Skandální život Lady Worsley (TV film)

• Česko

Shane Daly

Eleanor Greene

Scénografie:

Alison Domintz

3* průměrný historický televizní film natočený na základě skutečných událostí. V 18.století určitě skandální příběh, který dnes ničím extra nepřekvapí, snad jen, že soudnictví v Anglii bylo hodně prozíravé. Rozhodně je to však lepší divadlo než Soudkyně Barbara ;-). Hezká kostýmní výprava i standardní herecké výkony. Takže nezklamalo. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](8.10.2017)

Shaun Evans zahrál skvěle Sira Worsleyho, lstivého slizouna, který si vypočítavě vezme za ženu bohatou dědičku, ale zapomene se svěřit se svým malým tajemstvím-voyerství. Když mu přestane stačit šmírovat svlékající se manželku, začne jí dodávat i milence. Zároveň však vyžaduje poslušnost a zachování tajemství. Pěkná výprava i kostýmy.(31.12.2018)

Hodně dobře natočený (určitě za vlasy přitažený, i když na začátku je "true story") příběh z prehistorie lidských vztahů a skvělá ukázka, že když je dobrý námět, i historický film může mít sešup. Natalie Dormer není nejhezčí herečka na světě, tahle role jí ale krásně sedla a každýmu chlapovi se musí líbit. Vývoj je docela překvapivý, film potěší hlavně příznivce britské (horkej brambor v hubě) angličtiny (Shaun Evans v roli sira Worsleye mluví jako degener). Pár minut trvá, než se divák dobere všech souvislostí, střídání časových rovin ale nevadí a je dostatečně přehledné. Dobrá hudba, kameru prosím příště o několik centimetrů níž, abychom si Natalii víc užili. ___Všichni si mysleli, že je to děvka... to on byl ale leštič!(20.11.2015)

Další z řady dobových filmů, který místo, aby nám naservíroval šťavnatý příběh ze života jedné zajímavé historické osobnosti, snaží se nám omlátit o hlavu, jak to měly ženy v tehdejší společnosti ovládané zhýralými muži těžké (pro srovnání viz Vévodkyně s Keirou Knightley). To neustálé zdůrazňování, jak je hlavní hrdinka přes všechny svoje společenské prohřešky morálně na výši oproti všem ostatním, mi lezlo na nervy. Herci dělají, co můžou, a třeba slizkého Shauna Evanse je opravdu snadné nenávidět, ale všechny postavy postrádají hloubku. Vizuálně je to hezké, ale obsahově už to nemohlo být více ploché. Škoda toho námětu, ze kterého se dalo vytěžit mnohem víc. Snad někdy příště.(28.11.2015)

"...tím, že jste utekla od manžela, jste přišla o prostředky...a místo ve společnosti. Svou dceru už neuvidíte..Když se touto cestou vydáte, nemusíte vyhrát a budete navždy zostuzena". No, tohle chtělo opravdu odvahu - kterou lady Worsleyová měla. Sice jsem trnula, aby to vydržel i ten její hezounek, ale nakonec to vyšlo!(1.1.2017)

• - Když manžel lady W, sir Richard Worley, zemřel, vzala si lady W asi za měsíc ve svých 47 letech 26letého hudebníka, svého milence Johna Lewise Cucheta. Toto manželství vydrželo 15 let, až do její smrti. Ve stejném měsíci, ve kterém uzavřela nový sňatek, dostala lady Seymour královskou licenci, že může používat své rodné jméno Fleming. Její nový manžel přijal její příjmení. (Nefra)

• - Film je natočený podle skutečné událostí, vypráví o britské šlechtičně Seymour Dorothy Flemingové, narozené 5. 10. 1758, která zemřela 9. 9. 1818. (Nefra)