Grace and Frankie (TV seriál)

Komedie

USA, 2015 - 2018, 25 h 23 min (Minutáž: 25–32 min)

Gale Tattersall

Jane Fonda, Lily Tomlin, Sam Waterston, Martin Sheen, Brooklyn Decker, Ethan Embry, June Diane Raphael, Baron Vaughn, Craig T. Nelson, Geoff Stults, Timothy V. Murphy, Tim Bagley, Anna Ross, Michael Gross, Michael Scott Allen, Corbin Bernsen, Barry Bostwick, Creed Bratton, Sam Buchanan, Julia Cho, Leena Huff, Brittany Ishibashi, Christine Lahti, Joe Morton, Mary Kay Place, Jason Ralph, Dale Waddington, Nicholas D'Agosto, Peter Mackenzie, Jeff Doucette, Alberto Jorrin, Hank Chen, John Getz, Rita Moreno, Alison Martin, Craig Welzbacher, Todd Grinnell, Warren Berlinger, John Balma, Raegan Revord, David L. King, Chris Aquilino, Brittany Renee Finamore, Jill Basey, Brian Benben, Ernie Hudson, Peter Cambor, Ken Lerner, Nora Dunn, Todd Giebenhain, Conchata Ferrell, Sam Elliott, Robert Baker, Swoosie Kurtz, Marsha Mason, Suzanne Ford, Casey Sander, Briana Venskus, Charlet Chung, Sarah Baker, Jay Ellis, Carrie Preston, David Villar, Amy Madigan, Paul Scheer, Estelle Parsons, Herbert Russell, Kaiwi Lyman, Debbie Lee Carrington, Kenny Loggins, Lilah Richcreek, Mark Saul, Rachel Winfree, Matthew Glave, Jack Plotnick, Lee Weaver, Lois Smith, Damon Dayoub, Emily Montague, Wendie Malick, Millicent Martin, Alyson Reed, Megan Ferguson, Peter Gallagher, Roger Bart, Kevin Chamberlin, Joanne Baron, Nathan Blaiwes, Ed Begley Jr., Natalie Morales, Todd Sherry, Michael Medico, David Agranov, Larry Dorf, Eugene Cordero, Matt Cook, Rae Gray, Fred Mancuso, Lisa Kudrow, Mel Rodriguez, Tom Beyer, Dan Bucatinsky, Scott Evans, Stacey Farber, Stephnie Weir, Edith Fields, Talia Shire, Milt Kogan, Judith Drake, Randall Winston, Shaun Brown, Julie Hagerty, Jessica St. Clair, Mindy Sterling, Lorraine Toussaint, Mark Deklin, Jeff Austin, Brian Jordan Alvarez, Anjali Bhimani, Crista Flanagan, Brendan McCarthy, Kent Avenido, Tiffany Daniels, Lindsey Kraft, RuPaul, Lindsey Van Horn, Diona Reasonover, Phil Abrams

Big Little Lies po 40 letech. Genderově vyvážené, feministické a seniorsky uvědomělé. Žít se dá v jakémkoli věku. Zatímco Grace je 70, její představitelce, Jane Fonda, bylo v době natáčení první série minimálně 77. Zase hledám odpověď na otázku, jestli zůstat s někým na celý život, nebo zažít opuštění po 40 letech. And girl buddies/friends out of the blue. Nebo po 40, respektive dvaceti letech na stará kolena najít (další) životní lásku. Lessons to be learned. A jako třešnička na dortu food porn. Od první znělky. Jídlo je součástí snad každé scény, nebo se o něm jen mluví. Rodinná večeře, pohřeb, pudink v nemocnici. Mražený jogurt jako deus ex machina. Food art! A počítám i trávu, šalvěj a kaktus ;) Tenhle seriál je jako odjet na víkend na wellness pobyt, na pláž. The series you wanna get stuck in a middle with…(1.4.2018)

Skvělé překvepení roku :) Bavila jsem se všechny díly tohoto miniseriálku a to je všem hlavním představitelům přes 70 let :) Bylo to podobné jako koukat na americké Vicious :) :) Ale s větší dávkou úsměvného humoru :) :) Jane a Lily jsou úžasné a dala bych jim udělat hrob vedle sebe :) Miluju "staré dámy", které o současných "problémech" mluví bez problémů :D :D Je to takové krásně úsměvné :) Asi jako - "Mám nový počítač, je mi přes 70let a vůbec nic o něm nevím a volám na zákaznickou linku - Ok, tak to počkejte - to Vás přepojím na našeho speciálního operátora pro tyto případy" :D :D A dvojice mužů, kteří jsou skvělým protipólem? :) Sam a pro mě vynikajícím překvapením - Martin Sheen ve stylu elegána gay :) To byla bomba :) Je to hodně příjemné, úsměvné a hlavně - konec je otevřený ;) ;) Jen aby se kdyžtak aspoň někdo z nich dožil případného pokračování :D :D(19.11.2015)

80% ... Dve obstaróžne paničky s dvoma manželmi, ktorí po 40 rokov manželstva priznajú svoju orientáciu a svoj vzťah. Môj prvý seriál od Netflixu pozretý oficiálne na Netflixe :D Milá humoreska. Ústredné ženské duo je na nezaplatenie, a vedľajšie postavy (najmä Brianna) skvelo dotvárajú vtipnú atmosféru(21.1.2016)

PILOT: Divadelní komediální masterpiece, zadaptovaný Netflixem do neselhávajícího dialogového seriálu: něco takového se nám tu nejspíš rýsuje. Živoucí postavy, peprné hlášky, sarkasmus a zároveň cit pro těžkotonážní dramatické vsuvky. Stojí a padá to na ústředním kvartetu hollywoodských es, po první půlhoďce zatím palec nahoru. Kdy si jen na to na celé najdu čas, safra?!?(10.5.2015)

Seriál, který moc dobře ví, co je jeho silnou stránkou a nebojí se o ní naplno opřít, ale naprosto si není vědom té slabé, která ho sráží do vod tuctovosti. Silná stránka je jasná; ústřední čtveřice, kterou se podařilo ztvárnit tak, že zdejší postavy "v podzimu života" nejsou pouhé karikatury (jako tomu o podobných postav bývá), ale i přes tragikomický nádech jsou živoucí. A samozřejmě perfektně zahrané; speciálně Jane a Lily si to na stará kolena užívají nevídaně. Jejich linie se veze na vlně té o Ruth Fisherové z Odpočívej v pokoji. Což je myšleno jako klad; velký klad. Ovšem bezmála stejný prostor jako ústřední čtveřici je věnován i jejich potomkům. A to je kámen úrazu. Působí to totiž jako napsané někým, kdo sice rozumí generaci našich prarodičů, má odžité i odkoukané desetiletí trvající partnerské rituály a ví, že i v tomto věku to ještě není na gauč před televizní obrazovkou v domově důchodců, ale zároveň naprosto nerozumí mladší generaci. Výsledkem čehož je nesourodý slepenec, kdy ústřední čtveřice má k dispozici živoucí postavy a na mladší generaci zbyly afektované jednorozměrné figurky na zabití. Zatímco ti první to (hodně) táhnou, ti druzí to (hodně) degradují. K tomu se tu najde přeci jen větší než malé množství výplňkových epizod, což celkovým dojmům také dvakrát nepřidá.(5.2.2016)