Inseminátor

Blue Monkey

Horor

Kanada / USA, 1987, 93 min

Komický kanadský trash s alienoidným megamravcom, terorizujúcim jednu starú nemocnicu :) Škoda, že v dnešnej dobe sa takéto monster béčka točia už iba minimálne (ak pravda nepočítam pochybné pokusy štúdia The Asylum), vzhľadom k pokroku filmovej technológie by možno vyzneli menej úsmevne, než zúriaci mravec, ktorý sa na scéne objavuje maximálne v dvojsekundových intervaloch...(30.10.2010)

Další z nekonečné šňůry filmů který jsem jako malý hltal na TV Nova hodně po půlnoci a klepal se u toho strachy .... No dneska to už tak nefunguje hlavně proto, že monstrum je dost gumový, dějové zvraty jsou příliš samoúčelné a charaktery postav klišovité jak jen to jde. Nicméně i přes to se nejdná o špatný film. Ve své době musel fungovat dobře a i dnes dokáže navodit celkem obstojnou atmosféru. 64 %(19.4.2012)

• choze

Další snímek ze šňůry popůlnočních pátečních hororů na Nově v polovině 90. let. Pamatuju se, že šlo o přerostlý hmyz, odehrávalo se to v nemocnici uzavřené policí a končilo samozřejmě výbuchem jakési plynové bomby - a že se mi to vůbec nelíbilo, mě, který žral Simandlovo XTRO 2. Je to odfláknutá, podprůměrná mizérie s nevýraznými postavami a nepovedenými triky, která ale bohužel není tak špatná, aby to bylo k smíchu nebo dokonce tak špatná až by byla dobrá. Vysvětlení je nasnadě - je to kanadský film. Podobné nudné céčkové smetí jako BORROWER nebo GHOULIES IV. Kde jsou ty časy... Distribuce u nás: Video-Spoj.(1.4.2006)

• Han22

Po všech těch slasherech celkem příjemná změna - sympatické postavy, vojáky uzavřený prosto nemocnice, epidemie která se mění na souboj s monstrem, chvílemi solidní vetřelecká atmosféra. A v podstatě jsem se i celkem bavil, jenže ta technická stránka... V okamžiku, když to začně být zajímavý se odehrávají všechny scény v temnotě blikající modrým světlem, monstrum není radši moc vidět a když už se ukáže, režisér se snaží vše maskovat šíleně třesoucí se kamerou. Zbytečně, efekty "mravenců" jsou zkrátka příšerné a troufám si říct, že i podobné filmy z 50. let vypadaly líp. Natož na rok 1987, kdy vznikaly filmy jako Predátor. Za mě 50%, s lepšími efekty to mohlo být mnohem více.(1.7.2015)

• fcreading

To čo napísal choze, je svätá pravda, u nijakého iného hororu sa nebudete nudiť tak ako u tohoto. Už ten názov nám naznačuje, očo tu pôjde. Začiatok vyzeral celkom svižne, pokým sa to neprenieslo do nemocnice, kde sa to vlieklo ako v bavlnke až pokým neprešla hodina, posledných 20 minút sa niečo dialo ale to je velmi málo na taký kvalitný béčkový horor. Myslel som si že to bude vo štýle Mimic ale to by som chcel asi vela, i keď ten velký hmyz nevyzeral zle na rok vzniku ale na viac ako 1 hviezdu to nemá 20 percent.(6.2.2009)