The Gracefield Incident

Po strate očakávaného bábätka sa Matthew s manželkou Jessicou a štyrmi kamarátmi vyberie na chatu svojho šéfa. Ten má v lesoch luxusné sídlo, ktoré si postavil preto, lebo je posadnutý lovom Bigfoota. To je pre partiu k smiechu, ale už počas prvej noci sa presvedčia, že s lesom, ktorý obklopuje Gracefield, niečo nie je v poriadku a ich životy sú v ohrození. (Marceloo)

kaylin

I když je americko-kanadský snímek „The Gracefield Incident“ z ranku found footage, tak rozhodně má své kvality, minimálně z hlediska svého technického provedení. Herecky není nijak přesvědčivý, dějově nijak nepřekvapí, ale když ho budete sledovat, budete mít pocit, že něco vidíte, že tu skutečně je něco, co má přidanou hodnotu. Ani tak to ale nestačí alespoň na průměr. ()

misterz

Hrozná amatérčina. Hodné ocenenia je akurát len to, že ponúknutá forma FF bola zvládnutá pomerne dobre a vôbec nie rušivo, tak ako som obyčajne navyknutý (žiadne roztrasence a pod.). No herci boli jedna veľká katastrofa, miestami mi pripadali ako banda malých detí, ktoré sa hrajú niekde na dvore za škôlkou na kovbojov a indiánov. Tak infantilne zahrané až z toho mrazí. Zabilo to aj to málo dobrého, čo z toho mohlo byť, pretože námet a dejová linka neboli vôbec zlé (aj keď nejde o žiadne terno) a až na ten nudnejší úvod to malo rýchly spád. Škoda, snímok mal na viac. Podpriemer. 40/100 ()

zelvopyr

Vlastně se mi celý nápad zpětně poměrně dost líbil. Herci - neherci to moc neuměli, celý scénáristický postup byl postavený tak, že každá scénka si tu následující poměrně klopotně připravovala s rozběhem a hlavní teze se opakovaly do zblbnutí... ale celkový dojem zůstal docela příjemný. Povedla se jedna věc - ve found footage si potřebujete udělat nějaký vztah k natáčeným, prostě je zanenávidět, zapohrdat jimi, nedejbože si je oblíbit, ale nemůžou vám být úplně ukradení. :) ()

honajz

Tak to jsem docela rád, že tenhle film mi syn objevil. Pravda, začátek je skutečně otřesný a všechna ta jásání nad krásnou chatou a výhledem naprosto dětinská; často si říkám, že je otázka, který mobil/oko/kamera zrovna tu kterou danou věc filmují, jestli vůbec nějaké; pointa filmu je vykradená z jednoho animáku o dva roky mladšího než tento film; ne vždy se postavy chovají rozumně nebo ne vždy to dává logický smysl. Ale přesto v žánru found footage (a zvláště s Blair Witch prvky), od zhruba 30. minuty slušná podívaná s několika nečekanými scénami, asi třemi slušnými lekačkami SPOLER a pro mne velice příjemným a pozitivním závěrem. Jako kde je psáno, že podobné found footage survivaly musejí skončit tím, že zhebnou úplně všichni? Naopak, tohle ohrané schéma už mne otravuje, a tohle je pro mne zajímavé svým neotřelým pohledem na věc. Ne sice zcela dokonalým, ale minimálně povedeným. ()

TomX2 odpad!

Skupinka kamarátov sa vyberie na chatu blízko lesa, ktorá patrí zamestnávateľovi jedného z nich. Chvíľu po príchode však zaregistrujú niečo, čo sa ani trochu nepodobá ľudskej bytosti. Avšak pokúsiť sa zistiť, čo sa im mihlo pred očami skupinku môže stáť život a je príliš neskoro na to, aby sa vrátili späť domov. Celkový dojem: Jeden z ďalších novodobých found footage hororov s tým rozdielom, že sa tvorcovia spoliehali skôr na sci-fi efekty a tak sme dostali found footage alien horor. Tvorcovia sa však nehanbili zobrať si pár nápadov z misky od The Descent, Záhada Blair Witch a ďalších iných, známych hororov. Avšak zatiaľ čo dve menované boli dobre spracované, natočené zaujímavým štýlom, boli napínavé a mali naozaj čo nového ponúknuť, u The Gracefield Incident skôr prevláda totálny amaterizmus – hereckí ,,prepadlikovia“, ktorým dobre že neprasknú oči a nevybuchne im huba (všímaví si tuto skutočnosť všimli určite taktiež), trápne lakačky, lacné CGI efekty, lacná kamera a obraz, avšak z prostriedkov z toho tvorcovia mohli vyťažiť oveľa, oveľa viac. Svojim spôsobom sa mi to aj páčilo, bez problémov som to vydržal pozerať dokonca a mimozemšťania ma celkom zaujali, i keď myslím, že veľa priestoru tu nemali. Ak vám nevadí amaterizmus a prehnane trápni herci, myslím, že to zvládnete dopozerať bez väčších problémov, avšak ja to neodporúčam. edit (9.1.2019): odpad. ()