poster

Ledové království II

 • USA

  Frozen II

 • Slovensko

  Ľadové kráľovstvo II

 • Velká Británie

  Frozen II

 • Kanada

  Frozen II

 • Austrálie

  Frozen II

 • Nový Zéland

  Frozen II

Animovaný / Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 103 min

Komentáře uživatelů k filmu (167)

 • Cervenak
  ***

  Mojej 10-ročnej dcére sa to ohromne páčilo, dokonca viac ako prvý diel, celé to oné s mágiou živlov a Elsou ako piatym elementom ju úplne nadchlo. Mno, a teraz nepodstatný názor dospelého sprievodcu. :) Meh! Snaží sa to tváriť temnejšie a dospelejšie, ale je to len taký polotovar vycucaný z jedenásteho prsta. Pesničky, z ktorých ma žiadna nezaujala, tvoria prisámbohu polovicu filmu, nijako neposúvajú dej a slúžia len na to, aby ten chabučký príbeh nejako natiahli na 90 minút. Animácia úžasná, ale chýba tomu akýsi epickejší rozmer, ten ty chytí až zhruba v posledných 10 minútach, kde je film na chvíľu celkom pôsobivý. Olaf otravný, samozrejme, ale nie až tak ako Anna, ktorú som chcel už v polovici schmatnúť za tie digitálne pliecka a poriadne ňou zatriasť, aby sa spamätala.(24.11.2019)

 • T2
  *****

  Rozpočet $150miliónovTržby USA $421,682,862Tržby Celosvetovo $1,220,078,738Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Aj na moje prekvapenie ma táto partička Elsa, Anna, Olaf, Sven,... opäť pobavila. Veru nečakal som moc od tohto pokračovania. Príbeh aj keď skôr v temnejších farbách neodradil, skôr naopak v celku upútal. Animácia skvelá, nápaditá, pestrá, priam kúzelná. Občas tam škrípe trocha miestami otravná Anna, či občas mierne trafený Olaf ale prevažne to sype dobre. Muzikálnosť skôr taký priemer, chytľavejšie, či lubozvučnejšie pesničky mal ten kmeň začarovaný v hmle. /videl v kine: 90%/__ __Po dlhšej dobre som vyskúšal v kine aj nejakú 3D verziu a dúfal som že pre tento animák to môže dosť pestro využité. Ale Disney asi šetria, lebo je tu len pár pekných scén vytvarovaných do priestoru, určite sa tam animátory mohli viac vyblázniť. DreamWorks je v tomto rangu niekde úplne inde. /videl v kine 3D verziu: 90%/__(25.11.2019)

 • MrHlad
  ***

  U Disneyho se vykašlali na hledání nových nápadů a natočili víceméně to samé co minule. Pokud u vás jede Frozen každý druhý víkend, asi budete spokojeni. Jestliže ale hledáte animák, který posune příběh Elsy a Anny a zkusí být trošku odvážnější, dobrodružnější nebo dojemnější, čeká vás asi zklamání. Tady se hrálo na jistotu. Až moc.(22.11.2019)

 • Marius
  **

  Famózne naanimované. A to je všetko. Príbeh je x krát lúhovaný čaj bez snahy predať to banálne posolstvo aspoň trošku inak. Navrch toho ja neznášam muzikály; tu o to viac, že postavy spievajú v tých najneuveriteľnejšách chvíľach a niektoré pesničkové sekvencie už nie sú muzikálové čísla ale čisté videoklipy. Tož tak. 5/10 Tomu kto prekladal piesne do slovenčiny by som dal po pysku. "Som zablúdený" mi temer utrhlo uši.(2.12.2019)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Dokoukáno spíše z povinnosti, ale jinak zbytečný sequel, který nemá čím zaujmout. Humor chybí, Let it Go nenahrazeno a jedině vizuál je opět povedený, ale to se bere jako samozřejmost. Pro děti fajn, pro dospělé o ničem. 5/10.(7.1.2020)

 • Bebacek
  *****

  Druhý díl nastoluje řadu dalších nosných témat a poselství spjatých nejen s Elsou a Annou, ale i s ostatními postavami (zejména s Olafem a Kristoffem). Elsa si sice v prvním díle prošla důležitým procesem sebepřijetí, ale v závěru svou svobodu (ledové království) stejně opustila a znovu se podvolila svazující funkci královně Arendellu. Příběh druhého dílu je proto odvíjen od opětovné nutnosti Elsina osvobození se z okovů povinností a návratu k vlastní podstatě. V hledání odpovědí na existenciální otázky se pohádka posunuje do roviny filmu–terapie. Jelikož Elsa nechápe, co se kolem ní děje (slyší volání hlasů) a ztrácí vnitřní klid, musí se podvolit psychoterapii ve smyslu návratu do minulosti za účelem objasnění jednání v přítomnosti. -- více v mojí recenzi na 25fps.cz(20.12.2019)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Dvojky bývají průšvih a vykrádačka sama sebe, pokud to vůbec má nějakou myšlenku (jinou, než vydělat tvůrcům nějaký ten další milion), jde-li o muzikál, koná se přehlídka nevýraznosti a plytkosti bez nápadu. Ledové království II jde ve vyšlapaných kolejích - hrdina pocítí nutkání někam jít a řešit, jde, vyřeší a všichni se radují (poznáváme všechny ty drakobijce, hledače zlatých ptáků, ale v podstatě i Pána prstenů), drží se i schématu dvou milujících se sester, které se snaží chránit jedna druhou, přičemž, jak ty vrstvy na hokejce, doopravdy silné jsou jen spolu. Chtít a očekávat něco fungl nového je jako vymýšlet hranaté kolo. V nastaveném schématu tedy po nahlédnutí do minulosti pokračuje příběh dál. Se zacílením na původní fanoušky si dovoluje v zápletkách přidat na složitosti a temnosti. S ohledem na rodiče, tvořící skutečným divákům doprovod, jsou dodány vtípky nejčastěji ze strany Olafa, který konečně přestal být jen otravný tupan a začal být funkční odlehčující prvek, a geniální parodický love song Kristoffa (nějaký americký Michal David, jehož nedokážu identifikovat). U hudby se dá říct, že ač nemá dynamickou hitovku, jakou v jedničce byla Elsina Najednou!, není tupá a kolovrátková. Oscarový hit bude úvodní píseň, co Iduna zpívá dcerkám All is Found, která svou poetičností dotahuje na úvodní píseň maminky z Písně moře (asi není náhoda, že takové písně jako ukolébavku zpívají maminky). Co zážitek z filmu zvedá z objektivních čtyř hvězd na subjektivních pět, je to: "Já bojím, dej ruku! Kam jde Anna? Co dělá Elsa? Má šaty, sluší šaty," které znělo vedle mě. Doufám, že když už si tvůrci dali tu práci s vytvořením spousty krásných šatů a šperků pro obě hrdinky, bude mezera na trhu zaplněna jejich reálnou podobou. Ty plastové korunky a bižuterní hrůzy jsou výsměch veškeré estetice.(25.11.2019)

 • CrypzzXD
  ***

  Pozlacené nic… druhé Frozen je ryzí vizuální žranicí, která těží z vyzrálejší a temnější látky, v ostatních sférách však zklamává na plné čáře. Chybí tomu to nejdůležitějí. SRDÍČKO. Kouzlo je po šesti dlouhých letech pryč, a pro mě je největším zklamáním fakt, že se po stránce scénáristické jedná o nebetyčnou rychlokvašku, která je, podobně jako letošní čtvrté Toy Story, ohromně obyčejná. Hračky však přinejmenším směřovaly od bodu A do bodu B a přichystaly si pro nás nadmíru silné finále, které jsem prožíval podobně jako u předchozího Woodyho dobrodružství. Zde emoce prakticky chybí, téměř celé dění je komicky nahodilé, často postrádá vůbec nějaký význam a o nových postavách, které jsou nezajímavé a vlastně i zbytečné, tu nemusí být ani řeč. Dětem se to bez pochyby líbit bude a odrostlejší diváci to přežijou bez úhony, ale osobně se nemůžu zbavit pocitu, že tento svět má potenciál pro daleko lepší příběhy. 6/10(21.11.2019)

 • Shakers
  ****

  Mám chuť napísať, že som sklamaný, ale možno by to ani nebolo úplne fér, kedže jednotku mám fakt rád, videl som ju niekoľko krát a už je to taká každoročná tradícia dať repete cez vianoce aj s vianočným Olafom. A možno to je ten problém, že prvý diel nastavil latku až príliš vysoko. Dvojka sa snaží byť zaujímavejšia, temnejšia a záhadnejšia čo aj je. No tato vypráva za odpoveďami mi prišla trošku nudnejšia. Postavy ma už toľko nebavili a spievania tu bolo miestami až priveľa, aj keď priznávam, že pesničky, tak ako aj slovenský dabing sa znova vydarili. Ľadové kráľovstvo II je fajn rozprávka, ktorá vyložene nenudí, no pamätám si, že pred šiestimi rokmi som sa s týmto zložením bavil lepšie. 75% - 4*(7.12.2019)

 • liskam
  *****

  Moje dcera byla nadšená, a to je důležitý!:-)(9.12.2019)

 • Allien.9
  ****

  Jiné než jednička (méně vtipné, více příběhové), ale stále úžasné. Nechápu, jak může někdo napsat, že dvojka nikam neposouvá děj, větší kravinu jsem v životě neslyšela. Zvedli jste vůbec hlavu od mobilů? Místy předvídatelné (nečekala jsem všechno, ale většinu jo) a písničky se taky nezaryly tak hluboko jako geniální Let It Go, ale ústřední píseň zpívaná Elsou je nádherná a kouzelná byla i ta Kristoffova (hlavně v originále). Hvězda dolů za Annu, kterou jsem měla v prvním díle mnohem raději než Elsu, nicméně její přehnaná (a chvílemi až otravná) starostlivost + kvalitní dokreslení Elsina charakteru otočily kartu oblíbenosti o 180°.(4.1.2020)

 • pepo
  ***

  Milujem disneyovky aj muzikaly. Frozen dvojku milovat nebudem 5/10(8.12.2019)

 • Eawy
  ****

  Hocikto, kto pôjde na film do kina, nebude ľutovať (hlavne ak v originálnom znení). Frozen II je síce Disneyovka určená pre deti, avšak, niektoré vtipy sú určené skôr pre dospelých/dospievajúcich, pretože deťmi nebudú veľmi pochopené. Takto tvorcovia naozaj vytvorili dvojku, ktorá je určená aj pre tých, ktorí boli deťmi, keď sledovali prvý diel. K animácii niet, čo dodať, je prekrásna, počnúc od každej vločky po pramene vlasov. Napriek tomu, že Let it go, je niečo neprekonateľné, Frozen II sa podarilo vytvoriť výbornú zapamätateľnú pieseň (Into the unknown), ktorej tóny sa vám určite dostanú do povedomia. Originálny soundtrack a niektoré pesničky v "Indie" podaní vyrážajú dych, odporúčam - Kacey Musgraves - All Is Found. Animátori sa perfektne pohrali s vážnosťou niektorých tém, a spôsobili, že väčšina kina sa smiala až padala zo stoličky, Kristoffove "Into the woods" pôsobí zároveň zamilovane a vtipne, čo úplne vystihuje jeho charakter. Lenže, tu sa dostávame k problémom. V podstate ani jedna z hlavných postáv neprejde akoby to Olaf nazval "transformation". Nevidíme, žiadny charakterový rast, či zmenu, preto je príbeh posúvaný iba konaním iných postáv, ktoré v podstate v príbehu nie sú. Oplatí sa ísť si to pozrieť? Určite. Oplatí sa to pozrieť ešte raz? Stopercentne. Ale určite si vypočujte soundtrack. 75%(27.11.2019)

 • Tsuki
  ****

  Je zřejmé, že Frozen 2 má určitá nedotažená místa a že se nepodařilo naplnit stoprocentně jeho potenciál. Přesto ho vidím jako velmi povedený a jen o malinko "horší" než první díl. Svým způsobem je totiž oproti jiným Disney pohádkám docela nestandardní - namísto běžného záporáka (který tam vůbec není) tam totiž postavy zápolí spíš se svým nitrem a svou minulostí. Snaží se vyrovnat se svým údělem a napravit dávné křivdy. Stejně tak hlas, který slyší Elsa, se dá dost dobře vykládat jako její "intuice", která ji vede tam, kde má být. Zkrátka mi to přišlo vlastně jako velmi moderní a svým způsobem odvážné pojetí. A co si budeme povídat - písnička "Into the Unknown" je nakonec stejně mocná a chytlavá jako někdejší "Let it Go". Nakonec bych proto byla schopná odpustit i některé nedostatky jako například podivně kýčovitá a sladkobolná píseň Kristoffa (která se k této postavě zkrátka vůbec nehodí a bylo mi záhadou, proč ji tam vůbec v takovém pojetí dávali) či některé drobné nesrovnalosti na konci. Zpětně totiž vidím film jako veskrze dobrý a opravdu jsem se po celou dobu bavila a se zájmem příběh sledovala. Olaf taky opět pobavil (především jeho píseň "When I Am Older"). Takže vzhledem k mé výsledné spokojenosti nemám důvod film srážet na nižší hodnocení. Z mého pohledu jde stále o značný nadprůměr. ~(4,1)~(20.12.2019)

 • Dzeyna
  ****

  Akční a krásné jako vždy. Super pohádka.(17.12.2019)

 • Anderton
  ***

  V slovenskom dabingu by som to neprežil.(26.11.2019)

 • Stanislaus
  ****

  Jelikož se před šesti lety stalo divácky a kritikou oblíbené Ledové království nejvýdělečnějším animovaným filmem všech dob (letos ho tedy trumfnul nový Lví král), tak se dalo s ohledem na hollywoodskou politiku a manýry čekat, že se dočkáme pokračování, které se bude snažit navázat na svého předchůdce, který nasadil laťku celkem vysoko. Před návštěvou kina jsem počítal s jakýmkoli výsledným produktem. Po projekci musím říct, že jsem odcházel nadmíru spokojený. Tvůrcům se opět podařilo vytvořit vizuálně nádherný kousek s množstvím krásných šatů a dechberoucích výjevů, které byly nenásilným způsobem proloženy chytlavými písněmi a nejedním didaktickým moudrem do života. Při Olafově rekapitulaci děje prvního dílu jsem se vážně válel smíchy, malá (asi) ještěrka rovněž pobavila, podobně jako sob Sven a jeho "lidské" chování. Na druhé Frozen se rozhodně oplatí jít do kina - divák uzří audiovizuálně vydařený snímek, který mile poukazuje jak na sílu žen a sesterského pouta, tak na důležitost lásky a odvahy vyjít do neznáma.(29.11.2019)

 • Handle
  ****

  Slabé čtyři hvězdy stejně jako jednička. Je to fajn, nicméně co se animáků týče, tak opět nic výjimečného. Proč si to lidi až tak zamilovali mi je proto stále záhadou - myslím, že snad každý rok se objeví minimálně jeden o třídu lepší animák. Nebýt navíc Olafa, tak jdu mimochodem rozhodně i o hvězdu níž, to je jasnej tahoun filmu... :) Vlastně ani nevím jak jednička (protože si ji upřímně už ani moc nepamatuju), ale docela mi vadilo, jak film pokaždé něco rozjede, ale při stopáži 103 minut to samozřejmě nemá šanci dotáhnout do konce - zbytečnost některých postav a scén byla do nebe volající. A to nepočítám, že čtvrtinu filmu zabírají písničky, které děj neposouvají ani o mák. Scénář měl přitom docela potenciál, ale jako celek to moc nefungovalo - chyběly prostě větší emoce. Na druhou stranu vynikla právě většinou ta vata a určité segmenty (např. scénka Olafa). Velký palec nahoru má u mě nicméně song Into the unknown, který je pro mě dokonce i lepší než minulé Let it go. Snad se jen u potenciální trojky (která po tom komerčním úspěchu bez tak vznikne) dočkáme trochu větší originality.(5.12.2019)

 • Nevka
  **

  Já vám nevím. Na druhé Frozen jsem se docela těšil a o něco temnější tón kvitoval. Pak jsem ale uviděl výsledný produkt a docela se zhrozil. Postavy sice "ze svých rolí" nijak zvlášť nevypadly, ale celý příběh je slepencem několika situací, které zdánlivě sledují nějakou společnou myšlenku, ale dohromady moc nefungují. Věřím, že na papíře to mohlo vypadat docela fajn, ale hudební stránka (tak, jak je ve filmu pojatá) s onou temnotou dávného prokletí není schopna vytvořit funkční celek. Nehledě na to, že oproti jedničce jsou písničky snadno zapomenutelné a místy dost sjeté - až jsem si myslel, že tvůrci museli na něčem jet. Nejpodstatnější však je, že v této době už by měla být animace dokonalá. A ona vesměs je... Jenže když vás dění na plátně irituje, začnete si všímat detailů, které taky nejsou úplně tím pravým ořechovým. Mou frustraci můžu krásně demonstrovat na váze postav. Pokud se chcete naštvat, zkuste pozorně sledovat třeba běh sobů, kteří si vlastně jen tak plují přes zasněžené pláně. Je docela rozdíl, když to porovnáte třeba se se stádem bizonů ze Lvího krále, kde jste prostě tu tíhu zvířat "cítili". Ale to už asi zabíhám do zbytečných detailů. Frozen II je objektivně nablýskaný průměr, který je stále daleko před nesmysly, jako je třeba "Rychle a zábavně" nebo "Ledová sezóna". Děti budou ve finále spokojené a rodičům se z toho nerozskočí hlava. Ale já osobně tohle studiu jako je Disney prostě odpustit nemůžu, a proto půjdu na dvě. I když ty 3 hvězdy by se tam najít daly...(22.11.2019)

 • MoiJe
  *****

  Bala som sa sklamania, ale je to skvele! Pribeh, vtipky, pesnicky a predovsetkym mimika postav. Dokonca aj Olaf, ktory ma az tak nebral, tu bol super. Mam radost. PS: Titulky su dlhe, ale je po nich scena. Prekladove titulky su bud z odposluchu alebo na zaklade dabingu, obcas dost off.(21.11.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9