Reklama

Reklama

Šachový turnaj

  • Francie Le Tournoi (více)
Trailer

Obsahy(1)

Na Mezinárodním šachovém turnaji v Budapešti drtí dvaadvacetiletý francouzský mistr Cal své soupeře s neuvěřitelnou převahou. Jeden z protihráčů se ale na rozdíl od ostatních nenechá jeho taktikou rozhodit - devítiletý maďarský zázrak Max. V Budapešti právě začíná Mezinárodní šachový turnaj a v pětihvězdičkovém hotelu paří partička mladíků. Jedním z nich je i dvaadvacetiletý francouzský mistr Cal Fournier, přirozený talent a favorit soutěže. Když se však jeho hlavním protivníkem stane neznámý devítiletý zázrak Max, nepřemožitelný Cal začne všechno zpochybňovat. Probdělé noci, svého trenéra, přítelkyni i spoluhráče... Cal by totiž mohl prohrát mnohem víc než jen samotný turnaj. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Francouzsko-rumunská jednohubka, která se netváří vůbec francouzsky, ale na druhou stranu v ní hraje sonda průměrných francouzských mlaďáků. Ti mě celý film poměrně obstojně svými hrdinnými kecy rozčilovali. Asi jsem si na ně udělal averzi, když jsem tenkrát četl ten článek o evropské mládeži, kde vyhráli první místo v největších bordelářích a ničitelích Prahy. A to se v tomhle filmu objeví ještě ta klidnější sorta mladých Francouzů, jejichž velkým koníčkem jsou šachy. Si představte, kdo u Vás v okolí má asi tak rád šachy. Většinou klidnej člověk. Jenže to nesmí bejt Francouz. Pak to smrdí průserem. ()

PSyk 

všechny recenze uživatele

Stokrát provařené schéma, tentokrát jako "mučivé dilema" mladého a (jak jinak) zpovykovaného šachového génia. Vyjmenovavát šachové blbostě (jak v ukazovaných partiích, tak při turnaji, tak i v terminologii - slovanské nelze čelit pomocí Marshallova útoku) by bylo velmi dlouhé. Film není složitý jak si mohou myslet někteří důvěřivci, je jen po všech stránkách pitomý. Jediné plus je klaustrofobická atmosféra, která je v záverečné scéně hezky převrácena pomocí záběru z dronu. Zkuste mi ale věřit, šachisté takový jako ta banda v tomto filmu nejsou, ani ti špičkoví, ani ti amatérští. To si to jen přestavují kinematografičtí neumětelové. ()

Reklama

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Hm, frantíci natočili veľmi zaujímavý film. Aj keď to d5 a e8 a podobne mi uz liezlo na nervy, veľa sa tam toho udeje. Sledujeme skupinu francúzskej mládeže na šachovom turnaji v Budapešti. Ako to už býva, žúrujú, hrajú, trtkajú, riešia svoje veci. Všetko je to však natočené zaujímavo, žiadne psycho drísty, ziadne zbytočné prestoje. Za tyzdeň tam všetci zažijú veľa nového, nachádzajú sa, objavujú nepoznané a skrz šachové partie riešia aj svoju budúcnosť. Velmi milé prekvapenie. 3 z 5 ()

tehol 

všechny recenze uživatele

na film jsem se podival jen kvuli komentari uzivatele BoB.2. zvastni film, posledni scena, kdy ho necha vyhrat, odejde a vsichni tleskaji, je desive spatna (spoiler). jinak sceny napr. s tim 30letym typkem byly super i po te nekomicke strance.. prumerny film, tri hvezdy nahoru za nahou Lou a za to, ze tento komentar pisu pod vlivem Melodrama ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

I šachový turnaj lze natočit docela příjemně. 1) Milý film, milý konec. 2) Na koukání je tu po otci Ital, po matce Němec, ale ve skutečnosti Francouz Michelangelo Passaniti (hlavní postava Cal) a další pěkní kluci. 3) Hezké záběry z budapešťského hotelu Gellért, který jsem nikdy neviděl tak prázdný. ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama