Army of One

Army of One

Komedie

USA, 2016, 92 min

Tak predstavte si. Vraj podľa skutočnej udalosti. No kto by to bol povedal, že tento svet je plný takých čudných, prečudesných ľudkov. Síce je to asi pochopiteľné, pretože ľudská rozmanitosť charakterov a ich pohnútok je obrovská, dokonca ktovie či je tomu vlastne niekde koniec. V každom prípade Army of One je bláznivý príbeh o jednom bláznovi, s veľa bláznivými scénkami a bláznivými hláškami. Hrozná blbina, ale určite sa dá na to pozerať. Tu aspoň vidno, čo všetko môže človek dokázať, keď si ide za svojim, hlava-nehlava. Hlavne treba mať pohotové ústa, ktoré sa nikdy nezavrú, len melú a melú. A ľudia často spravia aj nemožné, len aby sa dostali z ich dosahu. 65/100(5.12.2016)

• Martin741

Pan Klec zase stupil vedla, nema komedialny talent, najlepsie mu idu roly detektivov ktori potieraju zlo vo filmoch ako 8 mm. Viem ze toten Gery Fledr bol realnou postavou - a mozno ze este zije a viem ze aj ked Karavan Obama.... ne, Bungalov Obama ..... to je jedno, vypadlo mi meno ....oznamoval smrt tohoto Usamu, tak ze to boli realne zabery. Kazdopadne nuda, podpriemer, najslabsi film rezisera Larryho Charlesa : 7 %(2.6.2019)

• kaylin

Trochu jsem doufal, že by to mohla být sranda, ale tenhle film o člověku, který se na vlastní pěst rozhodl zabít Usámu, mi spíše vadil. Nicolase Cage mám rád, ale tady mi jeho postava prostě vadila a je celkem jedno, jestli je to podle skutečné události, nebo ne. Ten člověk je divný a nevím, proč bych ho měl sledovat.(6.11.2016)

• tron

„Ale ja hovorím o NEFAŠISTICKÝCH autách!!“ Borat bol bomba, Bruno oveľa menšia, ale Dikátorom sa Larry Charles opäť vrátil na koňa. Aby nakrútil Army of One – najslabší film svojej kariéry. Najabsurdnejšie na tom je to, že snímka vznikla na základe skutočných udalostí. To je proste neuveriteľné. Neviem, ako by sa niečo natoľko obskúrne dalo sfilmovať tak, aby sa na to dalo pozerať. Ale Larry Charles ten spôsob určite nenašiel. Obludný Nicolas Cage v príbehu chorého muža, ktorý rozhodne nemal behať po slobode, ale mala mu byť poskytnutá odobrená pomoc. Vôbec neviem, čo si o tom mám myslieť, ale vôbec ma to nebavilo a cítil som sa ako keby som vyfasoval dva roky nepodmienečne v Leopoldove, Ilave alebo vlastne hocikde. 30%. „Levy nepatria na ostrovy.“(10.11.2017)

Od režiséra Borata a Diktátora jsem čekal něco trochu jinýho než jsem nakonec dostal. Ne že by to bylo špatný, ale nic moc se tam neděje a když si odmyslim Cageův divnej hlas, tak ta postava je vlastně docela normální a navíc mi občas nebyla moc sympatická. Špatnej film to neni, jen takovej obyčejně výstřední. 60%(5.11.2016)

• - „Army of One“ byl slogan, který používala americká armáda v letech 2001-2006. (Gary)

• - Záběry, kde Barack Obama ohlašuje smrt Usámy Bin Ládina, jsou pravé. (kellne)

• - Film byl natočen podle skutečného příběhu Garyho Faulknera, který cestoval do Pákistánu, aby našel Usámu bin Ládina. (Gary)