Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Nemůžu si pomoct, ad jedna mám ráda pohádky, ad dva ty staré speciálně, ad tři Petra Štěpánka, ad čtyři Janu Preissovou, ad pět pana Lukavského, ad šest, líbí se mi, když šašek není debil, ad sedm princ prochází vědomě a cíleně složitou cestou sebezušlechťování, ad osm král má skutečně lidské pohnutky a není standardně šablonovitý, ad devět princezny s tatíkem ukázkově cvičí, i když tomu šéfuje on, ad deset končím s čísly, další v řadě neznám. Princův chléb by tedy nebyl dobrý, jen z mouky a nějaké hodně odstáté vody uděláte placky, ale ne klasický chléb, ale i tak je zkouška v strašidelném mlýně roztomilá a vlastně překvapivě dává smysl. Způsob, jakým král vyje...al s nápadníky přesně zapadá do jeho polohy škodolibého potměšilého, protože opuštěného a nešťastného, starce. Moudrý otcovský šašek je příjemný a jen je škoda Libuše Švormové zasunuté do role komorné, jako princezně by jí to slušelo víc, protože byla neskutečně krásná. Ad to další číslo, které neznám - tolik majitelů opravdu mimořádně krásných hlasů v jedné pohádce - Lukavský, Štěpánek, Preissová, Švormová, no pohádka.(22.11.2017)

• otík

Nakonec se tato dost dlouhá pohádka dokodrcala do zdárného konce a láska našla naplnění. V této pohádce není žádného zla, princ se chce naučit pracovat, a tak odchází ke mlynáři. Tam jej čeká dobrodružství, zatímco v království se králi začíná po něm stýskat. Chvílemi slušně líbivá a veselá, chvílemi zase hodně nudná a nevýrazná pohádka. Průměr, kterému tentokrát ale dávám podprůměrné hodnocení.(4.2.2018)

Proste televizni cernobila studiova pohadka. Jako spousta jinych...(18.11.2017)

výborná pohádka se skvělým obsazením, zajímavým názvem a jeho rozuzlením v závěru.(25.10.2017)