Krásná pokojská

Maid in Manhattan

Kráska z Manhattanu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2002, 101 min

Páčia sa mi filmy z New Yorku. Nech sa jedná o thriller, drámu, horror alebo aj takúto jednoduchú romantickú komédiu. Nádherná hispánska upratovačka Marisa a mladý republikánsky politik kandidujúci do senátu Christopher. Je vôbec možné, aby sa do seba zaľúbili títo dvaja spoločensky odlišní ľudia? V tomto filme, ano. Veď Jennifer Lopez je vskutku "Krásna pokojská". ***(9.8.2009)

• Charlinka

Začínám mít dost J.Lo. Ve všech filmech, které jsem s ní viděla je to vždycky samé a nasadí ten svůj ublíženej výraz. Ona je ta chudá, ztrápená menšina. V prvním filmu jsem jí to věřila, v druhém jsem na to přistoupila, ale dál už jí to prostě nebaštím. Ralph se zde taky vůbec nepředvedl a upřímně ze všeho nejradši jsem měla toho jejího malýho kluka. A pak ten bílý kabát : )(4.11.2010)

• Neffy

Kdybych tento film hodnotila v době, kdy jsem ho viděla v kině, tak by možná měl i ***. Však postupem času lidé mění své názory, styl a vůbec se celkově vyvíjí, že? :o) V té době mi bylo 14 let a JLo jsem nejspíš uznávala jako "herečku". Pamatuji si, že jsem zrovna chtěla jít na něco do kina a vybrala si tento film. Pokud tento film už znovu nikdy neuvidím, tak mi to vůbec nebude vadit. Filmy s JLo na stejný romantický způsob buď vidím náhodně v TV nebo když na mě padne taková ta nálada, kdy chci vidět něco romantického, vtipného a až velmi sladkého. Co se týče tohoto příběhu, tak nic extra - Popelka (teda pokojská) najde svého prince...(7.4.2013)

• Slartibarkfast

Předpokládám, že to měla být jakási romance ala Pretty Woman. Ta se ale šeredně nepovedla. Nepřišla s ničím novým a dokonce ani zábavným. Prakticky od začátku víte o všem, co se stane. Někdy si tak říkám, jestli tohle "kopírování" scénářů někam povede. Nezáživná věc, která vás donutí koukat na hodinky už po prvních záběrech. 25%(6.10.2010)

Je sice pravda, že zápletka zrovna originální myšlenkou neoplývá, ale to nic nemění na tom, že tato romantická komedie/drama splnila slušný počet prvků, kvůli kterým se na to převážně ženské dívají. Je tu zprvu „zakázaná láska“, pohledný pracháč, zahrajeme si i na city a pak láskyplné vyústění…Chlapy potěší alespoň v té době ještě pořádná dračice Jennifer Lopez, která tady sice hraje ušlápnutou puťku, která se stará o malé dítě, ale ze svého sexappealu neztratila vůbec nic. Film na mě jako celek působil průměrným dojmem, což ale mnohým jistě stačí ke štěstí…(15.6.2018)

• - Při hádce Marisy (Jennifer Lopez) a Christophera (Ralph Fiennes) poté, co Christopher zjistí, co je Marisa zač, vidíme z pohledu zepředu, že má Marisa vlasy u ucha uvolněné, zatímco ze záběrů zezadu vidíme, že je má strčené za uchem. (Reesam)

• - Na post režiséra byl zvažován John Hughes, podle jehož příběhu námět k filmu vznikl. (Karlos80)

• - Natáčení probíhalo v manhattanském hotelu Roosevelt, v newyorském hotelu Waldorf-Astoria a v okolí Bronxu. (Terva)