Skandální život Lady Worsley (TV film)

• Česko

Skandální život Lady Worsleyové

The Scandalous Lady W

The Woman in Red

(neoficiální název)

Škandál Lady Worsleyovej

Drama / Historický

Velká Británie, 2015, 87 min

Další z řady dobových filmů, který místo, aby nám naservíroval šťavnatý příběh ze života jedné zajímavé historické osobnosti, snaží se nám omlátit o hlavu, jak to měly ženy v tehdejší společnosti ovládané zhýralými muži těžké (pro srovnání viz Vévodkyně s Keirou Knightley). To neustálé zdůrazňování, jak je hlavní hrdinka přes všechny svoje společenské prohřešky morálně na výši oproti všem ostatním, mi lezlo na nervy. Herci dělají, co můžou, a třeba slizkého Shauna Evanse je opravdu snadné nenávidět, ale všechny postavy postrádají hloubku. Vizuálně je to hezké, ale obsahově už to nemohlo být více ploché. Škoda toho námětu, ze kterého se dalo vytěžit mnohem víc. Snad někdy příště.(28.11.2015)

Filmy z Anglie osmnáctého století mám moc rád. Líbí se ta móda, architektura i způsob vystupování britskýchz gentelmanů s modrou krví. BBC nám předložila další skvělé historické drama na něž je opravdovým specialistou. V hlavní roli se objevila Natalie Dormer, kterou většina asi zná ze seriálu HBO - Tudorovci. Ani mně nepřipadá nijak závratně krásná, ale typ je to zajímavý a do své role se skvěle hodil. Navíc musím uznat, že hrát umí. Evans zde také skvěle podal svého zvrhlého hraběte. Ale i když byl film výpravný, kamera skvělá a ze všech těch interiérů a exteriérů oči přecházeli, nějak se mi to ke konci táhlo. Možná jsem byl jen unaven, nevím. Postrádal jsem tam větší drama. Dle mého je to jen taková konverzační kostýmová záležitost natočená na základě skutečné události. To ale neznamená, že by film nestál za vidění! Tři šilinky odškodného. * * *(9.1.2016)

3* průměrný historický televizní film natočený na základě skutečných událostí. V 18.století určitě skandální příběh, který dnes ničím extra nepřekvapí, snad jen, že soudnictví v Anglii bylo hodně prozíravé. Rozhodně je to však lepší divadlo než Soudkyně Barbara ;-). Hezká kostýmní výprava i standardní herecké výkony. Takže nezklamalo. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](8.10.2017)

Mám hodně ráda Natalii Dormer a z toho důvodu jsem si film našla :) A "zvrácenost", kterou přinesl do manželství Richard Worsley byla ve filmu hezky a lehce znázorněna, ale bylo tam "cítit", že to je prostě něco, co by bylo považováno možná od někoho za moderní :) A to tam několikrát zaznělo. Můžeme si říci - co měla jako jeho žena dělat? Měla poslouchat přeci svého manžela, starat se o něj a plnit mu jeho přání - jelikož jak bylo na začátku filmu důrazně sděleno - žena byla pro muže majetek. A to je něco, co mě s*alo po celou dobu filmu. Film má hezkou výpravu, kostýmy a téma, které jsem takto veřejně v takovémto malém snímku doposud neviděla :) Příjemné spestření sobotního odpoledne :)(8.10.2017)

TV Film BBC je lepší než leckterý historický film s vyšším rozpočtem. V době kde ženy byly jen majetkem mužů, žije jeden muž, a ten je ještě šílenější než doba samotná. Protože roztomiloučká Natálie Dormer se mu chce celá odevzdat a být jen jeho. Ale on má jiné přání, a to je na tom vůbec to vůbec to nejšílenější.(16.10.2016)

• - Když manžel lady W, sir Richard Worley, zemřel, vzala si lady W asi za měsíc ve svých 47 letech 26letého hudebníka, svého milence Johna Lewise Cucheta. Toto manželství vydrželo 15 let, až do její smrti. Ve stejném měsíci, ve kterém uzavřela nový sňatek, dostala lady Seymour královskou licenci, že může používat své rodné jméno Fleming. Její nový manžel přijal její příjmení. (Nefra)

• - Film je natočený podle skutečné událostí, vypráví o britské šlechtičně Seymour Dorothy Flemingové, narozené 5. 10. 1758, která zemřela 9. 9. 1818. (Nefra)