poster

Vzkazy mrtvých (TV seriál)

 • Francie

  Les Témoins

 • Velká Británie

  Witnesses

Krimi

Francie, 2015–2017, 12 h 8 min (Minutáž: 52 min)

 • VideoTuti
  ***

  Není to špatný seriál, ale Marie Dompnierová je vrcholně nesympatická herečka.(5.7.2017)

 • frenkie
  ****

  Velmi povedená krimisérie, která na ploše šesti hodinových dílů rozehrává poměrně nevšední partii o hře na kočku a myš. Případ je poměrně zamotaný, chci říci sofistikovaný a i když je to čistý konstrukt, moc dobře se na to dívá. Je to hlavně díky dobře napsaným a zahraným postavám - Thierry Lhermitte a Marie Dompnier jsou velmi sympatičtí herci - a správně dávkovaným napětím a akcí s dobrými cliffhangery na konci každého dílu. Sérii jsem si užil a dovedl bych si představit další, se stejnými hlavními postavami, pochopitelně. Vlastně ani pořádně nevím, proč tomu nedám plné hodnocení, snad proto, že mi tam chyběli nějaké ty opravdu šokující momenty, kdy by mě spadla brada překvapením. Přeci jenom se vývoj děje dal později, při pozorném sledování odhadnout. Děkuji Sizokovi za titulky.(15.5.2016)

 • Morholt
  ****

  Možná, že francouzské kriminálky nejsou to, co byly, ale pořád je vidět, že tamní filmaři to v ruce mají. Les témoins mě oslovilo především výbornou zápletkou. Někdo vytahuje z hrobů mrtvá těla a aranžuje je do modelových domů. Na policii je, aby zjistila, kdo a především proč to dělá. Aby toho nebylo málo, na jednoho z hlavní dovijace kriminalistů začínají dopadat stíny minulosti, které by mohly, ale také nemusely, mít s případem něco společného. Ať pátrám v paměti sebevíc, film či seriál s podobným námětem jsem ještě neviděl. Vedle toho se vydařila i trudná atmosféra, kterou je celá série prodchnutá a napínavým momentům přidává na intenzitě. A nakonec sedělo i obsazení a Marie Dompnier mě bavila jak už dlouho žádná herečka ne. Jedinou výtku bych měl k tempu vyprávění, které občas zahaprovalo a myslím si, že zkrátit všechny díly na třičtvrtěhodinu by neškodilo. Ale to vem čert. Doufám, že tohle bude mít ještě pokračování. 85%(15.5.2016)

 • flyboyeda
  ****

  Zlata era francouzske krimi uz je bohuzel nejspise pryc, ale tato serie se povedla. Povedena zapletka, atmosfera, herecka sestava, postupne vykreslovani postav a stimulace napeti. Sympaticky pojate je i vztahove tema a vyrovnavani se s podezrenim z nevery. Navic to tvurci neprehaneji s audio-vizualnimi trendy berlickami ala prehnane filtry ci podobne prehnane uplakanym emo songem v uvodu. Vse je tak akorat. Kraci v slepejich kvalitni francouzske krimi tradice, primerene smrncnute temnou atmosferou typickou pro nektere severske serie / filmy. Ale nesnazi se je jen slepe imitovat, coz velmi cenim. Navic se moc rad divam na ty dve kouzelne pihy na tvari Marie Dompnier. Co ta dokaze vyjadrit jednim pohledem, mimoradny herecky vykon tahnouci celou serii...(25.1.2016)

 • - Úvodní znělku na začátku každého dílu hraje skupina Tricky s písní „We don't Die“. (Trajektt)

 • - Seriál se odehrává v pobřežním městě Le Tréport v Normandii. (Trajektt)