapletla už dříve a plete i teď hlavu vyšetřovatele Viktora. Průměrný díl v rámci podprůměrného seriálu. ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Ještě jedna takováhle prominentní vražda a příští rok Vás pozvou do Star Dance." Plzeňští kriminalisté mě tentokrát poprvé celkem pobavili. Konečně jim totiž z úst začali občas skákat tuteni, japati a podobně, což mi dosud chybělo. I jinak mě to propojení politiky, bordelu a perníkové cesty celkem bavilo, protože žádné neodpustitelné kriminalistické fauxy ani pasy tentokrát nenastaly, dámské obsazení mě svými zevnějšky potěšilo a ukrajinská Kosťa nostra je nakonec taky slušný vtípek. ()