Patient Zero

Patient Z

Horor / Akční / Drama

Velká Británie, 2018, 86 min

• J*A*S*M

Mně ty militaristické zombie / nákazové horory přijdou všechny na jedno brdo. Bunkr, vojáci, haha testosteron, vědkyně, střílení, pobíhání. Bát se u tohoto typu filmu nedá, maximálně se tak kochat na gore a maskách zombíků. To v případě Patient Zero odpadá úplně, maskéři se fakt nepředvedli. Příběh jako takový má stopové znaky zajímavého nápadu, který ovšem není nijak vytěžen. Zajímalo by mě, jestli si někdo ze zúčastněných tvůrců myslel, že výsledný filmový tvar je fakt nějakým způsobem chytrý.(15.8.2018)

Svet je zamorený infikovanými a skupinka preživších sa v podzemnom laboratóriu snaží nájsť prvého pacienta, aby pomocou neho vytvorila liek. Zase tí nakazení sa snažia nájsť ich útočisko, pretože hlavný hrdina je imúnny a ako jediný s nimi dokáže komunikovať. Prvá hodina je dosť nudná konverzačka, potom dôjde konečne k tomu, na čo sme všetci čakali, takže začne celkom schopná akčná, adrenalínová jazda. Herci sú fajn, potešila účasť peknej Natalie. Zápletka však patrí k tým slabším a ničoho prekvapivého sa tu ani nedočkáme. Keďže je to britská produkcia, ktorá nakrúti v priemere 1-2 sledovateľné horory ročne, som vďačný aj za to málo.(13.8.2018)

• LIVINGDEAD

I love you Janet, I love you Janet, I love you Janet.....ty srdceryvné kydy mne rvaly. Jak ušetřit za masky? Dáme nakaženým CRAZY PARTY žluté kontaktní čočky za 350 Kč a je to. Chtěl jsem stisknout rychlý posun, ale musel jsem se na tu kokotinu dodívat do konce, aby ODPAD byl oprávněný. Celý film se jen kecá. Však taky umí frajer rozmlouvat s nakaženými. Fakt trapné!(13.8.2018)

Po tom, čo bol svet zasiahnutý krutým vírusom, sa vedci snažia nájsť prvého nakazeného, ktorý by poskytol odpovede na otázky, ktoré sa týkajú jeho zrodu. Ich najväčšou pomocou je Morgan (Matt Smith), ktorý dokáže používať jazyk nakazených, ale ani on nedokáže zaručiť úspech v pátraní po protilátke. – Pôvodne som počítal, že toto bude riadne ambiciózny projekt, ale keď som videl, že to ide rovno na VOD, moje očakávania klesli, takže to dopadlo asi tak, ako som si predstavoval. Viac-menej zamenitelné s ktorýmkolvek Zombie hororom posledných rokov, bez nejakých výraznejších prekvapení v scenári, ale za to s parádnou Natalie Dormer, ktorú taktiež doplnila banda celkom schopných hercov, na ktorých sa dá pozerať. Akcie je málo a je nahradená skôr dlhšími dialógmi, čo je škoda, pretože niektoré scény s napadnutiami slušne rozpumpujú adrenalín a keby sa to držalo v tak intenzívnom tempe ako záver, bol by výsledok ovela lepší. Poriadne tri hviezdičky si to zaslúži, ale je to projekt vhodný skôr pre nenáročných divákov. + herečka z The Forest + herec z Fortitude + herec z Pride and Prejudice and Zombies + herec z Howl + herec z Victor Frankenstein + herec z The Woman in Black 2: Angel of Death(13.8.2018)

• luka4615

Filmy se zombie tématikou nemám nějak zvlášť v oblibě, nicméně první ukázka snímku Patient Zero lákala na neotřelou a víceméně originální podívanou. Bohužel, výsledek takový není ani zdaleka. Slibná nosná myšlenka snímku je totiž zcela utopena pod nefunkčním scénářem, nataženou stopáží a rádoby šokujícími zvraty, nad nimiž jsem jenom nevěřícně kroutil hlavou. Vážně nechápu, jak je možné, že se tomuto "dílu" podařilo sehnat tak zvučná herecká jména jako Natalie Dormer či Stanley Tucci.(10.9.2018)

• Matt Smith

• - Když v čase 44:15 připoutávají pokousaného vojáka a odchází eskorta, tak v jednu chvíli má pravou ruku dole za zády, pak je střih, má jí položenou na opěradle židle a po chvíli opět dole za zády. (Ace.A.T.L.)

• - V čase 01:14:40, kdy lezou hlavní postavy vzduchotechnikou a pronásledujou je zombíci, je v detailu jasně vidět, že zombík nemá žluté oči, ale klasicky hnědé. (Ace.A.T.L.)