poster

Emelie

 • Austrálie

  Emelie

 • Kanada

  Emelie

 • Nový Zéland

  Emelie

 • Velká Británie

  Emelie

Thriller / Horor

USA, 2015, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  ***

  Začátek je hodně napínavý a nepříjemný, to se musí nechat. Ale to čekání, až se Emelie začne projevovat, je nekonečné - osobně jsem čekal, že začne hned po odjezdu rodičů, a ne že si ještě bude s dětmi hrát a čekat kdoví jak dlouho, přitom musela vědě, že ta večeře zas tak dlouho trvat nebude. Navíc tahleta klišé o vyšinutých jedincích, kteří si léčí mindrák na jiné, úspěšnější rodině, nějak nemám rád zhruba od dob Stepfather, česky je to tuším Otčím. Jsou předvídatelné podobně jako slashery a found footage filmy apod., a nic objevného nepřinášejí. V závěru je to o tom, kdo a jestli zhebne, a o tom, jestli tvůrci chystají vrátka na případný druhý díl. A jak tu někdo píše, když už konečně dojde na nějakou akci, zbývá už jen 15 mnut do konce. Navíc je i ta akce natočená tak nepřehledně, že člověk netuší, co se děje, kdo kde co, a v závěru jsem si tipoval, které děti jsou mrtvé, nebo jestli jsou vůbec mrtvé, a ono ejhle. Prostě celé to vyústění a očekávání vzhledem k dost mrazivému začátku zůstalo nenaplněné. Už docela chápu, proč je vlastně parodie na tyhle filmy (Sám doma) tak úspěšná.(15.12.2019)

 • silentname
  ****

  Keď som to sledoval, tak už v prvých piatich minútach vieme povedať, čo sa bude diať ďalej. Človek to ale akceptuje, čo chce ale vedieť je spôsob, akým sa k celkovému filmu nakoniec dopracujeme a máme tu v podstate home invasion thriller/horor na jedno pozretie. Prečo na jedno pozretie? Poďme si najprv rozobrať moje osobné negatíva tohto filmu. V prvom rade Sarah Bolger je podľa mňa absolútne strašne obsadená v tomto filme. Je to možné, že chceli, aby vyzerala herečka tvrdo a menej sympaticky (a myslím si, že to celkom zvláda), no problém s ňou mám, že v prvom akte má hrať pred rodičmi sympatickú teenagerku. A žiaľ, nemám pocit, že to absolútne funguje. Neviem či sa príliš vcítila do role zlej opatrovateľky, no ako milá mi absolútne nefunguje. Osobne som ju asi viac vedel oceniť vo filme "The Lazarus Effect", kde pre mňa pôsobila uveriteľnejšie. Napriek tomu, že zvyšok filmu bol trošku bordel. Chcelo to niekoho, kto by z toho vyšiel lepšie ako napríklad "Lily Rabe", ktorá vie zahrať aj nevinné dievča a keď má byť zlá a hnusná, tak to vie tiež predviesť bravúrne. Možno by sa dalo povedať, že už je oveľa staršia a nevynikla by ako tínedžerka, ale minimálne by to chcelo niekoho jej typu. Okrem toho akosi nemám rád fakt, že film sem-tam prepína medzi rodičmi na svojej oslavnej večeri a medzi situáciou v dome. Dáva to zmysel ale miestami to človeka absolútne vytrhne z atmosféry.Prvá polka filmu je podľa mňa maximálne chorá a dochádza až do momentov, kedy človek rozmýšľa, či by už v niektorých momentoch nezačali decká (najmä Jacob) myslieť trochu inak. Druhá polka, kde sa už reálne začínajú veci diať a najmä v poslednej tretine je potom film skutočne skvelý. Joshua Rush je skvelý v role Jacoba a myslím si, že aj Carly Adams bola celkom dobrá. Thomas Bair je ešte len dieťa a aspoň musím uznať, že sa pri natáčaní bavil. Je to na ňom vidno. Musím povedať, že celkom obstojní deckí herci a niečo aj predviedli. Určite viac, než sme mali možnosť vidieť decká v "Sinister 2". Vyzdvihnem ešte aj Susan Pourfar, ktorá z filmu skutočne vychádza ako matka a jej rolu jej verím absolútne najviac. A musím pochváliť aj fakt, že v závere sme mali aj pár skutočne skvele spracovaných scénok, kde som nevedel naisto čo sa presne stane. Na jedno pozretie je to pre fanúšikov napínavých a hororových filmov v pohode, ale nemyslím si, že by sa k tomu niekto v budúcnosti vrátil. Hodnotenie: B-(6.3.2016)

 • kingik
  ****

  Trilogie o děvkách na hlídání (Babysitter/Better Watch Out), jak já ji nazývám, by nebyla úplná, kdybych ji nezakončil kouskem, který ji vlastně "odstartoval". Holka nervozní jak panna před felací zavítá do spořádané rodiny, kde mravní kodex je nadevše. Přišla pohlídat tři nezletilé děti. A pouští se do ohrožení mravní výchovy mládeže. Kdyby film byl jen o avizovaných zvrácených aktivitách, nadto byl zakončen bravurním finálním vyústěním, byl by to velmi ojedinělý příspěvek, jenže hned po první polovině se nadmíru hrabe do standardního thrilleru o pomatené ženštině, která hledá náhradu za své mrtvé dítě. A ocením tedy zajímavější první půlku, druhá část už nic extra překvapivého nepřináší. Určitě mně nevadilo, že příběh už v polovině odhalí, jakou motivaci má angažovaná žena, co ji vede k tomu, aby tak jednala. To bylo také povedené. Sarah Bolger je příjemně zlověstná, děti hrály zdatně, rodiče vzorní a ctnostní, ale i oni měli své neduhy. Nebylo moc znát, že Michael Thelin nemá přílišné zkušenosti s celovečerním formátem, zdatně zvládal i drsnější scény filmu. Jen ten nenadále standardní průběh, kdy má žena spojence venku, likviduje potenciální záchranu dětského tria, až k rušivým prostřihům na rodiče užívající si dýchánek, to už byly ty méně zdatné scenáristické obraty. Něco z nich už je divákům známo i z jiných filmů. Vesměs je to natočeno svižně. Otevřené konce nevítám vždy s nadšením. 8/10(18.1.2018)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Manželskej pár se jde ožrat, přičemž po americku nechá tři parchanty s cizí teenkou. Jak se ukáže, daná teenka není úplně OK, takže celá zápletka dostane exploitačně home invasionovej kick. Sarah Bolger mi přejde jako děsně protivnej xicht, což tady asi je i vítané, ale já bych si představoval andílka se zákeřnějším kukučem. Na jedno podívání fajn, ale k nadprůměru bych potřeboval o 10-15 minut víc s lepším a vypointovaným závěrem. 60%(6.3.2016)

 • *CARNIFEX*
  **

  Z pestúnky sa po pár hodinách vykľuje nebezpečná vražedkyňa. Jediný kto ju môže zastaviť je najstarší z trojice súrodencov - Jake. Ale veď prvého apríla už bolo, nie? Jedna za detská, druhá za snahu o budovanie atmosféry, lebo všetko ostatné ako scenár (najmä ten!) či pointa stoja za starú bačkoru - 40%(7.4.2016)