Krásná pokojská

Kráska z Manhattanu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2002, 101 min

• jatamansi

Jen další variace na Popelku. Neurazí, potěší, lehce dojme. Ale po shlédnutí vyprchá jako pára nad hrníčkem čaje nebo kávy. Pěkní lidé, pěkné kostýmy. Nic, co by bylo nutné si uchovat v mysli déle nebo se nedej Bůh dívat podruhé. To, že šaty dělají člověka a každý má dostat druhou šanci není objevem tohoto filmu. Vypointovaná byla jen kancelářská sponka.(8.11.2008)

„Sloužit lidem může jen člověk inteligentní. Pamatujte. Oni mají jen peníze; a i když jim sloužíme, nejsme jejich sluhové. To co děláme slečno Venturová nevypovídá nic o tom jací jsme. To zjistíme, až když upadneme a zase se zvedneme.“ – Tak se nenech vytočit nízkým hodnocením Jennifer – zvládla jsi to s grácií;) a všestranný Ralph… ten si jen tak odskočil, aby vzápětí mohl zazářit v nějakém cenami ověnčeném megataháku.(27.3.2013)

Pěkně fungující romantická jednohubka. Z celého toho crčí pohoda, dobrá nálada i ty složité a těžké chvíle, byly tak andneseny, že se to dá pořád jedině užívat a člověka to uvádí do příjemné nálady. Je to hodně optimistické, sice i v lecčems naivní, ale zde vše pasuje a zapadá do sebe, jako téměř bezchybné soukolí, že to člověku vymaže přemýšlení a pak je to docela zážitek. Hudba k tomu sedla. Herecké výkony vedlejších postav nebyly zlé a hlavní J. Lopez, R. Fiennes si to hodně užili. Líbil se mi i minimalsitický Bob Hoskins, který tomu vetknul kus dobrého k plusu. Příběh je takový pohádkový, ale to u takovýchto romanťáren je skoro zákon, na to se přece nedá zlobit. Celou dobu jsem se bavil a užíval si dění na obrazovce, takže nemůžu moc jinak. 8/10(14.7.2012)

Ano, mám slabost pro Jennifer Lopez, ano, mám slabost pro jednoduché romantické filmy a zápletky, ano, tudíž i tento film se mi líbil a moc ! Takový trošku méně kvalitní Notting Hill, ale se stejným obsahem, aneb jak obyčejný člověk našel lásku u mediálně-profláklé hvězdy, akorát s tím rozdílem, že tady je to prohozené, chudák je ona, zatímco on je ten úspěšný...................moje hodnocení = 7,5 z 10.(4.8.2015)

• Lucas87

Ralf Fiennes a jeho vztah mezi chlapcem od Jennifer byl pro mě zlomem, který mě nadchnul. K filmu mohu říct je to hloupé, je to ohrané, je to dětské... prostě takový divčí sen, kde se mohou smazat rozdíly mezi společenskými vrstvami a sen se může stát skutečností. Objektivně bych to viděl mezi 2 a 3 hvězdami.(21.9.2012)

• - Při hádce Marisy (Jennifer Lopez) a Christophera (Ralph Fiennes) poté, co Christopher zjistí, co je Marisa zač, vidíme z pohledu zepředu, že má Marisa vlasy u ucha uvolněné, zatímco ze záběrů zezadu vidíme, že je má strčené za uchem. (Reesam)

• - Na post režiséra byl zvažován John Hughes, podle jehož příběhu námět k filmu vznikl. (Karlos80)

• - Natáčení probíhalo v manhattanském hotelu Roosevelt, v newyorském hotelu Waldorf-Astoria a v okolí Bronxu. (Terva)