poster

Obrazy starého světa

 • Československo

  Obrazy starého sveta

 • USA

  Pictures of the Old World

Dokumentární

Československo, 1972, 64 min

Režie:

Dušan Hanák

Kamera:

Alojz Hanúsek

Hrají:

Ladislav Chudík (vyp.)
(další profese)
 • Topco
  *****

  Famózne!!! Toto sa nakrútilo u nás a bolo roky trezorované? Dole klobúk, potlesk. Doslova a dopísmena mrazivý (!) prenikavý náhľad do života životných stroskotancov, ktorí sa deň čo deň ocitajú na prahu smrti. Z technických záležitostí musím vyzdvihnúť emotívnu a pôsobivú hudbu, kameru a prepojenie pohyblivých obrazov s fotografiami. Chvíľkami vám zúčastnení živoriaci ľudkovia vykrášľujú úprimný úsmev na perách, chvíľu sa vám zas do očí tlačia slzy. 10/10(7.10.2008)

 • Una111
  *****

  TOTO SÚ PRÍBEHY ĽUDÍ, KTORÍ OSTALI SAMI SEBOU, ZABUDNUTÍ A PROSTÍ, VRASTENÍ DO ZEME, Z KTOREJ VYŠLI. NEMOŽNO ICH PRESADIŤ, PRETOŽE BY ZAHYNULI. - D. Hanák: "Kdyby se nám podařilo udělat aspoň jeden film, který vydrží tu zkoušku času..." Vím, pane režisére, o jednom Vašem filmu, který tou zkouškou času prošel! A z celého srdce Vám za něj děkuji!(2.2.2014)

 • džanik
  *****

  "Co jste vy, byli jsme i my, co jsme my, budete i vy." I tak se to dá uvést. Netvrdím, že budeme všichni na stará kolena žít v maringotce, chlastat borovičku a po ránu vydudávat po pastvách. Ale každý jednou, dá li Bůh, zestárne. Zdaleka ne každý se ovšem může procházet po vzrostlém lese v místech, kde před sedmdesáti lety pěstoval brambory. Úžasné! Po pětatřiceti jsem začal chápat svoje prarodiče. A proto milujme, pracujme a radujme se... Život je o každodenních malých radostech.(6.3.2012)

 • Madadajo
  *****

  Jeden z nejlepších dokumentů, ne-li nejlepší jaký jsem kdy viděl. Emocionální náboj tohoto snímku působí jako kulka z Magnum .45 která Vám prolétá hlavou zas a znova... "Jsem člověk, který se asi ze všech lidí na světě nejčastěji dotýká rukama země" - věta, která mi vzala dech... "Jaká je nejcennější věc v životě?" - otázka, která tento dokument posouvá ještě o příčku nad dokumenty dokonalé...(29.7.2007)

 • Frajer42
  ****

  Co k tomuto filmu vlastně napsat? Snad bych pouze poděkoval panu režisérovi za to, že mi přiblížil život lidí v dobách minulých. Obrazy starého sveta je působivý dokument o ryzí podobě života. Prostá mentalita lidí je v dokumentu povýšena na filosofickou hodinku. Úžasná hudba a lidové písně nádherně dokreslují dobovou atmosféru. Je naprosto neuvěřitelné, když si člověk uvědomí kolik těm lidem mohlo být let. Obrovská dřina je udělala tak o 30 let starší. Mrzí mě snad pouze to, že dvěma pánům nebylo téměř rozumět. Přesto to budou 4*. Dokument mě okouzlil.(16.12.2012)

 • - Dušana Hanáka inspirovaly k natočení filmu cykly portrétních fotografií starých lidí z Liptova, jejichž autorem byl významný slovenský fotograf Martin Martinček. (hippyman)

 • - Svojou poetikou vzbudil film výčitky ideologických dozorcov a bol označený za “estetiku škaredosti“. (Raccoon.city)

 • - Film byl dlouho v trezoru a premiéru měl až v roce 1989. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace