Sün lung ťüe

Scénografie:

Roxy Martinez

Kostýmy:

Aminah Haddad

Tenhle film rozhodně není žádná bomba, i když se mu musí uznat, že v těch trochu hororovějších scénách je vizuálně velmi dobrý. Jinak je to ale taková celkem standardní variace na "Indiana Jonese" s tím, že to samozřejmě musí končit dobře a trochu té temnoty je vykoupeno světlem na konci tunelu. Jako odpolední zábava je to ale fajn.(7.1.2016)

Teda dúfam, že tá j€besúca, 17ročne vyzerajúca, odfarbená, do porna hodiaca sa aziatka, mala v jednej sekvencii jazdy džípom Nintendo. Ináč dávam hviezdičku dole. Čína sa v dnešnej pohnutej dobe radostne odovzdáva žánrom, nehľadiac na rozpočty investuje do báchoriek, ktoré sú skôr záležitosťou Hollywoodu, ale nato všetko si s tým vie celkom poradiť. O horore ( ktorý tu viacerí rozoberajú ) ani chýru ani slychu, skôr ide o indianajonesovku s ázijskými koreňmi a podobne orientálnym pohľadom na vec. Takže, pokiaľ sa opäť dostaví ,,najväčší,, spokojme sa s paškvilmi ako je tento.(31.10.2016)

Zábavná béčková blbina se zombíky, hrobkami, poklady, dobrodružka pro děti, skvostné obsazení Chen Kun jako hlavní lovec pokladů s image bezdomovce, do toho kočky jako Qi Shu, Angela Baby. Bylo by dobré, aby jste od toho neměli žádná velká očekávání a nechali se jen bavit. Solidní akce, hudba, povedené technické zpracování, zejména kamera, není to moc originální, jenže to má atmosféru, co umí vtáhnout je to prostě sympatický pel mel klasik ze západu i východu, bavil jsem se u toho dobře.(31.12.2015)

• Niktorius

Divácky vděčný CGI blockbuster ve stadiu pokusu. Mojin bohužel působí jako film, který sjel z pásové linky - každý člen štábu na něm tak nějak automaticky odvedl rutinní práci, ale nezanechal na něm jedinou výraznější autorskou stopu. Výsledkem je tak generická splácanina stokrát viděných prvků, která zoufale postrádá atmosféru, jednotící stylizaci a především alespoň stopové prvky divácké působivosti (za což lze do stejné míry nadávat scenáristovi i režisérovi). Na rozdíl od ostatních komentátorů si dovolím tvrdit, že to platí i pro působivost obrazovou: Kulisy a počítačově animovaná pozadí sice nejsou z výtvarného hlediska úplně marné, ale vše táhnou dolů nudné "divadelní" kompozice, odbyté high key svícení a ošklivé barevné filtry. Díky filmům jako je tento si alespoň člověk uvědomí, že natočit dobrý a zábavný popcorn přece jen není úplně jednoduché a nestačí k tomu jen technická zručnost a dostatečně tučný rozpočet na triky.(8.2.2016)

• Morholt

Tak trochu jonesovská fantasy pohádka, která je sice vizuálně vymazlená, ale na mě to nějaký výraznější dojem neudělalo. Oni jsou totiž tyhle béčkové honby za poklady všechny na jedno brdo a jen zcela výjimečně se podaří někomu vybočit z průměru. A to se tady nestalo a tak chybějící invenci museli tvůrci nahradit přehršelem rozmáchlých efektů, které celkem záhy ztratily své kouzlo, nehledě na to, že u každého záběru má člověk pocit, že už ho někde viděl. Já mám navíc averzi k tomu asijskému komediálnímu přehrávání, takže mi to v několika ohledech nesedlo ani obsazením. Ale aspoň tu byla ta Kurýrova holka, na kterou se hezky koukalo. Každopádně celkově nic moc. 35%(11.2.2016)