poster

Posedlá pomstou

 • Španělsko

  Tiempo sin aire

Drama

Španělsko, 2015, 102 min

 • Disease
  ****

  Je to sice takové klasické schéma s postupným odhalovaním "jak to vlastně bylo" a na můj vkus občas dost pomalé (navzdory časovým skokům), ale celkové vyznění včetně pointy mě oslovilo.(6.1.2017)

 • Aljak
  ***

  Skvelo rozbehnutá zápletka, ktorá sa však časom úplne stabilizovala a film akosi prešiel do takej pasívnej fádnosti. K záveru sa to zas trochu otvorilo, ale na základe toho výborného začiatku so očakával oveľa dramatickejší film s početnými zlomami v deji. Ale napriek tomu treba vyzdvihnúť, že príbeh vôbec nešiel cestou plnou klišé, hoci sa to v mnohých situáciách dosť núkalo. Celému filmu dominoval motív pomsty, ktorý žiaľ úplne potlačil všetko ostatné.(10.8.2016)

 • emma53
  ****

  Tady si nejsem jistá, protože samotné téma je alarmující i když tady skloubili romantickou linii se silným dramatem a trochu to tam škobrtalo a závěr byl sice šokující, ale nějak mi to tam nezapadlo i když to mělo svojí logiku. Nedivím se, že Maria mohla už někomu lézt na nervy, která až s fanatickou vervou chtěla pomstu a zapomněla na všechno kolem a to několik let. 3 / 4*(19.8.2017)

 • lineker
  ****

  Takto rozjet osudové cesty lidského života, tak aby se ve finále na jedné velké křižovatce opět střetli umí snad jen Španělé. Oba dva tvůrci jsou dozajista infikování samotným velmistrem tohoto oboru velkým Pedrem. Silné drama o bolesti a touze po pomstě, která však nemusí být zcela osudová. Celý film je však jedním velkým intenzivním mementem hesla že Válka je opravdu vůl.(23.9.2016)

 • Rockerman
  ****

  Trochu mi vadila rozháranost, nesoudržnost filmu. Přispěly k tomu flashbacky, které byly nutné, ale některé zbytečné.Také to postrádalo větší tah na branku. Vše vyvažuje silné téma a malé překvápko na závěr. A protože nudných míst zde bylo málo, zaslouží si příběh pomstychtivé ženy nadprůměrné hodnocení.(18.2.2017)