Reklama

Reklama

Vzkazy mrtvých

(seriál)
Krimi
Francie, (2015–2017), 12 h 8 min (Minutáž: 52 min)

Série(2) / Epizody(14)

Obsahy(1)

V Tréportu v Hordní Normandii bylo nalezeno šest těl, které jsou pečlivě umístěny do dvou domů svědků, aby vytvořili novou rodinu – pokaždé žena, muž a teenager, kteří se neznali. Těla jsou do domů převezena ze hřbitovů, kde byla vykopána. Poručík Sandra Winckler (Marie Dompnier), mladá policistka odpovědná za vyšetřování, objeví uprostřed druhého místa činu fotografii Paula Maisonneuvea, bývalého policisty a legendy z Lille. Oba policisté se spojí, aby našli pachatele zločinu. (Trajektt)

(více)

Recenze (4)

frenkie 

všechny recenze uživatele

Velmi povedená krimisérie, která na ploše šesti hodinových dílů rozehrává poměrně nevšední partii o hře na kočku a myš. Případ je poměrně zamotaný, chci říci sofistikovaný a i když je to čistý konstrukt, moc dobře se na to dívá. Je to hlavně díky dobře napsaným a zahraným postavám - Thierry Lhermitte a Marie Dompnier jsou velmi sympatičtí herci - a správně dávkovaným napětím a akcí s dobrými cliffhangery na konci každého dílu. Sérii jsem si užil a dovedl bych si představit další, se stejnými hlavními postavami, pochopitelně. Vlastně ani pořádně nevím, proč tomu nedám plné hodnocení, snad proto, že mi tam chyběli nějaké ty opravdu šokující momenty, kdy by mě spadla brada překvapením. Přeci jenom se vývoj děje dal později, při pozorném sledování odhadnout. Děkuji Sizokovi za titulky. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Možná, že francouzské kriminálky nejsou to, co byly, ale pořád je vidět, že tamní filmaři to v ruce mají. Les témoins mě oslovilo především výbornou zápletkou. Někdo vytahuje z hrobů mrtvá těla a aranžuje je do modelových domů. Na policii je, aby zjistila, kdo a především proč to dělá. Aby toho nebylo málo, na jednoho z hlavní dovijace kriminalistů začínají dopadat stíny minulosti, které by mohly, ale také nemusely, mít s případem něco společného. Ať pátrám v paměti sebevíc, film či seriál s podobným námětem jsem ještě neviděl. Vedle toho se vydařila i trudná atmosféra, kterou je celá série prodchnutá a napínavým momentům přidává na intenzitě. A nakonec sedělo i obsazení a Marie Dompnier mě bavila jak už dlouho žádná herečka ne. Jedinou výtku bych měl k tempu vyprávění, které občas zahaprovalo a myslím si, že zkrátit všechny díly na třičtvrtěhodinu by neškodilo. Ale to vem čert. Doufám, že tohle bude mít ještě pokračování. 85% ()

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

Zlata era francouzske krimi uz je bohuzel nejspise pryc, ale tato serie se povedla. Povedena zapletka, atmosfera, herecka sestava, postupne vykreslovani postav a stimulace napeti. Sympaticky pojate je i vztahove tema a vyrovnavani se s podezrenim z nevery. Navic to tvurci neprehaneji s audio-vizualnimi trendy berlickami ala prehnane filtry ci podobne prehnane uplakanym emo songem v uvodu. Vse je tak akorat. Kraci v slepejich kvalitni francouzske krimi tradice, primerene smrncnute temnou atmosferou typickou pro nektere severske serie / filmy. Ale nesnazi se je jen slepe imitovat, coz velmi cenim. Navic se moc rad divam na ty dve kouzelne pihy na tvari Marie Dompnier. Co ta dokaze vyjadrit jednim pohledem, mimoradny herecky vykon tahnouci celou serii... ()

Galerie (111)

Zajímavosti (2)

  • Úvodní znělku na začátku každého dílu hraje skupina Tricky s písní „We don't Die“. (Trajektt)
  • Seriál se odehrává v pobřežním městě Le Tréport v Normandii. (Trajektt)

Reklama

Reklama