Patient Zero

Patient Z

Horor / Akční / Drama

Velká Británie, 2018, 86 min

• Lacike

Zo zaciatku to zaujme originalnym pojatim zombie epidemie, ale nasledne nasleduju nekonecne rozhovory s nakazenymi, ktore nikam poriadne nevedu. Po hodine sa objavi charizmaticky zombie Stanley Tucci, ktory prednesie nejake zaujimave filozoficke myslienky a potom sa uz rozputa tuctova vyvrazdovacka, ktora zaujme len nejakou tou stavnatou gore scenou. Hlavne postavy su celkom sympaticke, ale po chvili zacnu byt tie ich kecy strasne ubijajuce. Technicka stranka je v pohode. Skoda, ze ten netradicny pohlad na zombie zaner nepriniesol nic skutocne zaujimave. 4/10.(10.9.2018)

• LIVINGDEAD

I love you Janet, I love you Janet, I love you Janet.....ty srdceryvné kydy mne rvaly. Jak ušetřit za masky? Dáme nakaženým CRAZY PARTY žluté kontaktní čočky za 350 Kč a je to. Chtěl jsem stisknout rychlý posun, ale musel jsem se na tu kokotinu dodívat do konce, aby ODPAD byl oprávněný. Celý film se jen kecá. Však taky umí frajer rozmlouvat s nakaženými. Fakt trapné!(13.8.2018)

Po tom, čo bol svet zasiahnutý krutým vírusom, sa vedci snažia nájsť prvého nakazeného, ktorý by poskytol odpovede na otázky, ktoré sa týkajú jeho zrodu. Ich najväčšou pomocou je Morgan (Matt Smith), ktorý dokáže používať jazyk nakazených, ale ani on nedokáže zaručiť úspech v pátraní po protilátke. – Pôvodne som počítal, že toto bude riadne ambiciózny projekt, ale keď som videl, že to ide rovno na VOD, moje očakávania klesli, takže to dopadlo asi tak, ako som si predstavoval. Viac-menej zamenitelné s ktorýmkolvek Zombie hororom posledných rokov, bez nejakých výraznejších prekvapení v scenári, ale za to s parádnou Natalie Dormer, ktorú taktiež doplnila banda celkom schopných hercov, na ktorých sa dá pozerať. Akcie je málo a je nahradená skôr dlhšími dialógmi, čo je škoda, pretože niektoré scény s napadnutiami slušne rozpumpujú adrenalín a keby sa to držalo v tak intenzívnom tempe ako záver, bol by výsledok ovela lepší. Poriadne tri hviezdičky si to zaslúži, ale je to projekt vhodný skôr pre nenáročných divákov. + herečka z The Forest + herec z Fortitude + herec z Pride and Prejudice and Zombies + herec z Howl + herec z Victor Frankenstein + herec z The Woman in Black 2: Angel of Death(13.8.2018)

• J*A*S*M

Mně ty militaristické zombie / nákazové horory přijdou všechny na jedno brdo. Bunkr, vojáci, haha testosteron, vědkyně, střílení, pobíhání. Bát se u tohoto typu filmu nedá, maximálně se tak kochat na gore a maskách zombíků. To v případě Patient Zero odpadá úplně, maskéři se fakt nepředvedli. Příběh jako takový má stopové znaky zajímavého nápadu, který ovšem není nijak vytěžen. Zajímalo by mě, jestli si někdo ze zúčastněných tvůrců myslel, že výsledný filmový tvar je fakt nějakým způsobem chytrý.(15.8.2018)

• *CARNIFEX*

V mnohých prípadoch sa zombie snímkov (vedome či nevedome) zastávam, no toto čo predviedol Stefan Ruzowitzky a Mike Le, nie je na facku, ale na zlomený nos a následnú hospitalizáciu. ANO, presne toto divák chce. Z 86 minút, sledovať 66 "urozprávanú" sračku, kedy sa kompetentní dohadujú s "nakazeným" čo a ako ďalej s týmto zdevastovaným svetom. Inak v živote som nevidel (a to som toho videl naozaj dosť), aby zombie niekomu vedome zlomil väz. Ako Ja chápem, že je náročné zaujať niečim novým, byť aspoň štipkou originálny, no zlaté pravidlo: "menej je niekedy viac" v tomto prípade vypálilo akosi "naopak". Kde sa malo pridať, tam je "hluchota", kde sa malo ubrať, tam sa človeku rozum pozastavuje - "Patient Zero" je kokotina na mraky, ktorá nebavila ani mňa, a to už je čo povedať.(14.8.2018)

• - V čase 01:14:40, kdy lezou hlavní postavy vzduchotechnikou a pronásledujou je zombíci, je v detailu jasně vidět, že zombík nemá žluté oči, ale klasicky hnědé. (Ace.A.T.L.)

• - Když v čase 44:15 připoutávají pokousaného vojáka a odchází eskorta, tak v jednu chvíli má pravou ruku dole za zády, pak je střih, má jí položenou na opěradle židle a po chvíli opět dole za zády. (Ace.A.T.L.)