Past na turisty

USA, 1979, 90 min

Pino Donaggio

J. Larry Carroll

Ted Nicolaou

Ale jo celkem to šlo. Pravda je že jsem o filmu nijak moc nevěděl. No a taky jsem dostal průměrnou vyvraždovačku s pár dobrýma nápadama, ty loutky byly skvělý a dokázaly nahnat strach, což se nedá říct moc o hlavním padouchovy kterej přehrával kde to jen šlo. On režisér Schmoeller měl vždycky šílený nápady, což se mu vyplatilo. Jinak by film spadnul do podprůměru. Atmosféra byla ucházející a vraždy celkem nápadité. Bohužel ani s jedním hrdinou jsem nijak moc nesympatizoval a bylo celkem šumák kdo zhebne. Nejvíc asi musím vynachválit hudbu Donaggia, na tohohle chlápka dávám pozor už od doby kdy jsem poprvé slyšel dokonalej Theme z The Howling. TAdy opět dokazuje že díky hudbě se dá navodit správná atmosféra.(4.3.2012)

Voskové muzeum, Psycho, Westworld, Carrie, Zuřivost. Dobrá inspirace nezabránila tomu, aby vzniklo zajímavé dílko, které si z uvedených filmů bere po špetkách. Místy strašidelný, místy pomalejší horror s umírněnými gore efekty a s výbornou již osmdesátkovou hudbou hudebního mága Donaggia. Klasickou vyvražďovačku ocení zejména fanoušci 80.let. Skupina mladých lidí, kteří porušují všechna nepsaná pravidla žánru, je odsouzena zemřít rukou psychopata, který jakoby z Psycha vypadl. Dům na samotě, kde ožívá úplně všechno, podivné muzeum, lesy s mlhou, vodou, hady a pomoc v nedohlednu. Jen jsem si celou dobu říkal: doufám, že všechny nepřežije ta bloncka....poslední záběr potěšil.(9.7.2013)

• LIVINGDEAD

Možná v roce 1979 bych se na tento film díval jinak..... MOŽNÁ. Já jsem se ale na tento film podíval dnes a musím říci, že to byla spíše komedie. Až na drásající hudbu to nemělo s horrorem nic společného. Ať se nikdo na mne nezlobí, ale mne prostě houpání židle, otvírání skřínek a obklíčení figurín nepoleká. Ke všemu se film děsně táhl.(26.12.2008)

Atmosferický až priam na roztrhanie s pribudajúcou minutážou film velmi dobre plynie a všetko sa nám postupom čase odhaluje ako to bolo stým tajuplným chlapíkom ktorý zabil svojho brata a svoju ženu a pritom aj vie oživiť figuríny ktoré vyzerali dosť strašidelne. Zahrala si tu aj Tanya Roberts, ktorú poznáme z filmu Sheena a Pána šeliem. Máme tu aj dve ľakačky a tri brutálne scénky najlepšia bola tá stou sádrou a so sekerou v hlave.(5.1.2009)

Remake remaku byl rozhodně lepší než jeho remake, tedy remake remaku remaku. Waxwork z osmaosmdesátého za remake nepočítám. Lehce ujetá, ale naprosto klasická vyvražďovačka, se všemi patřičnými švary se na rozdíl od svého následovníka z roku 2005 nebrodí bahnem nanicovaté hlouposti a logických lapsů. Tento klasický slasher totiž nepotřebuje "originální" obezličky v podobě celovoskových domů a podobných pičovin , vystačí si s hutnou atmosférou, strašidelnými figurínami a šíleným maskovanýmj vrahem trpícím samomluvou. Jeho chraplavý hlas, zejména v jedné z nejsilnějších scén, tedy při tzv. zabití strachem, mi skutečně nahnal husí kůži. Ale abych jen nechválil, přes všechny žánrové klady, nevyčnívá Tourist Trap z vod průměrnosti. Dialogy jsou typicky prázdné, postavy neživotné a celému dění chybí potřebný šmrnc, prostě se to zkrátka a jednoduše vleče. Moc pěkná, ale jenom trojka.(9.11.2015)

• - Stephen King tento film chválí ve své knize "Danse Macabre". Zejména vypichuje děsivou úvodní scénu.

• - Film byl natočen za 24 dnů. (NormanBates)