Rychle a zběsile 8

• USA The Fate of the Furious (více)

Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu. (CinemArt)

mzss1

|90%| !!!!! K O M E N T Á Ř O B S A H U J E S P O I L E R Y !!!!! Viděno v kině. Na tento osmý díl zběsilé série nesoucí název The Fate of the Furious jsem se opravdu těšil. Je sice pravda, že po prvním traileru jsem byl mírně skeptický, ale nakonec mě to přešlo a po skončení filmu jsem si oddychl a byl plně spokojen. Oproti 5,6 a 7 filmu tu je pouze minimální pokles, v mých očí, zcela nezřetelný. Čím mám začít? Začnu zápory. Tedy, zápory to asi doslova nebudou, pouze malé drobnosti. Přeakčnělost a nelogiku opravdu u této série neřeším, je třeba vypnout mozek a užít si rychle a zběsilou jízdu. Akční scény jsou natočeny perfektně, mohlo být tedy více soubojů. Samozřejmě, Statham a Rock se o souboje postarali, ale mělo jich být více i u ostatních herců. U akce mi vadili 2 věci. Naprosto zbytečné zpomalovačky (nebylo jich moc), ale přesto. Dále, probíhala akční scéna (záhy se přepla na jinou scénu a pak znova) – bylo to moc zřetelné. Dále bych trochu upravil konec. Vážně, jsem čekal, že se aspon Statham omluví za to, že způsobil Hanovu smrt. No ale co, přes tohle se nějak prokoušu. Dost k záporům. Úvod obsahuje výtečnou pouliční závodní honičku, takže mi to hezky připomnělo první dva filmy. Akční scény tu jsou krásně rozloženy po celém filmu. Celkově si ale myslím, že 6 a 7.díl byl trochu akčnější a měl větší tempo. Zde mi to ale absolutně nevadilo, naopak. Propracovaností mi to trochu připomnělo pátý díl, zejména finální pointou, která byla sice předvídatelná a jasná jak facka, ale přesto. První polovina snímku je hezky propracovaná, furt se něco řeší, děje. Na první pohled mi film nepřipadal jako blbost, kterou tvůrci točili záměrně. Číst komentáře ostatních uživatelů, který opakují jeden druhého je smrtelné, opravdu na ránu. Komediálně to pojato trochu je, to uznávám, ale není to absurdní hovadina, která byla plánovaně natočena. Komediální je na začátku Rock s dětmi na hřišti – to opravdu nemá chybu. Nebo jeho herkulesácké scény, kdy ve věznici řeže těžkooděnce nebo ve finále tahá raketu po zemi. To vše je vtipné. Zejména je film správně ujetý na neskutečné množství hlášek. Rock se Stathamem se špičkují v jednom kuse. Scéna, kdy Rock vyhrožuje Stathamovi, že ho obzvlášt pikantním způsobem seřeže, poté se záhy oba rozesmějí – to nemělo chybu – byla tam cítit ta pravá chemie, podobně jako Rock s Dieselem v pátém filmu. Tyrese Gibson byl skvěle vtipný jako vždycky – jeho postava tu může být dalších 10 filmů a nikdy mě neomrzí. Stejně jako sympatický Ludacris. Michelle Rodriguez – sympatická jak u ní bývá zvykem. Vin Diesel – nechápu jak tu spousta uživatelů píše, že je nudný a otravný. Hraje přirozeně, prostě hlavní hrdina. Kurt Russell tu je spíš jako pátý kolo u vozu, ale jeho role je dostačující. Jason Statham mě zde bavil spolu s Rockem nejvíc. Charlize Theron sehrála opravdu skvělou záporačku. Ostatní herci – neměl jsem s nimi problém. Cameo Luka Evanse mě opravdu potěšilo. Takže ještě k akci. Akce, kdy Dom napadne Rockův vůz je dobrá, sice krátká, ale potěší. Mě se nejvíc líbila soubojová sekvence ve věznici. Asi prostřední scéna, kdy hlavní záporačka ovládá auta – to vše bylo perfektně natočené, ale mě nejvíc zaujalo tažení lany Domův vůz. Závěrečná akční sekvence byla nesmírně dlouhá. Výbuch střídal výbuch, spousta přestřelek, Stathamovu akci v letadle, která byla komediálně laděná s miminem. Jsem rád, že je se Diesel nakonec nestal záporákem. Hned od začátku víme, že ho Theron vydírá. Mohlo to být ale pojato takovým způsobem, aby to ani divák zezačátku nevěděl, ale nevadí. Překvapilo mě, že Elena s Domem otěhotněla a že nakonec zemřela. Ta scéna, kdy Elen zabijí přímo před Domem, byla drsná. Hudba od Briana Tylera neměla chybu. Finále bylo zajímavé, vidět Stathama sedět u stolu u Domovi „rodiny“. Asi se stal její součástí. Že by na Hana tak zapomněli? No, nevadí. Přenesl jsem se přes to. V příštím devátém díle bych si představoval, aby měl i více prostoru Luke Evans. Takže nakonec jsem ohromně spokojený. Kdyby nebylo tolik vtipných hlášek, asi bych dal lepší 4*, nakonec jsem přeci jen dal s klidnou duší plný počet hvězd. I ten příběh nebyl nijak hloupý. Těším se na originální dvd až vyjde !!! () (méně) (více)

kingik

Čím víc máte pubického ochlupení, o to víc si tenhle film užijete. Jste-li muž, využívající přítmí v sále kina pro prstění slečen, máte rovněž vyhráno, v takovém případě vám může být úplně jedno, co se na plátně odehrává. Jste-li ovšem více než příčetný jedinec, RYCHLE A ZBĚSILE ven z kina, než vám kapacita vašeho mozku splaskne na úroveň brontosaura, bezvládně přežvykujícího popcorn. Nic proti sebeparodické úrovni, na kterou se série dostala od pátého dílu, ale aby to bylo kvalitní a snesitelné, musí se to umět. Když se chce film vybláznit, zešílet, hrát si na bondovku a vysemenit se do rozjuchaných prostoduchých pipek a píčusů, šílejících nad každou kůl scénou, měl by mít režisér F. Gary Gray ve své filmografii alespoň jeden takový film, což nemá. Gray umí i filmy, co mají nějakou myšlenku, takže on je pro takový film špatnou volbou. Dále od takového filmu očekávám přehršli akčních scén. Film má vlastně jen dvě velké akční scény: hacknutí aut za plného provozu a"bondovské" finále na ledu, za přítomnosti ponorky. První hodina je zdlouhavá, plná dialogů na úrovni rozpravy Včelky Máji s Vilíkem. Na úvod nás rozehřeje závod v kubánských ulicích, následně bitka s dozorci ve věznici. Obojí je nepřehledně nasnímáno, nezajímavě podáno. A všechny scény nejsou úplně povedené. Zejména finální scéna na ledu je plná okatě hnusného CGI. Taková schopná parta herců a musela dostat scénář rovnající se výblitku pětiletého dítěte. Jedním z největších kladů této scenáristické mrdky je ten, že se Dom Toretto (Vin Diesel) přidá na temnou stranu, samozřejmě je za tím vydírání ze strany kyber-teroristky (Charlize Theron), hrozí, že mu zabije "napíchance". Jinak ale film nepřijde s ničím novým, dokonce i nápad s hacknutím aut už zde byl, viz Smrtonosná past 4. Prostě příšernost sledovat to celé s vědomím, že stejně dopředu víte, jak to celé dopadne. No dobrá, kyber-teroristka Cipher unikne spravedlnosti. Ani nemá smysl dávat spoiler-alert, vše bez problémů dopředu odhadnete. Abych se u filmu nějak zabavil, musel jsem si vymyslet, jak asi bude vypadat Rychle a zběsile 30, když série vydělává na lidské blbosti. I já jsem ji nechal vydělat díky zdejšímu kladnému přijetí, a vypravil jsem se do kina. Parta devadesátiletých hrdinů používá namísto nadupaných kár vytuněné nákupní vozíky, s nimiž v supermarketu svádí boj o zlevněné zboží. Mrštný pohyb jim zajišťují berle plné udělátek po vzoru bondovek. A nebojte se, nebude to taková slátanina. Ne o moc větší než je tahle pitomoučká osmička. 3/10 ()

dr.horrible

Väčšine častí Fast & Furious som dal 2 alebo 3 hviezdičky. Ale toto je ďalší level. Tie nezmysly tak nejak už musíte akceptovať a bavíte sa, nehorázne. Fakt je to miestami jak mix Mission Impossible a Marvelu. Preskakovať ponorky a páliť headshoty s deckom v ruke. Lol. ()

InJo

Po pětce asi opravdu nejlepší a hlavně nejzábavnější díl. Fajn zápletka, super casting (starej mazák Kurt Russell, "bondovská" záporačka v podání stále velmi hot Charlize Theron a především úžasná bromance Rocka se Stathamem), dostatek (velmi potřebné) nadsázky a samozřejmě spousta skvěle natočené monumentální, roztomile absurdní a šílené akce. Víc od soudobého totálního akčního výplachu asi vážně nepotřebuju. A jsem opravdu zvědav, s čím přijde devítka... ;-) 80 % ()

IQ Tiqe

Akčňáky vždycky byly moje srdcovky. Jenže posledních pár let to už není, co to bývalo, nenabízí nic novýho – víceméně tupej děj a k tomu halda efektů, který už jsem někdy viděl, nemají už se kam posunout a překvapit. A tím se tenhle kousek malinko vymyká – posouvá hranice akční techniky o kousek dál. Příběh sice vystavěnej trochu uměle a laccos chce brát s velkou, ale kurevsky VELKOU nadsázkou, ale nějak se to sešlo, že mi jako celek seknul, pobavil mě a dalo se na něj koukat. # příběh *** | hudba *** | humor ** | akce ***** | napětí * | pustil bych si znovu *** ()

Anderton

Osmička je úplne prvý rýchly a zbesilý film série, ktorý sa mi páčil. Teda 3 a 4 som asi ani nevidel, bohvie, ale teda ťažko pochybujem, že zrovna tam by to u mňa nejak vypálilo. Pritom od 5 do 7 to bolo v mojom prípade takmer až nepozerateľné. A ja ani neviem čo sa zmenilo, že to teraz funguje, pretože sa vlastne nič nezmenilo. Alebo možno predsa. Už je to tak extrémne mimo a tak "bondy", že sa z toho stáva zatiaľ najlepšia komédia roka. A to úplne zámerná, nie že by som sa bavil na účet tvorcov. To keď "De Ráák" zahlási drsnú hlášku smerom k Stathamovi a obaja sa začnú rehotať, ako divák, čo sa smeje na debilite tvorcov nejakého akčného béčka, tak to je už totálne nový druh sebareflexie. ()

Frajer42

Další díl naprosto tradiční a předvídatelné zábavy. V každém dalším díle se tvůrci pokoušejí posunout šílenost na zcela novou úroveň. Tentokrát se zápletka roztočila kolem antikoncepčního selhání Naftalína. Vin Diesel, majitel nejotravnějšího hlasu i zevnějšku mezi herci, který si na patě vytuní kousek šrotu pomocí plechovky od Coly, se postaví proti ostatní partě. A vzhledem k tomu, že pod zemí prdí jejich nejinteligentnější člen a průměrné IQ současného týmu je někde pod úrovní debility, tak lesklé plešce Naftalína nezvládají úplně konkurovat. Obsazení v mých očích docela skřípalo. K nejodpudivější herečce světa Michelle Rodriguez přibyla neskutečně nezajímavá, debilní a srovnatelně ošklivá záporačka Charlize Theron. Moji pozornost zachraňovali Kurt Russell, který jediný pochopil, co se od něj žádá a dokonale si odkroutil svůj part. Stathama a Johnson zbožňuji již delší dobu a jejich špičkování mělo ten správný šmrnc. Humor byl tlačen hrozně na sílu a častokrát nefungoval. Zápletka byla rovněž velmi špatná. S přivřenými oči to celé hodnotím třemi kusy. ()

boshke

Neuvěřitelné se stává skutečností. Po dohromady třech hvězdičkách pro poslední dva díly jsem nečekal zhola nic. Tentokrát se mi však podařilo přinutit svůj mozek přistoupit na jejich hru a fakt jsem se bavil. Zřejmě je to tím, že se osmička bere dle mého méně vážně než kterýkoli předchozí díl. Má to spoustu hlášek, nadupaný soundtrack a akci tak mentální a nereálnou, že se na tvůrce ani nemůžete zlobit a musíte se blbě uculovat. Perfektní Charlize jako Cipher, bavili jak Rock se Stathamem, tak i velký a malý pan Nikdo. Věřte, já bych byl první, kdo by po dalším díle téhle série hodil kamenem (a rád), ale osmička se vážně povedla a podezřívám sám sebe z toho, že se těším, co vymyslí v devítce. Vzhledem k neustále gradaci čekám alespoň nesmělý přesun do vesmíru... 80% ()

Kothy

Snad nejpřepálenější díl celé série. To co mi v minulých dílech nevadilo už mi tady prostě vadilo. Zvykl jsem si vypnout mozek a postit logiku z okna, ale tady už to bylo prostě moc. Zřejmě se výměna režiséra úplně nevyplatila. Nad scénářem se taky nemá smysl zamýšlet. Akční scény jsou ale celkem povedené. Ve filmu dost funguje humor. Nejlepší hlášky mají Rock, Jason Statham a Tyrese Gibson. Vin Diesel mi s těma kecama o rodině už celkem lezl na nervy. Charlize Theron se jako záporačka ve stylu Bonda taky moc nepředvedla. Opět se tady dost cestuje. Kromě Kuby se podíváme i do New Yorku, Berlína nebo Ruska. V New Yorku se odehrávají asi nejšílenější scény filmu. Pokud nepočítám finále s ponorkou. Objeví se tu taky pár nových tváří. Kromě Scotta Eastwooda to je třeba Helen Mirren. Každopádně jsem se nenudil a další díl nás zřejmě nemine. O čem bude, to je ale ve hvězdách. Necháme se překvapit. "Jsi černý Santa." :D Recenze ()

Kudly4

Jeden z nejlepších dílů F&F. Nejakčnější, nejvtipnější popcornová pecka, která půjde v tomhle roce už těžko překonat. Splněný sen ohledně Stathama, (30. viděný film s ním !!) Při jeho finální scéně jsem řval štěstím. Neskutečný zážitek. (Kino Bílina) ()

DwayneJohnson

Tenhle film je jako kočka. Má snad osm životů. Pořád si říkáte, tohle je poslední díl, několikrát nad touhle sérií zlomíte hůl a přijde další jaro, nebo rok a tahle stará číča je zase zpátky. S nablýskaným kožíškem, novými zuby a drápy, předvádí něco, na co bych, po předposledním, velmi chabém díle nedokázal ani pomyslet. Ale je to tak a neříkám to vůbec jen proto, že je v ní i moje maličkost. Rychle a zběsile 8 má možná sice drobné mouchy, ale v kině je Vám tohle úplně šumák. Tempo je totiž přímo vražedné, akce skoro perfektní a finálová scéna přímo spektakulární. Takže až bude pokračování číslo 9,10,11 nebo 12, budu určitě zase u toho. Mňau. ()

predators

Nevím, co je na tom pravda, ale prý se příště podíváme do vesmíru! Tak prvně, Charlize Theron, která je zde překvapivě mrcha, to opět sekne! Ostatní, více či méně muskulaturní jedinci už mě tolik neberou, ale občas se umí pro věc zapálit. No, opět je to pitomě infantilní a hloupoučké a JEŠTĚ VÍCE HYPE...nenudil jsem se, ale...jestli není na čase sundat nohu z plynu, hmm? Ubrat! Zpomalit! Zpátky do reality...! 60% ()

Yoshitsune

Tak úvodní honička, je naprosto geniální a nechá vzpomenout na první díl, kde se hlavně řešilo čí kára je nadupanější a že pouliční závody, sou prostě drsný........slzička ukápla. A když se to tak vezme, tak oproti sedmičce a šestce, zde ubylo bitek a přestřelek a vše se tak nějak řeší za pomocí aut, tanků a ještě větších aut . O bitky se tady hlavně stará Statham a Johnson, kterým to jde naprosto výborně. Vlastně nebýt Fate & Furious tak si Johnson snad ani žádnou akci neužije a hraje dalším filmu, kde se převléká do ženských šatů, jestli to má vůbec zapotřebí, když mu ty bitky tak jdou, ale což. Gibson s Ludacrisem hází pekelné hlášky a Gibson to na ponorce zabil :D . Charlize Theron je za mně asi ten nejlepší záporák, co se v sérii objevil, nejenže drží Dieselovy koule ve svěráku a to velice, velice fest, ale je i nepředvídatelná a fakt sexy zlá. Co se týče akční stránky, to je prostě čirá a nespoutaná klučičí zábava, nelze tomu nic vytknout, při akčních scénách sem se vrátil do dětských let a užíval si ty výbuchy, honičky, bitky a nápady (hacknutí elektronických aut bylo úžasný) a při závěrečné honičce, sem byl nejšťastnější člověk, až taková to bylo dobré. Bohužel, nemůžu dát plný počet a to z důvodu, že Paula Walkera (čest jeho památce) zde nahradil Scott Eastwood, neni ani tak vina režiséra, jako spíš studia nahradit Paula jinou postavou, která ho zastoupí. Na jednu stranu je to hodně férové, k Paulevě rodině, přátelům a jeho blízkým a na druhou stranu, je to neférové vůči fanouškům, téhle série. Eastwoodova postava si místo v rodině, zaslouží tím, že pomůže hrdinům a získá si jejich respekt, což by ani tak nevadilo, kdyby aspoň něco udělal, ale jeho postava, je takový ňouma, nedá bitku, první se vybourá, a v podstatě neudělá nic heroického. Za mně, je tahle postava tady prostě navíc a bylo by lepší, kdyby tady vůbec nebyla, Paulovo místo v rodině by mělo raději zůstat neobsazené, což by bylo to nejlepší řešení. Bohužel tak to vidím, přesto silnější čtyři a sem zvědav, kam se další díl rozjede a snad bude ještě rychlejší a mnohem víc zběsilejší. ()

silentname

"Fate Of The Furious" je ďalším filmom do série "Fast & Furious." Už ôsmy. Nie veľa sérii to dotiahli až sem a stále mali čo ponúknuť. A musím povedať, že tento film som si úprimne užil. V rámci fyziky a realistickosti však nie. Je tu kopec momentov, ktoré by reálne vypálili určite úplne inak, no na druhú stranu to v tejto sérii netreba riešiť, a človek si to užije. Ako už len prvý filmový závod a rovnako aj všetky akčné scénky a hacknuté autá s počítačmi, ktoré naháňajú limuzínu a padajú samé od seba zo strechy. Sú to všetko blbosti, ale na druhú stranu to vyzerá neskutočne bohovsky. Plus musím povedať, že je super, že tento film sa vracia do týchto sfér, lebo naposledy to chceli poňať aj veľmi vážne a miestami to trošku nefungovalo. Tu je to proste non-stop zábava plná skvelých efektov a rýchlych áut a vtipných hlášok, ktoré skutočne pobavia. Za seba hovorím, že od toho netreba čakať reálny film plný skutočných realizácií niektorých scénok, lebo fyzika v týchto filmoch absolútne nefunguje. No ako zábavný pop-cornový film na večer je to podľa mňa úplne ideálne. A ja som si to v kine nadmieru užil. Dokonca by som sa nebránil ani si film zopakovať, alebo aj pokračovaniu. Pretože záver podľa mňa aj pokračovanie trošku indikuje. Uvidíme. Hodnotenie: B ()

Ratemus

Sakra, to už je osmý díl? Kdy tahle absurdita skončí?Nejhorší je, když akční výplach tohoto typu se tváří hrozně vážně a myslí si, že to tak lidi budou brát. Tady je to všechno tak vážný, až je to k smíchu. No jestli byl navzdory veškeré debilitě, popírání zákonů, stokrát viděného klišé a absolutní tuctovosti sedmý díl tupá akční zábava (ne pro mě), tak tohle je ještě o několik tříd horší. Filmaři i herci si už snad uvědomují jakou točí vatu, a tak parodují sami sebe. Samozřejmě už v úvodních titulcích nám je ukázáno, že je tu další FaF a vše co k němu patří, takže přes celou obrazovku je záběr na detail zadků v bikinách, protože to přece tento film vyžaduje, stejně jako město, kde se ženský kvůli autům oblíkají jako kurvy a twerkují. Ve všech dílech se Rock tváří jak kdyby měl kolík v řiti, hází drsné ksichty, pořád chodí jak s melouny v podpaží, a tady se chová jak vymaštěnec z Centrální inteligence, tomu prostě nevěřím. Máme tu padoucha co pořád jen čumí do monitoru s vykulenýma očima, občas něco nacvaká na klávesnici, filosofuje nad světem a hází jednu rádoby cool hlášku za druhou a přes počítač ovládá přístroje, které ani nefungují na elektřinu. Asi nejhorší padouch ze všech a vrchol je přetahování dvou největších pseudo hackerek o vrtulku. To mám fakt věřit tomu, že se ve městě nachází tisíce elektroautomobilů? prosím vás, tento film prostě z diváka dělá debila a předpokládá, že mu to budeš žráno až do dna. Nafta pořád opakuje rodina rodina, ale pak náhle odpustí Stathamovi, který jen pár dílů před tím zabil dva členy jeho pseudo rodiny? ale no táááák...a může mi někdo vysvětlit přínos a funkci Gibsona v Naftovic rodince Ten umí to a ten zas tohle? to je tam fakt jen pro ten humor a hlášky? V jednom díle jsme měli tank co jel rychlostí sportovního auta a zde....je to ponorka který honí auta, co umí jet jen rovně :-D no sranda, opravdu jedna debilita střídá druhou (výbuch ponorky, kde žár by prostě auta co zastavili na místě na ledu :-D, smetl rychle, že by to ani posádka nezaregistrovala, Naftovi by tím žárem slezla kůže), tohle je mnohem horší než předchozí díly snad ve všech ohledech. Jako chápu, že mladý adolescenti z toho nejspíš ustříkávají a že Nafta potřebuje nějakou obživu protože nic jiného hrát neumí, ale sakra, vždyt je to tak tupoučké a naivní, jak akční filmy z osmdesátek, sakra z čeho tohle vydělává miliardu, to fakt nechápu, jediné, co tady stojí za řeč je asi jen chemie mezi Stathamem a Jonesem, jinak jasnej odpad....já prostě nejsem cílovka, tohle není ani ten typ filmu Vypni mozek a užívej si to, od toho mám Hvězdnou pěchotu nebo Commando.... ()

PetrPan

Holywoodský fastfood. Uvnitř pytlíku je hovno, ale obrázky jsou tak krásný! Macho hlášky pánů Johnsona a Stathama ovšem sehr gut. "Zarazím ti zuby tak hluboko, že až si budeš chtít vyčistit zuby, budeš si muset kartáček strčit do prdele" ()

SeBig

Fakt už jsem moc této sérii naději nedával, když tam nebude Walker, ale nakonec jsem se příjemně bavil. Roman opět nejvtipnejsi z celyho filmu, D Rok taky sršel vtipem, hodně honiček, hodně střílení, dva fighty... co víc by jste chtěli od akčního filmu no. ()

Chrustyn

Může to samé poosmé (respektive počtvrté, protože od pátého dílu jde film úplně jinou cestou než předchůdci) ještě něcím zaujmout. V případě Raz 8 ano a překvapivě dobře. Opět je zakázáno přemýšlet a na papíře je zápletka značně WTF, (ačkoliv v reálu docela slušně promyšlená) přesto prakticky dokonalý film svého žánru. Nechybí řada hlášek, řada životních rozhodnutí a skvělá přepálená akce. Od pátého dílu možná nejlepší příspěvek do této nekonečné série. Sem s devítkou. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (více)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (více)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (více)