Army of One

Army of One

Komedie

USA, 2016, 92 min

• Aiden

Pozerať sa 92 minút na Cage-a mi vadilo 1. krát. Neviem si spomenúť kedy ma hlavná postava iritovala viac, a to ma filmy Larryho Charlesa, Jareda Hessa a podobne prekopnuté komédie bavia. Bohužial, vtipné to teda nebolo. 1* za trefné zobrazenie hlúposti američanov skrytej za vieru a národnú hrdosť, čoho ale bolo dosť v predošlej tvorbe. "Well, do you believe in God? And America? And justice? And freedom?!"(30.11.2016)

Od režiséra Borata a Diktátora jsem čekal něco trochu jinýho než jsem nakonec dostal. Ne že by to bylo špatný, ale nic moc se tam neděje a když si odmyslim Cageův divnej hlas, tak ta postava je vlastně docela normální a navíc mi občas nebyla moc sympatická. Špatnej film to neni, jen takovej obyčejně výstřední. 60%(5.11.2016)

• Wacoslav1

Do prdele co se to děje s těmi komediemi?! Jo, že Nick v kleci už je v píči to je nějakej čas známá věc a průměrnej USS Indianapolis ho v tý záplavě sraček z bahna nezvednul, takže to chápu, ale co nechápu je zmršení takhle solidního komediálního námětu a už vůbec nechápu režiséra. Dělal tohle sakra ten stejnej týpek co natočil Borata a Diktátora??? Jestli jo, tak asi před tím musel prodělat totální lobotomii jinak si to nedokážu vysvětlit. Možná dva až tři dobrý vtipy tu jsou, ale před odpadem to nezachrání. Už jenom z principu.5%(10.11.2016)

• tron

„Ale ja hovorím o NEFAŠISTICKÝCH autách!!“ Borat bol bomba, Bruno oveľa menšia, ale Dikátorom sa Larry Charles opäť vrátil na koňa. Aby nakrútil Army of One – najslabší film svojej kariéry. Najabsurdnejšie na tom je to, že snímka vznikla na základe skutočných udalostí. To je proste neuveriteľné. Neviem, ako by sa niečo natoľko obskúrne dalo sfilmovať tak, aby sa na to dalo pozerať. Ale Larry Charles ten spôsob určite nenašiel. Obludný Nicolas Cage v príbehu chorého muža, ktorý rozhodne nemal behať po slobode, ale mala mu byť poskytnutá odobrená pomoc. Vôbec neviem, čo si o tom mám myslieť, ale vôbec ma to nebavilo a cítil som sa ako keby som vyfasoval dva roky nepodmienečne v Leopoldove, Ilave alebo vlastne hocikde. 30%. „Levy nepatria na ostrovy.“(10.11.2017)

Že bych umíral smíchy, to fakt ne, ale dvě hvězdičky musím dát za Cage, jeho herecký výkon je neuvěřitelný, jako komika jsem si ho nikdy nepředstavoval a že mu to jde! Už jen kvůli tomu, že na vteřinu nezavře hubu a furt něco mele od toho člověk neodtrhne oči a musí jen sledovat jeho záplavu monologů:-) Říkal jsem si, že děj je celkem ulítlej, ale když je to podle skutečný události, tak proč ne. 66%(8.4.2017)

• - „Army of One“ byl slogan, který používala americká armáda v letech 2001-2006. (Gary)

• - Film byl natočen podle skutečného příběhu Garyho Faulknera, který cestoval do Pákistánu, aby našel Usámu bin Ládina. (Gary)

• - Záběry, kde Barack Obama ohlašuje smrt Usámy Bin Ládina, jsou pravé. (kellne)