Krásná pokojská

Kráska z Manhattanu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2002, 101 min

• Pavlínka9

Pro mě klasická americká "komedie" o tom, jak ošklivé káčátko k bohatství a hlavně k lásce přišlo. Jennifer Lopez to prostě už podle mě nikdo nezbaští, že je taková, jakou hraje v takovýchto filmech. Pro Ralpha Fiennese podle mě totálně zabitý film, ale pro slečny, které sní po úklidu o krásném a bohatém muži - tak to musí být film položený na piedestal :D(21.4.2014)

• Karlos80

Naivní a více než nepravděpodobná americká slátanina s ještě naivnějším obsazením hlavní role v podání více modelky než herečky umělé Jenifer Lopez. Vrátit honorář, a příště hrát zadarmo, možná pak by se nám dostalo i nějakých kvalit.. Takhle jestli to chodí v hemerice, tak tady u nás stopro ne ! Nejvíce mě však dostal ten malý kluk syn Marisy s tím svým úžasným sentimentálním proslovem na konci filmu. To bylo tak úžasné, kdo by to do toho kluka bejval řekl? Vždyť on byl snad sám chytřejší než ten americký kongresman. A pak výrok Marisy: "Já půjdu na manažerský kurz?" To se může vidět vážně jen v takových to pitomoučkých a nudných filmech bez jakékoliv šťávy a náboje. Takovýmhle filmům se je fakt lepší obloukem vyhnout, stále stejné a dopředu jasné a ohrané klišé, které zaujme tak akorát nějaké náctileté puberťačky a lidé trpící komplexem méněcennosti a strátou vlastní identity. Ta jedna hvězda je snad akorát za to že je to řádná a nenáročná oddychovka, ale rozhodně ne komedie já jsem se tedy nezasmál ani jednou a těch vtipných scén, jestli tam byli dvě tak to bylo hodně. Asi holt nerozumím poctivému americkému humoru... Film byl jak už tu bylo psáno očividně inspirován "koukatelnou", hvězdně obsazenou a nikdy nepřekonatelnou klasikou Pretty Woman a Popelkou jakbysmet. To už ale nesmrtelná klasika Pretty woman na mě působí věrohodněji, tam byl základ jednak v hercích ale také v dobrém scénáři.. Zbytečný a určitě i drahý film a pro mě bohužel víceméně muka z donucení za 1,5/5*.(14.4.2007)

Taková variace na Popelku s Jennifer Lopez v hlavní roli. Je to dost přeslazené a taky předvídatelné. Ralph Fiennes se podle mého názoru nehodí do druhořadých filmů, patří mezi hereckou legendu. Zato Jennifer Lopez mi v romantice seděla mnohem více, než např. v Cele nebo Hranici smrti. Pro mě je Jennifer Lopez spíše „neherečka,“ což v romantických filmech zase tak moc nevadí.(1.7.2009)

• jatamansi

Jen další variace na Popelku. Neurazí, potěší, lehce dojme. Ale po shlédnutí vyprchá jako pára nad hrníčkem čaje nebo kávy. Pěkní lidé, pěkné kostýmy. Nic, co by bylo nutné si uchovat v mysli déle nebo se nedej Bůh dívat podruhé. To, že šaty dělají člověka a každý má dostat druhou šanci není objevem tohoto filmu. Vypointovaná byla jen kancelářská sponka.(8.11.2008)

• lesumir

Prijemna americka komedie s latinskou kraskou J.Lo a sympatickym Fiennesem ve vas nezanecha dlouhe okamziky na premysleni a urcite se vam o ni nebude zdat, ale na nedelni odpoledne, proc ne? Tenhle romanticky film ma vsechno, co ma mit. Ale to je mozna i trosku i ta chyba, od zacatku je hned jasne, jak to dopadne. Bohuzel, jeji syn totalne na granat, proto hvezdicka dolu.(17.6.2006)

• - Natáčení probíhalo v manhattanském hotelu Roosevelt, v newyorském hotelu Waldorf-Astoria a v okolí Bronxu. (Terva)

• - Při hádce Marisy (Jennifer Lopez) a Christophera (Ralph Fiennes) poté, co Christopher zjistí, co je Marisa zač, vidíme z pohledu zepředu, že má Marisa vlasy u ucha uvolněné, zatímco ze záběrů zezadu vidíme, že je má strčené za uchem. (Reesam)

• - Na post režiséra byl zvažován John Hughes, podle jehož příběhu námět k filmu vznikl. (Karlos80)