They Look Like People

Stretnúť starého priateľa z dávnych čias nemusí vždy dopadnúť tak, ako by si to človek prial. Christian je prototypom moderného chlapíka v najlepších rokoch, ktorý jedného dňa počas prechádzania ulicou narazí na Wyatt-a, známeho, s úplne odlišnými starosťami i celkovým vnímaním svojho okolia. Wyatt je totiž samotárom v pravom slova zmysle, ktorý prežíva podľa naskytnutých príležitostí. Nakoľko Christian žije sám, chýba mu spoločnosť, pričom by rád Wyatt-ovi pomohol, pozve ho k sebe do príbytku, aby aspoň z času na čas cítil pocit domova. Lenže Wyatt má jeden "malý" osobnostný problém, ktorý na prvý pohľad ťažko rozpoznať ... (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Stretnúť starého priateľa z dávnych čias nemusí vždy dopadnúť tak, ako by si to človek prial. Christian je prototypom moderného chlapíka v najlepších rokoch, ktorý jedného dňa počas prechádzania ulicou narazí na Wyatt-a, známeho, z úplne odlišnými starosťami i celkovým vnímaním svojho okolia. Wyatt je totiž samotárom v právom slova zmysle, ktorý prežíva podľa naskytnutých príležitostí. Nakoľko Christian žije sám, chýba mu spoločnosť, pričom by rád Wyatt-ovi pomohol, pozve ho k sebe do príbytku, aby aspoň z času na čas cítil pocit domova. Lenže Wyatt má jeden "malý" osobnostný problém, ktorý na prvý pohľad ťažko rozpoznať ... Boha vášho! Kurva kto priraďuje žánre k filmom, že je takmer polka úplne mimo svoju "ligu"? Ako je mi jasné, že admini čsfd to nebudú, nehnevám sa na vás ;) Tento snímok však nemá z hororom absolútne nič spoločné. Ono to má akýsi nádych podivnosti, ktorá postupne plynúcimi minútami graduje, no jedná sa skôr o sociálnu drámu vykresľujúcu problematiku dnešnej doby, čiže poruchy osobnosti, než nejakú psycho nálož ala Hitchcock. Pár užívateľom to absolútne nemožno odporučiť. Tempo je napriek krátkej stopáži neskutočne pomalé, pričom by sa dalo povedať, že sa v snímku skrátka nič nedeje. Takže ja tie odpady a jedno-hviezdy chápem. Mňa snímok zaujal aspoň nápadom, no inak musím povedať, že je to šedý podpriemer. Na "IMDb" po vzhliadnutí nad 2000 divákmi cez 6, takže klasika, realitu musia ukázať až Slováci a Česi - 40% ()

kaylin

„They Look Like People“ mohl být filmem s dobře schizofrenní atmosférou, ale nakonec se ukázalo, že je to jen divný buddy movie, kde nakonec úvodní část je zajímavější než ta, kde dochází k nějakým zvratům, a snímek se vyvíjí tím směrem, abychom pochopili, proč se vlastně jmenuje tak, jak se jmenuje. Doufal jsem v depresi, ale ani ta se nakonec nedostavila. Potenciál bez využití. ()

Philcze

Není to thriller, a už vůbec ne horor. Bohužel se ale nedá efektivně popsat, co to vlastně je, aniž by se vyzradil celý smysl. Pokud přežijete audiovizuál sotva hodný mumblecoru, tak není moc co vytknout. Skvěle napsaný, ještě líp zahraný. 80% ()

klima777

Made by U.S. Mohlo by se líbit obdivovavatelům Tichého místa. Jenže They Look Like People mnoho lidí nezná... Venkoncem je to fuck.---- Velmi dobře zahrané, stejnou měrou nepříjemné (a občas hloupé). Rozporuplné & rozpolcené, tudíž těžko hodnotitelné. ()

Noan

Velmi prijemna komorna psychologicka drama s troskou napatia, resp. anxiety. Minimalisticka produkcia zvladnuta celkom dobre, evokuje pocity divadelnej inscenacie, trio hercov je zohrate z viacerych projektov, hoci prejav je este miestami neisty, prechod z drevenej babiky do hektickeho prehravania je pomerne casty. Dej je priamociary, situacia "bud-alebo", zaujimave su vsak vedlajsie dejove linky, Christianova postava a situacia je celkom komicka. Jedinou chybickou by bola kratka stopaz, aspon polhodinka dlhsie na prehlbenie a mozno este ten koniec, bolo by zaujimavejsie keby sa hlavna postava rozhodla opacne ()