poster

Ten, který přežil

 • Velká Británie

  The Survivalist

Drama / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie, 2015, 104 min

Scénář:

Stephen Fingleton

Kamera:

Damien Elliott
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (87)

 • Malarkey
  ****

  Na nízkonákladových filmech je pěkné to, že dokážou minimálně překvapit. Tenhle to dokázal. A přitom stačila „pouze“ atmosféra post-apokalyptického světa, ze kterého stejně vidíte jenom les, chatu a vnitřek chaty. Ve filmu se totiž ani moc nemluví, nic extra zásadního se tam neděje, ale stejně na něj civíte hodinu a půl a máte zatajený dech s tím, co se v dalších pěti minutách stane. I když tušíte, že svým pomalým vyprávěním si budete muset dalších minimálně pět minut počkat. Nakonec to ale stálo za to. Čtyři hvězdy jak vyšité.(11.7.2016)

 • Radek99
  ****

  Velmi syrový a silně naturalisticky provedený postapo snímek debutujícího režiséra Stephena Fingletona, optikou tohoto komorního filmu opravdu velmi slibného a nadějného tvůrce, kolega Rob Roy to napsal přesně... Absence filmové hudby, pomalé tempo vyprávění, hutná atmosféra, z hlediska obnažení se náročné herecké party... PS: Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš v dosud neviděné roli... :-)(3.8.2016)

 • Superpero
  ****

  Namakaná postapo verze Ivana Bartoše se denodenně pere o svoje místo na světě na malé farmičce v lesích. Napětí se tu dá krájet a z každého gesta hlavní postavy vidíte, jak těžké je přežít a jak vás každý chce okrást, zabít a sežrat. Je to velmi nízkorozpočtové a syrové, což je vlastně plus, protože lidé v tomto světě stejnak nic nemají.(21.10.2017)

 • Rob Roy
  ****

  Sebejistý debut ve všech ohledech. Stephena Fingletona čekají světlé zítřky.(15.2.2016)

 • tron
  ***

  Pre menej rozhľadených divákov atypický až nestráviteľný post-apokalyptický survival. Ale každý, kto pod-žáner sleduje, vie, že to nie je prvý, ani posledný podobný kúsok. Aký „taký“? Napríklad taký, v ktorom sa o postavách nedozvieme, až na drobnosti, prakticky nič. Takisto je nám zatajené, čo sa so svetom stalo; proste je v prdeli, nemá zmysel piplať sa v minulosti. Postavy neriešia príčinu (čo sa stalo a prečo?), ale dôsledok (ako prežiť vo svete, ktorý zanikol?). I koniec je taký... všakovaký... uzatvorene neuzatvorený... a skôr kladie nové otázky, než aby odpovedal na staré. Samostatnou kapitolou sú škandalózne vsuvky erotického charakteru, ktoré sú síce samoúčelné, ale práve vďaka ním na tento film tak skoro nezabudnem. Na Miu Goth (Nymfomanky, Everest) si začínam dávať pozor.(21.11.2016)

 • Zeck
  ***

  Prostříhat to na dvanáct minut, divákovi nic neunikne a Fingleton by měl třetí slušný kraťas do sbírky. On se ale rozhodl natočit celovečerní debut, bohužel už zapomněl napsat i odpovídající scénář. Hodinu tedy sledujeme farmáře s indiánským sestřihem jak sází semeno zeleniny do země, posléze vidíme farmáře jak chčije a honí péro do květináče, ve kterém pak bude pěstovat papriky a vše zakončuje detailní záběr na prdel a péro farmáře, který se chystá na sex. Jakmile se tedy divák po polovině filmu ujistí, že farmář má skutečně velké péro v klidovém stavu, jak nám rejža názorně demonstruje, přejde se na druhý bod scénáře. Tím byly zřejmě paranoia a nedůvěra, které ale moc nefungovaly. Jen tedy ještě zpětně dodám, že píča není za celý film vidět ani jednou, jen poměrně malé, ale pevné dvojky mladé nenalíčené dívky, která vypadá hůř než ten chlap, takže ty kozy po detailním záběru na žalud hlavního hrdiny člověku chuť stejně moc nespravily. Zpátky k jádru věci, ať ten komentář má nějakou vypovídající hodnotu, kurva. Jo, paranoia, no a pak je konec. Dalo by se to kritizovat jako prázdná a fádní sračka bez nápadu, ale když ono se tam toho stane mnohem víc, než za šest řad v oceňovaném zombie seriálu a dokonce to má stejné prostředí a zápletky. Tak si vyberte. 60%(17.2.2016)

 • emma53
  ****

  Zajímavý debutní snímek Stephena, který mě ani chvíli nenudil, ačkoliv je tam minimálně dialogů. Ona opravdu stačí vizuální stránka příběhu a netřeba moc dodávat. Je to svojský film, který určitě není pro každého, ale kdo má rád něco zajímavého, tak to stojí za mrk. A zamkněte si všechny semínka a sazeničky nebo půjde o život. Když jsem pak o tom chvíli přemýšlela, tak jsem došla k závěru, že bych to asi zalomila dobrovolně, než takhle žít, ale kdo ví.......(24.2.2016)

 • H34D
  ***

  Zajímavá premisa a její velmi jednoduchá (a levná) realizace, která se namísto postapokalyptického světa, či košatého příběhu soustředí čistě na přežití jednotlivce. Ač film sleduje chování lidí ve ztísněném prostoru, nejedná se o tak propracovanou psychologickou studii jako např. v The Divide. The Survivalist oslňuje spíše mazaností a zručností postav, dále jejich odhodlaností přežít a hlavně celkovým syrovým zpracováním. 6/10(25.3.2016)

 • Segrestor
  **

  Zajímavý hybrid, kde Unkas potkává Kleki Petru, která s sebou vláčí Báru Hrzánovou a to celé uprostřed postapokalyptického lesíku za režisérovým barákem v Yorkshiru. Teritoriálně přísně vymezený prostor nám dává ve filmu poznat dokonce i septik za boudou, kde se celé drama odehrává. Mladý Unkas se stará o svůj jeden metr čtvereční s jednou ředkvičkou a jedním žampionem a dobrou třetinu filmu pracně buduje atmosféru světa bez lidí honěním čuráka nad sazeničkami dýně. Druhou třetinu se snaží obtěžkat downa z Rekviem pro panenku, do čehož Kleki Petra jen blbě kafrá. No, každého musí v tu chvíli zajímat, jak to asi dopadne. Nezbývá než vydržet do konce a nechat se vskutku "šokovat" dějovými zvraty. Nejlepší jsou samozřejmě poslední vteřiny před úplným koncem, to se nasmějete, milé lidové vrstvy.(4.6.2016)

 • George Stobbart
  *

  Útrpný debut v každom smere. Štefana Faggotona čakajú hnedé anály.(15.2.2016)

 • Davies182
  ****

  Taky vám často skoro u všech drsňáckých post-apo filmů vrtá hlavou, proč se v nich skomírající společnost nesnaží dát se co nejrychleji znovu do kupy? Proč se zase nezačnou obdělávat políčka, proč není z každé přeživší ženy do 40-ti let těhule, a proč se nestaví domy a stavení, co by něco vydržely a lidi nemuseli trávit dny nekonečným čundrem? A proč se sakra všichni zabíjej? Uf, to je otázek. No a The Survivalist má na každou z nich konečně tu nejadekvátnější, upřímně syrovou odpověď. Myslím, že Hollywood našel režiséra pro celovečerní Stanici 11. Po debutu.(16.3.2016)

 • gogo76
  ***

  Malé filmy niekedy dokážu veľké veci, ale The Survivalist ostal niekde na pol ceste. Pomalé tempo mi nevadilo, ale pri tom tempe má človek viac času na premýšľanie - kto, čo a prečo, a tak nejako očakávame, že to režisér vysvetlí a divák dostane odpovede na svoje otázky. No a ten problém je, že nedostaneme nič, alebo presnejšie skoro nič...Provokatívne penisové scény si mohli odpustiť a namiesto toho radšej povedať aspoň niečo o minulosti hlavného hrdinu a osudu, ktorý ľudstvo postihlo. Záver bol drsný a ja to mám takto rád, ale celkovo to vidím iba na slušný priemer, ktorý sa oplatí vidieť, no nesmiete čakať priveľa ako ja. 60%.(28.2.2016)

 • *CARNIFEX*
  **

  Pomerne realisticky poňaté? Rozhodne áno. Vďaka príbehu dostatočne "živé"? Rozhodne nie. "The Survivalist" je svetlým príkladom komornej drámy počas ktorej sa toho naozaj moc neudeje. Záver síce prináša niekoľko celkom zaujímavých zvratov čo samotný snímok ožíví, no tak či onak, príliš veľkú "zábavu" neponúka. Stopáž 104 minút je v tomto prípade voči divákovi dosť "krutá", a byť to o dvacku kratšie, zrejme rýchlejší spád udalostí by dosiahol lepší efekt, ako len sledovať vzájomne vyvíjajúce sa vzťahy medzi preživšími.(21.4.2016)

 • misterz
  ***

  Tak tomu poviem vysoká škola prežitia v divočine. Bavilo ma sledovať, čo všetko sa dá v prírode nájsť a čo všetko zužitkovať pre svoju vlastnú potrebu, chudák chalan, celkom v pohode si nažíval až do chvíle, kedy mu na dvere zaklopali dve ženy... Musím uznať, že na to, že to bol Fingletonov debut, to po atmosferickej stránke nebolo vôbec zlé, avšak obsahová bola slabá. Chcelo to ešte nejaký nápad, viac napätia... skrátka niečo, čím by sa príbeh oživil a dostal šťavu. Navyše na to, koľko tu bolo tichých miest bez slova, to bolo zbytočne dlhé. Lepší priemer. 65/100(4.7.2016)

 • HAL
  ****

  Maximální dopad za potřeby minimálních prostředků - jeden z nejsilnějších realistických postapo filmů vůbec. Stejná krevní skupina jako Hillcoatova Cesta, ale totální nihilismus a opuštění humanistických hodnot tu na rozdíl od ní není prostředek k dosažení totální deprese, ale prostý a čistě logický důsledek maximální snahy o přežití v absolutní anarchii. A přitom je to přesně tak dlouhé, jak to potřebuje být - nejde o žádný ultrapomalý art typu Belly Tarra, délka scén a "pomalost" vyprávění jen nezbytně podtrhuje intenzitu s jakou film zapůsobí. 8/10(27.3.2016)

 • sochoking
  ***

  Punkáč z Ladronky si pestuje na samote v lese rastlinky , aby prežil a podelí sa o ne jedine za trtkačku.(17.2.2016)

 • nascendi
  ***

  Celkom rád sa pozriem na film s postapokalyptickým príbehom. Som radšej, ak sa film odohráva s minimom hercov a v obmedzenom priestore, lebo rastie šanca lepšie stvárniť zmeny správania sa ľudí pri výraznej zmene vonkajších podmienok. Bol to aj prípad tohto filmu. Napriek tomu, že ma film zaujal a ani pri skromnom deji mi nepripadal nudný, nemôžem mu dať viac, ako tri hviezdičky, pretože v niekoľkých prípadoch naturalizmus zobrazovania prekročil hranicu prípustného a v iných režisér precenil divácku ochotu zriecť sa logického uvažovania a nekriticky prijímať dianie na obrazovke. V spojitosti s týmto filmom som si spomenul na Konec srpna v hotelu Ozon, ktorý som v rámci žánru videl ako prvý v poradí.(29.6.2016)

 • Big Bear
  ****

  Tohle je klassický případ nízkorozpočťáku, který mi s minimem všeho dokázal navodit stejné pocity jako postapo film s s rozpočtem za který by si rok žil nad poměry nejden africký státeček . S dobrým scénářem stačí pár herců, zahradní chatka a les. Někoho to bude možná nudit, někdo bude zklamán minimem bojových scén, já však byl spokojen... Už ten začátek byl skvělý. Jiné postapo filmy uvádí diváka do období ve kterém se film odehrává jadernými výbuchy atd.. zde se černou obrazovkou táhly jen dvě linky. Modrá a červená. Jedna ukazovala ropu a druhá stav populace...Ke konci úvodu ta populační z vysokého stoupání náhle prudce klesla... Snímek je syrový, věrohodný, depresivní a věřte, že i napínavý. Takhle nějak bude lidstvo asi fungovat po nějakém průseru, kdy se podaří části lidstva přežít. Jestli to bude výhoda, těžko soudit. Češi ale tak mně napadá, mají velké předpoklady přežít. Jsme přeci národem chatařů, trempů a zahrádkářů! :-). Těm co to neviděli a mají rádi něco, co jde trochu víc do hloubky film rozhodně doporučuji. Upozorňuji, že to není zombie film, ani nic podobného. Je to prostě pár měsíců života jednoho z přeživších se vším tím co každodenní potřeba člověka k přežití vyžaduje. Dávám 4 semínka kedluben ! Fingleton za scénář i režii určitě zaslouží pochvalu. * * * *(21.2.2016)

 • eLeR
  ****

  Film naozaj nemusí sadnúť každému ... pomalé tempo, minimum dialógov, ale úžasne atmosferický a zaujímavý. Martin McCann bol veľmi presvedčivý. FILMOVÁ RULETA 2017(5.5.2017)

 • malylada
  ****

  Ukázka, kdy se člověk vrací ke zvířecím pudům a kam až může zajít. Film je hodně minimalistický a je zúžen na tři hrdiny, kteří skoro nemluví a přesto je to neskutečně atmosferické. Ukázka apokalypsy a celé to působí velmi uvěřitelně díky hereckým výkonům a syrovosti. Jako drama plné nedůvěry, postupného sbližování na to nejnutnější je opravdu mrazivé, strhující a nepamatuji si, kdy jsem měl z filmu tak nepříjemný pocit. Dokonce jsem nečekal, že závěr bude tak vygradovaný a nadmíru povedený. Jeden z nejlepších survival filmů !!!! ......8/10(19.11.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 5
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace