poster

Rakvičky a věnečky (studentský film)

Krátkometrážní / Krimi

Česko, 2014, 11 min

Kamera:

Michal Hnojský

Producenti:

Miloň Terč
(další profese)

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (6)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Ve jménu svaté inkvizice nezdeformovaného hodnocení jsem byl vyslán na tenhle film s tím, že mohu být zlý a zákeřný... No, ono bohužel pro mě, není k tomu moc důvodů, film je totiž v rámci studia druhého ročníku asi celkem ucházející, dějem i řemeslem, ovšem autorka má i mnohé neduhy, například je tenhle film černobílý a kamera byla vedená vzácně necitelně a bez kouska pochopení pro potřebu odlišné kompozice, v některých scénách je to bulev bijící. A vřele doporučuju vecpat tvorbu scénáře někomu, kdo nespáchá kostrbaté dialogy s dost podivnou auroelou nepřístupné, rozvrzané nepřístupnosti a tak nějak všeobecně působící jako představa angorského králíčka sešněrovaného rudým podvazkovým pásem. Ale furt je to práce druhého ročníku, je kam se posouvat.(18.9.2015)

 • Vishnar
  ***

  Jednoduchá hříčka s nepřekvapivým koncem. Ale je mile natočená. Chudák hlavní hrdina. Tohle já mít po příchodu domů... i když, ... já umím vypnout a nereagovat na nic, takže bych to snad dal.(10.11.2016)

 • eraserhead666
  ***

  Až bych řekl, typicky česky úsměvné, i v takhle černém pozadí. Vyprávěcí tempo však dost pomalé a takové jako přešlapující na místě (snad kvůlu stopáži?). Trochu švihu by neškodilo. Černobílý formát je fajn, Konvalinková výborná, naopak policista takový mdlý a až se mi mu to policajtšina nechtěla věřit. Ale obecně koukatelná anekdota o zákuscích. A ta rakev z Merkuru super.(22.5.2015)

 • Moena
  *****

  Suchý. Suchý. Suchý. Jak já miluju suchý humor. A pokud je to krapánek černější, tím lépe. Jinak Honza Zadražil je tu naprosto geniální, to si řekněme hned na začátek a pokud jde o tempo, tak podle mě je to teda svižné tak akorát, aby film nezabil tu krásnou atmosféru, kterou si celou dobu buduje. K tomu se mi právě hodí i ten šedý tón. Tohle mi opravdu sedlo a i když bych měl spíš nutkání dát ty čtyři, tak nakonec přivřu oko a přihodím. Protože prvotině už jsem pět nedal dlouho, zda-li vůbec kdy. "Tady se nedá dělat vůbec nic…"(17.9.2015)

 • honajz2
  ***

  FAMO umí. Akorát to pro mně bylo moc předvídatelné.(31.7.2015)

 • Allica
  ***

  Ale jo, bylo to pěkné. Sice nevím, co vedlo autory k tomu, že to je černobílé a proč kombinovaný zvuk s dabingem manželky tam nesedí, ale bylo koukatelné a fajn. V polovině jsem si myslela, že vrahem je ten kluk :D Zhlédnuto na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=HxcWVbCaKtY(6.6.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace