George Stobbart

Mladá, začínajúca spoločníčka sa pri svojej „fuške“ dostane v chlapíkovom byte ku znepokojivému starému filmu, vďaka ktorému začne objavovať tajomstvo tohto sídla a vražednú minulosť, ktorá je dokonca spojená s jej rodinou. Nakoniec celkom sympatický britský nezávislák, ktorý sa so svojím minimom prostriedkov a značným prepieraním žánrových klišé nepopasoval zle. Možnože neprekvapí ani nevystraší, ale má slušnú atmosféru, nenáročnú stopáž, sympatickú hlavnú hrdinku a pomerne temný nádych. Páčilo sa mi aj zasadenie do prostredia prímorského Brightonu, v ktorom som mal tú česť pred niekoľkými rokmi stráviť pár týždňov a ktorý tu je vykreslený vo svojom chladnejšom svetle. Pre nekomerčných divákov príjemná vec na jeden hororový večer. ()

*CARNIFEX*

Súhlas so všetkým čo napísal "G.S.", no najmä s tým, že tento snímok naozaj ničím neprekvapí, a hlavne, skutočne nijak nevystraší. Pokiaľ si chce niekto od nudy vyškriabať kúrie oká, "The Sleeping Room" je ideálnou voľbou. No a keď sa teraz tak trošku zamyslím a spomeniem na pár slovíčok z hodiny angličtiny, názov pre titulok nikdy nebol výstižnejší. Škoda len, že horor by mal skôr prebrať zo spánku než definitívne na smrť uspať - 25%. ()