Krásná pokojská

Kráska z Manhattanu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2002, 101 min

• Lucas87

Ralf Fiennes a jeho vztah mezi chlapcem od Jennifer byl pro mě zlomem, který mě nadchnul. K filmu mohu říct je to hloupé, je to ohrané, je to dětské... prostě takový divčí sen, kde se mohou smazat rozdíly mezi společenskými vrstvami a sen se může stát skutečností. Objektivně bych to viděl mezi 2 a 3 hvězdami.(21.9.2012)

• Pavlínka9

Pro mě klasická americká "komedie" o tom, jak ošklivé káčátko k bohatství a hlavně k lásce přišlo. Jennifer Lopez to prostě už podle mě nikdo nezbaští, že je taková, jakou hraje v takovýchto filmech. Pro Ralpha Fiennese podle mě totálně zabitý film, ale pro slečny, které sní po úklidu o krásném a bohatém muži - tak to musí být film položený na piedestal :D(21.4.2014)

• bouncer

Těžko se mi hledá těch správných slov...špatné, nudné, nežáživné? Každopádně se J.Lo do tohoto filmu naprosto nehodí, už od začátku nezapadá mezi uklízečky a je jasné kam míří. Ralpha Fiennese bych v takovém snímku rozhodně nečekal a nebylo to příjemné koukat se jak se v této roli trápí...kdeže ty zlaté časy Schindlerova seznamu jsou. Zápletku snad nemá cenu ani propírat, popelka se v hrobě obrací. Kuš, nudný a trapný filme!(15.2.2004)

• Tom Hardy

Celý film je těžce nalajnovaný a i jindy schopný Ralph Fiennes zde nahradil talent úsměvem (což je v určitých situacích ohromně protivné). Veliká škoda jak nevyužitého prostředí, tak vynikajících herců ve vedlejších rolích, kteří nemají co hrát. Krásná pokojská sice nepostrádá několik vtipných momentů, ale na to, aby byla funkční pohádkou pro dospělé, jí chybí jak kapka upřímnosti, tak většího nadhledu, (či alespoň osobního kouzla - Lopez je těžce obyčejná). Je to prostě všechno vzaté až příliš vážně, aniž by tu byla trocha hravosti, fantazie a nebo uvěřitelné romantiky, která by člověka chytla za srdce...(24.12.2005)

• castor

Bože, proč.. Jennifer Lopez je sice (alespoň zde) neuvěřitelně krásná, ale proč je všechno tak uhlazené, neuvěřitelně předvídatelné a - ta stupidně pojatá sociální barikáda. Režiséru Wangovi a Ralphu Fiennesovi přece jenom více sluší nezávislá produkce než komerce. Fiennes, který jinde bravurně zvládá přechod od jemnosti ke krutosti se sem příliš nehodí a pokud se už tu tedy snaží tvářit jako potencionální senátor, tak proč jeho herecký potenciál (tentokráte velmi konvenční) Wayne Wang nevyužil. Pak už nesnesu vedlejší postavy (Bob Hopkins a Stranley Tucci sice odvádějí solidní nadprůměr), ale ty hloupé kamarádky-pokojské? Jejich řeči typu „dneska prožiješ sen nás všech“ jsou pitomé, reakce senátora na lhání Lopezové absurdní a když už scénárista neví kudy kam, berličky mu nabídne mladej fracek, když na tiskové konferenci pronese pár sentimentálních vět o druhé šanci. Vše postrádá spád a chemie mezi Lopezovou a Fiennes je takřka nulová!! Škoda..(8.1.2006)

• - Na post režiséra byl zvažován John Hughes, podle jehož příběhu námět k filmu vznikl. (Karlos80)

• - Natáčení probíhalo v manhattanském hotelu Roosevelt, v newyorském hotelu Waldorf-Astoria a v okolí Bronxu. (Terva)

• - Při hádce Marisy (Jennifer Lopez) a Christophera (Ralph Fiennes) poté, co Christopher zjistí, co je Marisa zač, vidíme z pohledu zepředu, že má Marisa vlasy u ucha uvolněné, zatímco ze záběrů zezadu vidíme, že je má strčené za uchem. (Reesam)