Xun long jue

• Čína 寻龙诀 (více)
Trailer 2

Vykrádači hrobov z Ázie žijú v New Yorku a len smutne spomínajú na časy, kedy ich každý považoval za hrdinov. Keď však prídu do kontaktu s organizáciou, ktorá im ponúka obrovské peniaze za to, že jej pomôžu nájsť stratený poklad, trojica sa po pôvodných nezhodách rozhodne opäť spojiť a vydať sa do nebezpečnej oblasti, ktorá im je z minulosti dobre známa. Nástrahy v hrobkách dávnych panovníkov im však napriek dlhoročným skúsenostiam narobia obrovské problémy. (Marceloo)

Trailer 2

Niktorius

Divácky vděčný CGI blockbuster ve stadiu pokusu. Mojin bohužel působí jako film, který sjel z pásové linky - každý člen štábu na něm tak nějak automaticky odvedl rutinní práci, ale nezanechal na něm jedinou výraznější autorskou stopu. Výsledkem je tak generická splácanina stokrát viděných prvků, která zoufale postrádá atmosféru, jednotící stylizaci a především alespoň stopové prvky divácké působivosti (za což lze do stejné míry nadávat scenáristovi i režisérovi). Na rozdíl od ostatních komentátorů si dovolím tvrdit, že to platí i pro působivost obrazovou: Kulisy a počítačově animovaná pozadí sice nejsou z výtvarného hlediska úplně marné, ale vše táhnou dolů nudné "divadelní" kompozice, odbyté high key svícení a ošklivé barevné filtry. Díky filmům jako je tento si alespoň člověk uvědomí, že natočit dobrý a zábavný popcorn přece jen není úplně jednoduché a nestačí k tomu jen technická zručnost a dostatečně tučný rozpočet na triky. ()

*CARNIFEX*

Trojica legendárnych vykrádačov hrobov jedného dňa nadobudla presvedčenie, že je načase zbaliť náradie a odísť do dôchodku. Ich novým živobytím je predaj pouličného, kradnutého tovaru v uliciach New Yorku, kde bohužiaľ, vďaka neustálym raziám polície taktiež nie sú v úplnom bezpečí. Keď sa však z ničoho nič objaví ponuka od záhadného klienta, ktorý žiada o preskúmanie starej Čínskej hrobky, rozhodnú sa pre opätovný návrat k svojmu remeslu. Avšak tentokrát, samotný poklad strážia monštrá z dávnej minulosti, ktoré vzácne, neprebádané tajomstvá nevydajú len tak bez boja. Vďaka dokonalej vizualizácii je tento Čínsko Hong Kongský "blockbuster" skutočne pozerateľným kúskom. Kulisy na parádu, herci sympatickí (šikmookí mi nikdy nevadili), dokonca miestami dosť zábavný počin nejeden krát vyčarí úsmev na tvári. Bohužiaľ, o horor sa priveľmi nejedná (respektíve vôbec), to by ním musela byť aj Múmia z 99´. Toto je skôr taká dobrodružná rozprávka s miernymi strašidelnými prvkami pre najmenších, kde bohužiaľ ani zombie nevyzerajú ako zombie. Z tohto pohľadu je to nemastné neslané, ale ako fantasy počin musím hodnotiť tento snímok veľmi kladne - 55% ()

Vavča

Zábavná béčková blbina se zombíky, hrobkami, poklady, dobrodružka pro děti, skvostné obsazení Chen Kun jako hlavní lovec pokladů s image bezdomovce, do toho kočky jako Qi Shu, Angela Baby. Bylo by dobré, aby jste od toho neměli žádná velká očekávání a nechali se jen bavit. Solidní akce, hudba, povedené technické zpracování, zejména kamera, není to moc originální, jenže to má atmosféru, co umí vtáhnout je to prostě sympatický pel mel klasik ze západu i východu, bavil jsem se u toho dobře. ()

EvilPhoEniX

Vysoko rozpočtový horor s pěkným vizuálem, který si na sebe i slušně vydělal, ale je to bohužel taková zábavná pohádka. Kvůli Ratingu PG-13 se nedočkáme Gore, i těch Zombie tu je poměrně málo, ale oceňuji neokoukané prostředí, které je pro dnešní horor velmi neobvyklé. Potěší i známá herečka Qi Shu, která je rozkošná jako vždy. Zábavné, sympatické, místy přitažené za vlasy, ale na pobavení dobrý. 60% ()

Marceloo

Vykrádači hrobov z Ázie žijú v New Yorku a len smutne spomínajú na časy, kedy ich každý považoval za hrdinov. Keď však prídu do kontaktu s organizáciou, ktorá im ponúka obrovské peniaze za to, že jej pomôžu nájsť stratený poklad, trojica sa po pôvodných nezhodách rozhodne opäť spojiť a vydať sa do nebezpečnej oblasti, ktorá im je z minulosti dobre známa. Nástrahy v hrobkách dávnych panovníkov im však napriek dlhoročným skúsenostiam narobia obrovské problémy. - Na The Ghouls som bol velmi zvedavý, pretože rozpočet 37 miliónov dolárov sa u hororu len tak nevidí. A keď sa hovorí o rozpočte u hororov, vždy ma napadne jedine 15 000 dolárov investovaných do Paranormal Activity, ktoré vygenerovali takmer 108 miliónov dolárov. The Ghouls je však v rámci zárobku totálnym prepadákom a rád by som vedel, kto sa rozhodol zainvestovať také množstvo peňazí. Vysoký rozpočet je však na The Ghouls velmi výrazne vidieť. Krásne destinácie a precízne digitálne efekty tomu dávajú parádny výzor a na hercov sa tiež pozerá velmi dobre, takže im bol zrejme ponúknutý pekný zárobok. Hororová zložka funguje v The Ghouls dobre, čomu napomáhajú hlavne zručne spracované masky Zombie, ale je ich vzhladom k stopáži velmi málo. Ku koncu sa to celé začína strašne naťahovať a mnoho zvratov v scenári považujem za nepotrebné. Celkovo to hodnotím ako vizuálne podmanivý zážitok, ktorý však fanúšikom hororu vela neponúkne. ()