Krásná pokojská

Kráska z Manhattanu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2002, 101 min

• Tom Hardy

Celý film je těžce nalajnovaný a i jindy schopný Ralph Fiennes zde nahradil talent úsměvem (což je v určitých situacích ohromně protivné). Veliká škoda jak nevyužitého prostředí, tak vynikajících herců ve vedlejších rolích, kteří nemají co hrát. Krásná pokojská sice nepostrádá několik vtipných momentů, ale na to, aby byla funkční pohádkou pro dospělé, jí chybí jak kapka upřímnosti, tak většího nadhledu, (či alespoň osobního kouzla - Lopez je těžce obyčejná). Je to prostě všechno vzaté až příliš vážně, aniž by tu byla trocha hravosti, fantazie a nebo uvěřitelné romantiky, která by člověka chytla za srdce...(24.12.2005)

• misstake

Nebýt Vánoc, tak Krásná pokojská nemá šanci, že bych ji kdy viděl. To, že hlavní roli hraje Jennifer Lopez je hlavní varování. Jediná věc, co mě napadla je, jak můžou mít komerční filmy, tak stupidní scénáře. Vzhledem k tomu, kolik milionů dolarů se tam vráží, prostě nemohu pochopit, proč nějaký ten milionek nepřihodí i nějakému aspoň trochu gramotnému scénáristovi. Když většina nezávislých filmů se opírá o kvalitní scénáře, proč je to tak výjimečné u filmů velkých studií. Ale to bych u subžánru romantické komedie chtěl asi moc, přitom požaduju jen hlavy a paty.(25.12.2005)

• janulin123

Jennifer Lopez nemám ráda naproti tomu jsem obrovský fanoušek Ralpha Fiennese. vidět tuto kombinaci bylo opravdu zvláštní...oravdu nevím, proč do toho Ralph šel, ačkoliv právě on byl jediný bod filmu, který nebyl tak strašně průměrný. Opravdu nechápu, kdo může spadnout tak strašně hluboko a natočit tak odporně neoriginální film.(11.8.2011)

• novoten

Vrcholný politik, který se chová jako naivní puberťák, protivný přemoudřelý capart, fůra nesnesitelných vedlejších postav a mnou nenáviděná Jennifer Lopez, která tenhle sliz definitivně strhla nejníž. Nechápu, jak se takový herec jako Fiennes mohl takhle seknout, rok 2002 pro něj byl poněkud hektický, vedle výtečného Červeného draka a silně podprůměrného Pavouka si ještě zadělal na ostudu tímhle a je úplně jedno, že se anglický pacient snaží rozdávat charizma a úsměvy na všechny strany - prostě to nestačí. Romantické filmy by měly být ozdobou kinematografie, ale ať se na Krásnou pokojskou dívám sebetolerantněji a co možná nejvíc odlehčeně, tak mě stejně pořád strašně vytáčí její hloupost.(13.4.2007)

• HoneyBunny

Známá story, která nepřináší nic nového. Když říkám nic, myslím tím opravdu 0, slovy nula. JLo je taková nemastná neslaná (a kdy není?), víc to zamrzí u Ralpha Fiennese. Člověk by z jeho výkonu ani nepoznal, že jinak má charisma na rozdávání. Holt si jenom vydělával na nájem a moc dobře o tom věděl.(5.1.2006)

• - Natáčení probíhalo v manhattanském hotelu Roosevelt, v newyorském hotelu Waldorf-Astoria a v okolí Bronxu. (Terva)

• - Na post režiséra byl zvažován John Hughes, podle jehož příběhu námět k filmu vznikl. (Karlos80)

• - Při hádce Marisy (Jennifer Lopez) a Christophera (Ralph Fiennes) poté, co Christopher zjistí, co je Marisa zač, vidíme z pohledu zepředu, že má Marisa vlasy u ucha uvolněné, zatímco ze záběrů zezadu vidíme, že je má strčené za uchem. (Reesam)