• Dánsko

(festivalový název)

Dánsko / USA / Velká Británie, 2015, 95 min

IFFKV pocitove jeden z nejtezsich filmu(podle 5 hvezd to nevnimam jako negativum), co jsem kdy videl. Film nenabizi v podstate zadne rozreseni pricin sebevrazd, jen sesbirane indicie. O to horsi to je. Jinak skvele natoceno i zahrano. Trasl jsem se jeste pul hodiny po filmu, to mi naposled provedl Aronofsky.(5.7.2015)

• Psema

3 lidi byli potřeba k sepsání bezdějové frašky o idiotech, které měli rodiče víc mlátit, aby jim všeobjímající nudu ze života a rádoby konflikty vymlátili z hlavy. Natočené navíc jako typické drama ze Sundance. Naneštěstí bez jediného nápadu, který by vás udržel při životě a nenutil najít si vlastní oprátku nebo projíždějící vlak.(6.7.2015)

• J*A*S*M

(50th KVIFF) Pro mě pravé festivalové peklo. A to jsem se na film těšil. Myslím, že jsem obecně poměrně dost otevřený mysteriózním snímkům, které mají nejednoznačné vyústění, ale tady není nic. Jen neuvěřitelně otravná hlavní hrdinka, která by potřebovala rázně proplesknout, ale místo toho se jí otec div ne omlouvá, že si na ni dovolil zvýšit hlas. Epidemie sebevražd ve mně žádný zvýšený zájem či zvědavost nevyvolala, byť se jedná o téma, která mě na papíře zaujalo. Film mě skoro přivedl na víru - v závěru jsem se začal modlit, ať už to proboha skončí. 20 %(11.7.2015)

• Marigold

První polovina neuspokojivá, druhá vysloveně agonizující a urážlivá. Neuvěřitelně diletantská režie, nesmyslný scénář, festival ječení a hysterie, to fakt ani není film, to jsou nahodile poslepované formální mimikry. Nedivil bych se, kdyby počet sebevražd v Brdigendu po premiéře filmu šel zase nahoru. Já se posledních 20 minut chtěl oběsit. #kviff(6.7.2015)

• DonBraso

Tento film nezachránilo ani poslední titulky o skutečnosti tohoto snímku.Režisérky totálně mimo naprosto chápání,která bylo nejdřív romantickou sondou,kdy Sára měla být nejspíš běhna,do toho má tatíka poldu,což je samozřejmě klišé jak vrata z chlíva a za pět minut začne randit pomalu s každým.Neskutečný epos,která si začíná hrát na mysteriozní strunu díky kameře a příšernýmu soundtracku,kdy některé smyčky bych nepustil ani na festivalu Pepči Zímy.Jediný co člověka zaujme,je chatovací místnost,která trochu ukazuje tajemství na kterém by divák mohl stavět.To bohužel ke konci(jestli to divák vydrží) je naproto zahozeno do autu a Rønde vyhodí inspirovaný gulášek od Babici,že se v tom naprosto ztratí leda on sám,což je nejspíš voda s plameny,která má evukovat méněcennost celého příběhu.(25.8.2016)