Já jsem Belfast (festivalový název)

I Am Belfast

Dokumentární

Velká Británie, 2015, 84 min

Mark Cousins

Mark Cousins

David Holmes

John Archer
  • Mr.curry

Čekal jsem, kdy zosobněná Belfast potká upíra Cassidyho nebo skupinu motorkářů hledajících syna, a na místo toho dostal... já ani nevím, co jsem dostal.(9.7.2015)

Chill out mystery dokument(14.7.2015)

Z filmu jsem nebyl tolik odvareny jako anglicky mluvili obecenstvo v sale. Ale i tak se jedna i jedinecny snimek, ktery nahledne do nabozensky rozdeleneho mesta. Reziser skvele zachytil pocity a naladu severoirskeho mesta.(8.7.2015)

• LaRhette

Neslaný pokus o personifikaci jednoho města a vystižení jeho resp. její osobnosti. Ta žena nás všechny rozčilovala, vždyť tam vůbec nemusela být! Původní záměr vystihnout tvář Belfastu se ztratil v divadelně melancholické lidské tváři. Kdybychom ji neviděli, nic by se nestalo.(11.7.2015)

• fatal_

Vynikající námět, který ovšem postrádá jasnou tvůrčí koncepci. Autor se snaží vylíčit Belfast nikoli pouze jako konfliktem poznamenané město, ale také krásné místo k životu. Jeho filmová esej se však postupně rozpadá a vyvrcholí stupidní patetickou scénkou typu "a teď si ukážeme, že lidstvo má naději".(8.7.2015)