poster

Gimme Danger (festivalový název)

 • USA

  Gimme Danger

 • Velká Británie

  Gimme Danger

Dokumentární

USA, 2016, 108 min

Režie:

Jim Jarmusch

Scénář:

Jim Jarmusch

Kamera:

Tom Krueger
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ****

  Spolu s loňským úmrtím hned několika legend současníků a renesanční deskou "Post Pop Depression" je teď Iggy nebývale v kursu a tento dokument o The Stooges stojí taky za pozornost. Mapuje všechen ten underground, dekadenci, šílenství, neopakovatelnost, tvůrčí odvázanost i sebedestrukci "zakladatelů punku". Natočené je to pěkně, tak "rozházeně" ruku v ruce s muzikou i zběsilým svíjením se a tanečky. Často pobaví různé ilustrační záběry vytažené někde všude možně z archivu. Přes náročnější látku a dojem jisté zmatečnosti je to jeden z lepších hudebních dokumentů. P.S. další na téma Iggy račte třeba k AMERICAN VALHALLA.(3.2.2017)

 • klima777
  ****

  A burákové máslo! ;)(24.9.2017)

 • godycz
  *****

  jsem nekrestansky neobjektivni. iggy je moje laska. videno v tokyu v Cinema Qualite v Shinjuku.(2.10.2017)

 • spacylemon
  ***

  Jako sorry, ale několikrát během filmu pustit titulní song a pokaždé ho utnout ještě před vygradováním s Iggyho řevem..?? Jakože cože? Jarmuschi, seš sadista nebo proč mi to děláš? .... Solidní, profesionální dokument o dobré (a především vlivné) kapele. Na to, aby šlo o "something special", chybí zkrátka ňáká objevnější informace, emocepudící scéna nebo aspoň ten celý titulní song.(3.11.2016)

 • ancientone
  ***

  Jarmuschov potenciálny autorský prístup je symbolicky prehlušený zakladateľmi jednej z najdivokejších a najhlučnejších skupín v histórii rock´n´rollu. ___ viac na: http://25fps.cz/2017/gimme-danger-2016/(12.3.2017)

 • - Název filmu pochází ze stejnojmenné písně z alba "Raw Power", které kapela The Stooges vydala v roce 1973. (urzug)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace