Krásná pokojská

Kráska z Manhattanu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2002, 101 min

• novoten

Vrcholný politik, který se chová jako naivní puberťák, protivný přemoudřelý capart, fůra nesnesitelných vedlejších postav a mnou nenáviděná Jennifer Lopez, která tenhle sliz definitivně strhla nejníž. Nechápu, jak se takový herec jako Fiennes mohl takhle seknout, rok 2002 pro něj byl poněkud hektický, vedle výtečného Červeného draka a silně podprůměrného Pavouka si ještě zadělal na ostudu tímhle a je úplně jedno, že se anglický pacient snaží rozdávat charizma a úsměvy na všechny strany - prostě to nestačí. Romantické filmy by měly být ozdobou kinematografie, ale ať se na Krásnou pokojskou dívám sebetolerantněji a co možná nejvíc odlehčeně, tak mě stejně pořád strašně vytáčí její hloupost.(13.4.2007)

• Brouk

Další film s dekorativní herečkou JLo... Tato filmová kreace (nechtěl jsem napsat kreatura?) se nám snaží (tedy chtěla by... tedy asi) naservírovat NĚCO, ale proboha co? Romantiku? Zábavu? Jen to ne... Já chápu, že romantické filmy se jakž takž drží určitého schématu, to je logické, ale není romantika jako romantika. Já osobně mám romantické filmy rád, ale tohle je vše jen ne romantika, to je scénáristický paskvil.. Tak ubohému scénaři s ještě ubožejšími dialogy nelze při sebemenší vůli ani trochu věřit a co víc, ke konci jsem si přál aby to dopadlo blbě... Proč? Proč? Proč? A to měla být zábava... Opravdu slabé... A JLo? Že by záchvat velikášství či exhibicionismu? Herečka? Tak leda dekorativní a to je ještě otázka vkusu... Brrr. A JLo jako uklízečka (pardon pokojská)??? To je tak na "Pane Karfík, Vy nás ale zásobujete"... a nebo "Kdybych to byl býval věděl, tak by jsem sem nechodil"... Ralphe, Ralphe, máš to zapotřebí???(24.5.2005)

• Košoun

Naprosto obyčejná "americká romantická komedie", která vůbec nemusela vzniknou a nikomu by se nic nestalo. Jako tisíce dalších z tohoto šíleného žánru, od první vteřiny víme, že to dopadne dobře a tím veškerá motivace pro diváky končí. Fiennes je překvapivě sympatický a alespoň mu to s Lopez sluší, ale nějak to na dobrý zážitek z filmu nestačí. Jediné pozitivium pro mě byl mladý Tyler Posey. Jinak dvouhvězdičková nuda.(12.8.2012)

Je sice pravda, že zápletka zrovna originální myšlenkou neoplývá, ale to nic nemění na tom, že tato romantická komedie/drama splnila slušný počet prvků, kvůli kterým se na to převážně ženské dívají. Je tu zprvu „zakázaná láska“, pohledný pracháč, zahrajeme si i na city a pak láskyplné vyústění…Chlapy potěší alespoň v té době ještě pořádná dračice Jennifer Lopez, která tady sice hraje ušlápnutou puťku, která se stará o malé dítě, ale ze svého sexappealu neztratila vůbec nic. Film na mě jako celek působil průměrným dojmem, což ale mnohým jistě stačí ke štěstí…(15.6.2018)

• Charlinka

Začínám mít dost J.Lo. Ve všech filmech, které jsem s ní viděla je to vždycky samé a nasadí ten svůj ublíženej výraz. Ona je ta chudá, ztrápená menšina. V prvním filmu jsem jí to věřila, v druhém jsem na to přistoupila, ale dál už jí to prostě nebaštím. Ralph se zde taky vůbec nepředvedl a upřímně ze všeho nejradši jsem měla toho jejího malýho kluka. A pak ten bílý kabát : )(4.11.2010)

• - Natáčení probíhalo v manhattanském hotelu Roosevelt, v newyorském hotelu Waldorf-Astoria a v okolí Bronxu. (Terva)

• - Na post režiséra byl zvažován John Hughes, podle jehož příběhu námět k filmu vznikl. (Karlos80)

• - Při hádce Marisy (Jennifer Lopez) a Christophera (Ralph Fiennes) poté, co Christopher zjistí, co je Marisa zač, vidíme z pohledu zepředu, že má Marisa vlasy u ucha uvolněné, zatímco ze záběrů zezadu vidíme, že je má strčené za uchem. (Reesam)