Rakvičky a věnečky

(studentský film)
všechny plakáty

Tom_Lachtan

Ve jménu svaté inkvizice nezdeformovaného hodnocení jsem byl vyslán na tenhle film s tím, že mohu být zlý a zákeřný... No, ono bohužel pro mě, není k tomu moc důvodů, film je totiž v rámci studia druhého ročníku asi celkem ucházející, dějem i řemeslem, ovšem autorka má i mnohé neduhy, například je tenhle film černobílý a kamera byla vedená vzácně necitelně a bez kouska pochopení pro potřebu odlišné kompozice, v některých scénách je to bulev bijící. A vřele doporučuju vecpat tvorbu scénáře někomu, kdo nespáchá kostrbaté dialogy s dost podivnou auroelou nepřístupné, rozvrzané nepřístupnosti a tak nějak všeobecně působící jako představa angorského králíčka sešněrovaného rudým podvazkovým pásem. Ale furt je to práce druhého ročníku, je kam se posouvat. ()

honajz

Skvělý černý humor v černobílém obrazu, s pár drobnými náznaky pro všímavého diváka, výbornou kamerou i střihem, naprosto dokonale zahrané... a fakt mne překvapilo, že to natočila holka. :-) Jo, je to vlastně jen vtip, ale pro chlapa, který dvacet let žije v manželství, je to příjemně osvěžující - podobně jako byl film Teorie tygra. ()

eraserhead666

Až bych řekl, typicky česky úsměvné, i v takhle černém pozadí. Vyprávěcí tempo však dost pomalé a takové jako přešlapující na místě (snad kvůlu stopáži?). Trochu švihu by neškodilo. Černobílý formát je fajn, Konvalinková výborná, naopak policista takový mdlý a až se mi mu to policajtšina nechtěla věřit. Ale obecně koukatelná anekdota o zákuscích. A ta rakev z Merkuru super. ()

Moena

Suchý. Suchý. Suchý. Jak já miluju suchý humor. A pokud je to krapánek černější, tím lépe. Jinak Honza Zadražil je tu naprosto geniální, to si řekněme hned na začátek a pokud jde o tempo, tak podle mě je to teda svižné tak akorát, aby film nezabil tu krásnou atmosféru, kterou si celou dobu buduje. K tomu se mi právě hodí i ten šedý tón. Tohle mi opravdu sedlo a i když bych měl spíš nutkání dát ty čtyři, tak nakonec přivřu oko a přihodím. Protože prvotině už jsem pět nedal dlouho, zda-li vůbec kdy. "Tady se nedá dělat vůbec nic…" ()