Poslední přesun

Sci-Fi

Česko, 1995, 89 min

• Houdini

Český Lev 1 nominace: Zvuk(8.9.2004)

• Fingon

Poslední přesun je dalším ze snímků, které se špatně shání. Na DVD nevyšel, VHS jsou pryč, v TV se nehraje a i pokoutní sehnání bylo dlouhou dobu nemožné. Vyplatilo se čekání? Ani moc ne. Snímek trvá devadesát minut, ale vleče se děsivě. Brabcova kamera místy slušná, herecké výkony ujdou (hlavně přisprostlá postava tehdy třináctileté Sandry Novákové), ale zároveň naprosto nesedící hudba (a to jsem měl některé písničky od Lucie rád). V rámci českých (československých) postkatastrofických snímků jde o bídu, případné zájemce odkazuji na Konec srpna v hotelu Ozon či méně známou Massebu.(26.5.2011)

Soudobou kritikou odstřelený snímek, jemuž ale nelze upřít notnou dávku napětí a dobré herecké výkony.(27.6.2007)

Psychedelická divoká devadesátá se dost podepsala na této postapo scifi.. Ale ne, že by to bylo na škodu! Dost dobrá práce s prostorem a napětím, ani ty logické kiksy a nedořešenosti nejsou tak úplně zásadní. Skvělý vtípek, kdy ve vojenském skladišti mezi vyrovnanýma brašnama s plynovýma maskama, termoskama a ešusema naštosované sošky Oscarů..(25.3.2011)

• Rakosnicek77

Starší a hlavně česká verze filmu The Colony, který se ne tak dávno objevil na dvd. Jako by si ty dva filmy vypadli z oka, nicméně tento český film není až tak bombasticky postapokalypticky zpracovaný jako jeho americký bratr Nicméně i tak to byla taková bílá vrána české kinematografie :-)(5.1.2015)

Bartoška s Mrkvičkou jedou jako blázen. Škoda obsazení toho mladýho dřeváka, fakt divný hudby (i když, proč ne) a debilního konce...(19.11.2012)

Při sledování filmu jsem si celou dobu říkal, že je to pozérství a blábol jeden za druhým. Přesto jsem to viděl už třikrát a mám doma i soundtrack...80%(29.12.2011)

Zajímavý...(26.7.2016)

• Ironfood

Po zhlédnutí jsem se nemohl ubránit pocitu, že stačilo udělat pár jednoduchých změn, a mohl to být velmi slušný film. Zejména změnit hudbu, obsadit místo Zbyňka Frice kohokoliv jiného, vymyslet nějaký alespoň trochu nápaditější příběh a vyřadit různé klišovité scény, jako vzpomínání na hamburger. Hlavním pozitivem je dvojka Bartoška-Mrkvička, špatná není ani mladá Sandra Nováková v roli malé "drsné" holky.(3.9.2018)

Parta čundráků hraje larp na motivy Konce srpna v hotelu Ozon a hrajou to fakt dobře, to se musí nechat. Druhá parta, která má raději McCartyho Cestu, a už jí nepustí ani do samoobsluhy, jim to pravda trochu kazí. Neberou ale v potaz, že první parta má v záloze šamana. Potom se čundráci usadí, založí rodinu, adoptují princeznu (nevlastní sestru Zazi v metru) a žijí šťastně až do smrti.(29.8.2011)

Mohl to být český Stalker a další Bartoškova životní role... nebýt technologicky nedokonalé kamery a asi tria Dvořák+Koller+Hladík (kteří by měli za svou hudbu vrátit peníze a všem protagonistům se jít po kolenou omluvit, protože takhle zkurvit film jsem už dlouho neviděl). V pětadevadesátém to pro mě byla pecka, dnes už pár věcí prostě nepřekousnu.(21.8.2012)

Skvělá hudba, herecké výkony i atmosféra. Stejně jako Amerika i tenhle film vyšel v nesprávnou dobu a byl nedoceněn.(29.8.2010)

Zajímavý námět, který ale sráží dolů příšerná režie s hrůzostrašným hudebním doprovodem.(24.4.2012)

Film není ničím převratný, ale děj odehrávající se v post katastrofickém světě známe jen z amerických filmů. Slušné herecké výkony Jiřího Bartošky a Ladislava Mrkvičky a pochmurná atmosféra z jakého si podzemního krytu, působí celkem zajímavě.(5.1.2007)

• SPDB

děsnej scénář, děsný herecký výkony, děsná kamera, přežil jsem půlku filmu a pak to vypnul, pokud by to měla být parodie na sci-fi, možná by to fungovalo lépe než tenhle pokus brát se vážně(18.10.2012)

Atmosférou a Jiřím Bartoškou mi to z nějakého důvodu připomíná Osadu Havranů. Ta sprostomluva mi přišla zbytečná, napodobující USA filmy. Asi měla evokovat odcivilizovanost, ale minula se účinkem. Jinak záslužný počin. Českých sci-fi filmů je jako šafránu. A je obdivuhodné, co se dá vykouzlit i s menším rozpočtem a bez speciálních efektů, kterými jsou dnešní scifka přecpána.(9.7.2012)

This is soooooooo 90's!!! Bartoška s Mrkvičkou v postapo drámu, s neuvěřitelnejma hláškama, sprostý jak dlaždiči. Záběr na pokuřujícího Mrkvajze se slajdovou elektrickou kytarou v pozadí k nezaplacení. Jakto že jsem tuhle perlu dosud neznal?(7.9.2017)

VHSrip, KVIFF Director, mrkev, Zahn/Cobain, sprostá Sandra, atomový kryt a někdy nevhodná hudba Koller & Dvořák. Zvláštní film.(22.10.2017)

Nebýt hudby, která dle mého názoru ke snímku absolutně neseděla to byl docela slušný, komorní snímek na tehdejší dobu. A herecké výkony pana Bartošky i Mrkvičky byly na úrovni. Jen ta hudba. Ač mám Lucii rád tak to mě tedy dostalo do kolen.(11.10.2011)

• markyzgero

ani čaroděj barťák nezachránil poprávu do zapomnění propadnuvší film, kterej vlastně předběhl cormac mccarthyho apokalyptickou cestu, bohužel špatnym způsobem. divadelní deklamování textu neni "cestou" ke kvalitnímu filmovýmu herectví, a tak je poslední přesun jen zbytečnym pokusem o sci-fi alternativu, který by mnohem víc slušela nějaká komorní adaptace na "oblasti". možná se opakuju, ale češi prostě neuměj točit žánrový snímky, proto jim zbejvá jen okýnko pro milé a laskavé tragikomedie.(17.6.2012)

<< předchozí 1 2