Sün lung ťüe

Scénografie:

Roxy Martinez

Kostýmy:

Aminah Haddad

Vysoko rozpočtový horor s pěkným vizuálem, který si na sebe i slušně vydělal, ale je to bohužel taková zábavná pohádka. Kvůli Ratingu PG-13 se nedočkáme Gore, i těch Zombie tu je poměrně málo, ale oceňuji neokoukané prostředí, které je pro dnešní horor velmi neobvyklé. Potěší i známá herečka Qi Shu, která je rozkošná jako vždy. Zábavné, sympatické, místy přitažené za vlasy, ale na pobavení dobrý. 60%(23.1.2016)

Teda dúfam, že tá j€besúca, 17ročne vyzerajúca, odfarbená, do porna hodiaca sa aziatka, mala v jednej sekvencii jazdy džípom Nintendo. Ináč dávam hviezdičku dole. Čína sa v dnešnej pohnutej dobe radostne odovzdáva žánrom, nehľadiac na rozpočty investuje do báchoriek, ktoré sú skôr záležitosťou Hollywoodu, ale nato všetko si s tým vie celkom poradiť. O horore ( ktorý tu viacerí rozoberajú ) ani chýru ani slychu, skôr ide o indianajonesovku s ázijskými koreňmi a podobne orientálnym pohľadom na vec. Takže, pokiaľ sa opäť dostaví ,,najväčší,, spokojme sa s paškvilmi ako je tento.(31.10.2016)

Zábavná béčková blbina se zombíky, hrobkami, poklady, dobrodružka pro děti, skvostné obsazení Chen Kun jako hlavní lovec pokladů s image bezdomovce, do toho kočky jako Qi Shu, Angela Baby. Bylo by dobré, aby jste od toho neměli žádná velká očekávání a nechali se jen bavit. Solidní akce, hudba, povedené technické zpracování, zejména kamera, není to moc originální, jenže to má atmosféru, co umí vtáhnout je to prostě sympatický pel mel klasik ze západu i východu, bavil jsem se u toho dobře.(31.12.2015)

Překvápko. Líbilo se, ač jsem to nečekala. Nemám ráda filmy o zombíkách, ale styl Indiana Jones, hledání pokladů a řešení záhad zas můžu. V tomhle případě převážilo to druhé, že jsem i nad těmi zombíky přimhouřila oko (navíc tam moc nebyli). Ty dvě hoďky mi pokaždé utekly strašně rychle, pořád se něco dělo, takže v tom nebyly hluché nudné části. Překvapila mě i vizuální stránka, že to nevypadalo jako z videohry. Není to nic světoborného, ale kdo se chce pobavit, mohlo by to klapnout. Přeloženo.(10.2.2016)

• honajz

Muselo to stát spoustu peněz, a přitom nejvíc ze všeho měli zaplatit schopného scenáristu a dramaturga. Je to celé zmatené, ukřičené, ti dva rádoby veselí členové skupiny mi lezli na nervy celou dobu a vůbec nebyli vtipní, a o nějakém objevování pokladů nebo čehokoliv v těch jeskyních to vlastně ani není. Dvě hodiny vztahovek, keců o kompasu, triků sice plná pr..., ale úplně k ničemu, nefunkčních a nijak neposunujících děj nebo pozadí mytologie. Všechno to o Tien a komunistech mne těžce nebavilo. A pobavilo mne, že v současné době Číňanka kdoví proč nosí křesťanský křížek! Na každý pád, tam, kde Indiana Jonese pohání dobře vymyšlená mytologie v pozadí, a z toho návaznost a nutnost a logičnost jednotlivých scén, tady není nic.(30.11.2019)