Skandální život Lady Worsley (TV film)

• Česko

Shane Daly

Eleanor Greene

Scénografie:

Alison Domintz

Filmy z Anglie osmnáctého století mám moc rád. Líbí se ta móda, architektura i způsob vystupování britskýchz gentelmanů s modrou krví. BBC nám předložila další skvělé historické drama na něž je opravdovým specialistou. V hlavní roli se objevila Natalie Dormer, kterou většina asi zná ze seriálu HBO - Tudorovci. Ani mně nepřipadá nijak závratně krásná, ale typ je to zajímavý a do své role se skvěle hodil. Navíc musím uznat, že hrát umí. Evans zde také skvěle podal svého zvrhlého hraběte. Ale i když byl film výpravný, kamera skvělá a ze všech těch interiérů a exteriérů oči přecházeli, nějak se mi to ke konci táhlo. Možná jsem byl jen unaven, nevím. Postrádal jsem tam větší drama. Dle mého je to jen taková konverzační kostýmová záležitost natočená na základě skutečné události. To ale neznamená, že by film nestál za vidění! Tři šilinky odškodného. * * *(9.1.2016)

Další z řady dobových filmů, který místo, aby nám naservíroval šťavnatý příběh ze života jedné zajímavé historické osobnosti, snaží se nám omlátit o hlavu, jak to měly ženy v tehdejší společnosti ovládané zhýralými muži těžké (pro srovnání viz Vévodkyně s Keirou Knightley). To neustálé zdůrazňování, jak je hlavní hrdinka přes všechny svoje společenské prohřešky morálně na výši oproti všem ostatním, mi lezlo na nervy. Herci dělají, co můžou, a třeba slizkého Shauna Evanse je opravdu snadné nenávidět, ale všechny postavy postrádají hloubku. Vizuálně je to hezké, ale obsahově už to nemohlo být více ploché. Škoda toho námětu, ze kterého se dalo vytěžit mnohem víc. Snad někdy příště.(28.11.2015)

Hodně dobře natočený (určitě za vlasy přitažený, i když na začátku je "true story") příběh z prehistorie lidských vztahů a skvělá ukázka, že když je dobrý námět, i historický film může mít sešup. Natalie Dormer není nejhezčí herečka na světě, tahle role jí ale krásně sedla a každýmu chlapovi se musí líbit. Vývoj je docela překvapivý, film potěší hlavně příznivce britské (horkej brambor v hubě) angličtiny (Shaun Evans v roli sira Worsleye mluví jako degener). Pár minut trvá, než se divák dobere všech souvislostí, střídání časových rovin ale nevadí a je dostatečně přehledné. Dobrá hudba, kameru prosím příště o několik centimetrů níž, abychom si Natalii víc užili. ___Všichni si mysleli, že je to děvka... to on byl ale leštič!(20.11.2015)

3* průměrný historický televizní film natočený na základě skutečných událostí. V 18.století určitě skandální příběh, který dnes ničím extra nepřekvapí, snad jen, že soudnictví v Anglii bylo hodně prozíravé. Rozhodně je to však lepší divadlo než Soudkyně Barbara ;-). Hezká kostýmní výprava i standardní herecké výkony. Takže nezklamalo. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](8.10.2017)

TV Film BBC je lepší než leckterý historický film s vyšším rozpočtem. V době kde ženy byly jen majetkem mužů, žije jeden muž, a ten je ještě šílenější než doba samotná. Protože roztomiloučká Natálie Dormer se mu chce celá odevzdat a být jen jeho. Ale on má jiné přání, a to je na tom vůbec to vůbec to nejšílenější.(16.10.2016)

• - Film je natočený podle skutečné událostí, vypráví o britské šlechtičně Seymour Dorothy Flemingové, narozené 5. 10. 1758, která zemřela 9. 9. 1818. (Nefra)

• - Když manžel lady W, sir Richard Worley, zemřel, vzala si lady W asi za měsíc ve svých 47 letech 26letého hudebníka, svého milence Johna Lewise Cucheta. Toto manželství vydrželo 15 let, až do její smrti. Ve stejném měsíci, ve kterém uzavřela nový sňatek, dostala lady Seymour královskou licenci, že může používat své rodné jméno Fleming. Její nový manžel přijal její příjmení. (Nefra)