Místo zločinu Plzeň

Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Scénář:

Martin Bezouška

Kamera:

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová (více)

Epizody(6)

Šestidílný kriminální seriál Místo zločinu Plzeň sleduje práci plzeňského kriminalistického oddělení. Divákům se představí plukovník Karel Drtina (Lukáš Vaculík), šéf plzeňské kriminálky, strohý profesionál, který nemá osobní vztahy s vyšetřovateli v oblibě, a kapitán Tomáš Karas (Jan Zadražil), racionální pedant, jehož jedinou slabostí je tolerance ke kolegovi Viktoru Knappovi (Martin Stránský), který i přesto, že se rád napije, má v týmu respekt. Nejstarším členem kriminalistického oddělení je major Vladimír Šimek (Vladimír Kratina), ženský element zastupuje kapitánka Mirka Ondrová (Berenika Kohoutová), svéhlavá, ale velmi pracovitá vyšetřovatelka. Nejmladším členem týmu, hledajícím každou příležitost k tomu, aby se prosadil, je zakomplexovaný kapitán Jakub Lepší (Vladimír Polívka). Kromě nich se v seriálu objeví také Bára Kodetová, Jitka Čvančarová, Tereza Brodská, Andrea Verešová či Zuzana Vejvodová. Tým kriminalistů bude v seriálu řešit vraždu významného plzeňského podnikatele, pátrat po nezvěstných pracovnících bio farmy, hledat manželku šéfa plzeňské opery, odhalovat psychopata, který zřejmě stojí za vraždou mladé ženy, i pátrat po tom, kdo řídil náklaďák, který srazil místní učitelku. (Česká televize)

MutantMarana odpad!

Vysilano od 20 hod v bezne dostupne TV a samy hovno, doprdele, kurva. Nicim jinym holt neumej zaujmout, kdyz to cely stoji za starou backoru, taxe aspon snazej mluvit sproste. Dobre, ale az po desaty ne? Ikdyz vono to je asi jedno. Dnesni zdegenerovany deti stejne jinak nemluvej. Vole pico. Totalni tragedie. ()

Plastík

Určitý způsobem musím dát za pravdu přispěvovateli "Canakja". Na druhou stranu jsem ohromen herectvím a skvělou autetičností celého hereckého ansámblu. Jsem s celého seriálu doslova ohromen. Zkrátka paráda. ()

Mamlas odpad!

Pomalé, unylé, mdlé, nezáživné. Jako detektivka, co se týče děje, průběhu vyšetřování, rozuzlení a scénáře nedostatečné. Jediná rozumná bude asi produkce, která uvolila natočit jen 6 dílů, aby se vidělo, a pak to bude moct nechat v klidu vymizet... jo a otřesně odporná hudba na začátku a na konci. ()

subic

Labyrint (2015) na ČT skončil a tohle hned následovalo, tak je s čím srovnávat. Vaculík není Langoš, Kratina není Donutil, Stránský není Majer atd. Proboha a co tam dělá ten Pokorný, toho vyhrabali kde? Takže obsazení je méně výraznější, filmařsky to vypadá slušně, tady Hřebejk odvádí svůj současný a na televizi zcel dostatečný standard, ale ten scénář, to je bída. Zatím jsem viděl první 2 dost se táhnoucí díly, tak uvidíme, jak to bude dál. A zbytek už to moc nenarovnal. ()

Hrabovo

Po pátém dílu mi to nedá a hodnotím, 6.díl už tu horu pitomostí nemůže vytrhnout. Slabomyslný a ani náhodou uvěřitelný 1.díl stopuje opravdu chabá 5. Proč to prosím někdo vůbec točil, vždyť z ubohosti scénáře muselo být jasné, co z toho vyleze! Chtěla jsem pochválit aspoň hudbu, ale - po stále omílaných 4 taktech východních motivů ve všech scénách asijské restaurace a hudbě v tom druhém podniku - nemohu. A propos, casting nezná jedinou ženskou, kterou by bavilo tančení u tyče a šlo jí to? Ty 3 zombie, co se pohybují na obrazovce, by spolehlivě každého hosta vyštvaly během 10 minut...Děsné! Jo a Plzně bych se taky zastala. Na německou sadu Morden im Norden se dá dívat hlavně díky překrásným záběrům na město Lubeck (tedy kromě toho, že jejich detektivky jsou uvěřitelné, vrahové mají jasnou motivaci a odsýpá to). ()

ostravak30

Tak na hodnocení tohohle seriálu si opravdu smlsnu. Ještě nikdy se mi totiž nestalo, abych od prvního dílu a po shlédnutí prvních deseti minut, již věděl, že tohle je totální prů..r, jaký ČT nepamatuje. Čím začít? Třeba scénářem. Ten je tak špatný a tragický, že absolutně nechápu, jak tohle mohl někdo pustit do televize. Ve druhém dílu si například poslechneme naprosto nesmyslnou diskuzi o velikosti vodky. A celý seriál provází rádoby dospělácké vtípky kriminalistů, které ale vůbec nejsou vtipné. Někdy si snad říkám, zda policisté vůbec chtějí vraha najít. I průměrný čtenář nebo divák detektivek by věděl, nač se svědků a obětí ptát. Zde to místy vypadá, že kdyby samotný svědek něco neřekl sám od sebe, policisté se to nedozví. Prostě proto, že se na to nezeptají. Scénář je tak hrozný, že jsem nic hroznějšího v životě neslyšel. Je naprosto nereálný a nesmyslný. A když už jsme u samotných postav, ty nejenže vlastně ani mnohdy neví o čem mluvit, ale kolikrát i nesmyslně tlachají a někdy to ani nepatří k příběhu. Vůbec chování postav je mnohokrát nesmyslné a absurdní. Zvláště u policistů by člověk čekal větší logičnost toho co dělají. K tomu všemu si přidejme opravdu špatný střih. Já prostě nemůžu pochopit, že to tvůrci nevidí. Proč je tam tolik hluchých míst? Stalo se to jakýmsi kolorytem seriálu. Postavy dokonverzují a následuje dlouhé hluché a nic neříkající místo. Takové nastalo i ve druhém díle v opeře. Proč? Ne, tomu se nedá rozumět. A s tím souvisí i nevhodně zvolená kamera. Mě se mnohdy její pohled nelíbí. Děj samotný je nudný až to bolí. Protože postavy nejednají logicky a může za to i scénář, tak není divu, že ze samotných případů má divák pocit, že kdyby se postavy nepřiznaly samy, tak by snad vyšetřovatelé ani vraha neodhalili. Vlastně už jen stačí, aby si poklepali na rameno: "No dobře Lojzo, picnul jsem ho já." "Tak pojď s námi Tondo." Vše je tak samozřejmé a automatické, že kdyby to tak chodilo i v životě, tak máme kriminalitu o 80 % nižší. A tomu všemu bych dodal, že seriálu bohužel velí tak příšerná hudba, že by mě zajímalo, kdo vymyslel zrovna tohle. Ke kriminálce moc nepasuje. Snad mi tvůrci prominou, ale já jsem se musel vyřádit. Horší seriál ČT nikdy nenatočila. Pan Hřebejk jinak točí dobré filmy, ač má někdy úlety jako třeba Medvídek, ale seriál zřejmě není jeho parketa. Nebo tohle byl nějaký nepovedený pokus. Jinak si nedovedu vysvětlit, že něco takového šlo do televize. Přeci jen ale musím říct, že poslední díl o biofarmě působí jako zjevení. Je to úplně jiná epizoda než všechny předchozí. Vyšetřování sice opět nestojí za nic, ale díl je konečně trochu slunečný, oproti těm temným, je to zajímavý a napínavý díl až do konce. Tenhle díl mě zaujal a rozhodně ční nad všemi ostatními. ()

jprmusic

Totální Hřebejkův průser - že je blbej scénář, za to asi nemůže, ale že tu práci vzal, za to už jo. A je jí dělá tak jak jí dělá, za to taky. Z herců dopadla nejhůř Bereniky Kohoutová - možná by mohla hrát dylinku ze střední - tak se nakonec i chová. Jak by řekl kapitán Karas - tak povidej, co ty naši úchyláci ...... ()

maniacxl

Česká televize po velmi vydařeném Labyrintu dává do televizního éteru další krimi seriál.Jaj,jaj,trpěl jsem jako kůň,kterýmu hnisá kopyto.Měl jsem pocit,že je to celý vtip,protože to vypadalo jako nějaký studentský pokus o něco,co nefunguje ani jako parodie.V kolonce režie Jan Hřebejk,to mi hlava nebere vůbec.Nuda,nuda,všechny to obtěžuje něco vyšetřovat,po něčem pátrat,nulová,co nulová,mínusová akce,de facto žádnej scénář, naprosto otřesná hudba.Tak nelogický policejní postupy jsem snad ještě neviděl!!!To i v Bláznivé střele je to tisíckrát lepší.Za mně těžkej propadák a u dalších dílů nevěřím,že se něco změní,to by se musel vyměnit celej štáb i s vrátným.A tohle mi máme platit??Průser jak Brno,vlastně jako Plzeň! ()

tonton78

se slzou v oku vzpomínám na Případy 1. oddělení, tohle je opravdu druhá liga...navíc jsem netušil že Thomayerka se přestěhovala do Plísně. Za všechno stejně může Dáša a Berbr, takže se rozloučím klasickým :"Sportu zdar a Plzni smrt.."Ať žije SPARTA PRAHA, olééé..zatím nehodnoceno ()

carl.oesch

Mám tyhle kratší detektivky rád, dost dílů kriminálky Anděl sneslo celkem slušné měřítko, První oddělení bylo skvělé, ale tohle bohužel pokračuje v duchu onoho zvěrokruhu nebo Případu pro exorcistu. Mizerný scénář, řada nelogičností, absence napětí i akce a k tomu navrch prachmizerné obsazení vesměs herci, kteří tady v prvním dílu vymáčkli ty své nejnesympatičtější polohy. Věřit Vaculíkovi, že je z něj tvrďák? Ani náhodou. Předpokládám, že v každém díle onen Viking bude řešit problémy své matky - bezdomovce....K tomu mně zaujalo doslova hororové namaskování Vaculíka s Kratěnou při interiérech na komisařství, oba vypadali, že mají žloutenku jak vyšitou. A nakonec - k čertu, když už se to má odehrávat v Plzni, tak ať se to tam odehrává a ne, že finále je v Thomayerově nemocnici v Praze. Plzeň je třetí největší město v republice a má co nabídnout z hlediska exterierů a ne jenom pár ulic a letecký pohled.....bohužel, další díl mně přesvědčil, že je to ztráta času. Tentokrát mi vyrazilo dech obsazení "sympatické", "pohledné" a vůbec nějak tak strašně "šik" vražedkyně. Stále odulejší Jitka Čvančarová musí mít neskutečně schopného agenta, když jí do takovéhle role prosadí. Na druhou stranu má "odtancováno" v ČT, takže nějaká ta zásluha tam bude, takže proč ne....myslím, že celkově už tak nějak chybí jenom v Bezdružicích. ()

Benjamin_L

Hřebejk by měl vrátit peníze co za to dostal a jít si společně se scénáristou a celým hereckým ansámblem pořádně nafackovat. ()

zzzzzjjjjj

Po prvním díle mám dojem celkem bídný, avšak na popelnici (odpad) to není.Třeba po dalších dílech své hodnocení nebo komentář přepíšu.Musím uznat, že mě hlavně zklamal ten můj vysněně napínavý konec, nebýt toho 3* by nebyl žádný problém.Taková už je prostě většina českých kriminálek. Přihmouřím (o nějaké to procento i když to hvězdičky neovlivní) oko a zatím uděluji 45%. ()

Jackdaniel.c odpad!

Po zhlédnutí dvou dílů, abych snad nebyl podezírán, že jsem tvůrcům nedal šanci, mohu konstatovat dvě věci: 1) můj čas je drahocenný a další čas tvůrcům nemohu věnovat, 2) místem zločinu není, jak se autoři domnívají, Plzeň, nýbrž Kavčí hory. ()

Phex

Seriál začal tím nejhorším dílem. Proto asi to otřesné hodnocení. Ty ostatní díly už jsou takovým normálním průměrem soudobé krimi tvorby. ()