Skandální život Lady Worsley

(TV film)
  • Česko Skandální život Lady Worsleyové (více)
Trailer

Roku 1782 byly v Anglii ženy považovány za majetek svého muže, stejně jako dům, půda či dobytek. Lady Seymour je nejbohatší dědičkou v zemi, navíc je velmi krásná, a proto se jí nabídky k sňatku jen hrnou. Dívka se chce vdát z lásky, řadu nápadníků proto odmítá, jednoho dne na ni udělá dojem šarmantní sir Richard Worsley, za kterého se zakrátko provdá. Manželství vypadá zprvu idylicky, pak ale začnou vyplouvat na povrch Richardovy neobvyklé sexuální choutky. Vymanit se z tohoto zvráceného manželství nebude vůbec jednoduché. Lady Seymour Worsleyová se rozhodne manžela opustit. Svým útěkem s milencem ale způsobí obrovský skandál. Ten přiměje sira Richarda Worsleye, váženého člena parlamentu, rozpoutat jeden z největších sexuálních skandálů osmnáctého století! Cena, kterou bude muset Seymour za svou svobodu zaplatit, bude vysoká. (Nova Cinema)

Trailer

dopitak

Hodně dobře natočený (určitě za vlasy přitažený, i když na začátku je "true story") příběh z prehistorie lidských vztahů a skvělá ukázka, že když je dobrý námět, i historický film může mít sešup. Natalie Dormer není nejhezčí herečka na světě, tahle role jí ale krásně sedla a každýmu chlapovi se musí líbit. Vývoj je docela překvapivý, film potěší hlavně příznivce britské (horkej brambor v hubě) angličtiny (Shaun Evans v roli sira Worsleye mluví jako degener). Pár minut trvá, než se divák dobere všech souvislostí, střídání časových rovin ale nevadí a je dostatečně přehledné. Dobrá hudba, kameru prosím příště o několik centimetrů níž, abychom si Natalii víc užili. ___Všichni si mysleli, že je to děvka... to on byl ale leštič! ()

Morholt

Film působí zdáním, že se jedná o drama s další emancipovanou ženou, která šla proti své době. Ale ono tomu tak úplně není. Lady Worsley žije v poněkud zvráceném manželství a právě ona zvrácenost vede k tomu, že prchne od manžela se svým milencem, který se na to konto ocitne za cizoložství před soudem, jenž ho může zruinovat a poslat do vězení pro dlužníky. Hlavní hrdinka pak stojí před dilematem, zda svého milence obětovat, nebo vyjevit před soudem všechny aspekty jejího vztahu s manželem, což jí může poslat na společenské dno. První polovina se trochu táhne, ale pro ucelenost příběhu to byla asi nutnost. Ovšem jakmile dojde na soud, nabírá film na tempu i dramatičnosti. Ocenění si zaslouží i nádherné interiéry a typicky pošmourná anglická atmosféra. Co se Natalie Dormer týče, troufám si říct, že jde zatím o její nejlépe zahranou roli a je škoda, že se tento televizní projekt mezi širší publikum nedostane. Každopádně milé překvapení. 80% ()

easaque

3* průměrný historický televizní film natočený na základě skutečných událostí. V 18.století určitě skandální příběh, který dnes ničím extra nepřekvapí, snad jen, že soudnictví v Anglii bylo hodně prozíravé. Rozhodně je to však lepší divadlo než Soudkyně Barbara ;-). Hezká kostýmní výprava i standardní herecké výkony. Takže nezklamalo. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

klerik

Na televízny film, výborný výkon. VOJVODKYŇA a KRÁĽOVÁ PRIAZEŇ skúšali ísť do duší ženských hrdiniek a tlačiť na emócie, akosi to nevyšlo. Lady Worsley na prvý pohľad pláva po povrchu, ale skrýva sa tu pomerne silný a uveriteľný príbeh, ktorý je hutnejší a (svojim spôsobom) napínavejší ako pri MARII ANTOINETTE... ()

Big Bear

Filmy z Anglie osmnáctého století mám moc rád. Líbí se ta móda, architektura i způsob vystupování britskýchz gentelmanů s modrou krví. BBC nám předložila další skvělé historické drama na něž je opravdovým specialistou. V hlavní roli se objevila Natalie Dormer, kterou většina asi zná ze seriálu HBO - Tudorovci. Ani mně nepřipadá nijak závratně krásná, ale typ je to zajímavý a do své role se skvěle hodil. Navíc musím uznat, že hrát umí. Evans zde také skvěle podal svého zvrhlého hraběte. Ale i když byl film výpravný, kamera skvělá a ze všech těch interiérů a exteriérů oči přecházeli, nějak se mi to ke konci táhlo. Možná jsem byl jen unaven, nevím. Postrádal jsem tam větší drama. Dle mého je to jen taková konverzační kostýmová záležitost natočená na základě skutečné události. To ale neznamená, že by film nestál za vidění! Tři šilinky odškodného. * * * ()

• Film je natočený podle skutečné událostí, vypráví o britské šlechtičně Seymour Dorothy Flemingové, narozené 5. 10. 1758, která zemřela 9. 9. 1818. (Nefra)
  • Když manžel lady W, sir Richard Worley, zemřel, vzala si lady W asi za měsíc ve svých 47 letech 26letého hudebníka, svého milence Johna Lewise Cucheta. Toto manželství vydrželo 15 let, až do její smrti. Ve stejném měsíci, ve kterém uzavřela nový sňatek, dostala lady Seymour královskou licenci, že může používat své rodné jméno Fleming. Její nový manžel přijal její příjmení. (Nefra)