Já, kocour

• Česko Devět životů (více)

Tom Brand (Kevin Spacey) je závratně úspěšný, neuvěřitelně bohatý a blbec. Snaze postavit nejvyšší mrakodrap na severní polokouli, je sebestředný miliardář připraven obětovat cokoliv. I lásku své rodiny. Chystaná stavba je skoro stejně monumentální jako jeho ego. Tomův pracovní život ho od jeho rodiny odcizil. Neváží si oddané manželky Lary (Jennifer Garner), zanedbává dospělého syna Davida a ignoruje žadonění o pozornost dcerky Rebeccy. Ta má k 11. narozeninám jediné přání: chce kočku. Tom se náhodou ocitá ve zverimexu podivínského Felixe Perkinse (Christopher Walken). Svérázný majitel přesně ví, co Tom potřebuje: velkého kocoura jménem pan Fuzzypants. Po cestě na dceřinu párty má Tom fatální nehodu. Po probuzení zjišťuje, že zatímco jeho tělo leží v kómatu v nemocnici, jeho mysl se ocitá v těle kocoura. Tajemný pan Perkins mu dává jasné ultimátum: má týden na to, aby své rodině dokázal, že je miluje a záleží mu na nich. Jinak navždy zůstane chlupatým kocourem. A tak poprvé nemá Tom život ve svých rukou, ale v chlupatých packách a jeho osud doslova visí na drápkách. (Bioscop)

rikitiki

Ty dvě hvězdy dávám jen za začátek, protože mám ráda filmy s tajemnými krámky. Taky to slibovalo dickensovskou historku o napraveném hříšníkovi. Což se sice stalo, ale blbě. Kocour ve filmu nemňouká, ale nepřetržitě vřeští, až to leze na nervy a nechová se jako kočka. Finiš jim ujel už totálně: nasadit takhle vážné téma v podstatě dětském filmu je zhůvěřilost, navíc to nemělo vůbec opodstatnění v ději. SHRNUTÍ: Kevin Spacey si vyzkoušel pády ještě před tím, než i v reálu spadl hodně hluboko. ()

luka4615

Příšerné CGI efekty, přehrávající herci, otravná kočka a stupidní děj, který je rámován nepochopitelnou účastí Kevina Spaceyho. To je celkový výčet všech "trademarků" tohoto filmu, který není ani vtipný a ani nijak zvlášť zajímavý. Jednu hvězdu dávám paradoxně za Kevina Spaceyho, který v momentech, kdy hraje bohatého obchodníka, vypadá téměř jako jeho postava ze seriálu House of Cards. Nic víc, nic míň. ()

5150

Asi povinnost pro každého, komu stejně jako mě běhá po bytě nějaký ten "kočičí miláček". A těm ostatním těch 87 minut "rodinné zábavy" snad alespoň rychle uběhne a nezačne nudit. ()

malylada

Tak miluji filmy typu Kdopak to mluví, Ahoj kámoši a čekal jsem něco podobného s kočičím miláčkem. První půl hodinka je především představení Kevina Spacyho, kterému arogantní role hajzlíku moc sedí. Docela jsem se bavil do té doby, než došlo k přeměně do mazlíčka. Bohužel pak začínají otřesné, trapné scénky, které nejsou vtipné a na přeháňky není nouze. Celé je to doprovázené přehlídkou příšerných digitálních triků a neustálým nepřirozeným vřískáním kocoura. Je to škoda, protože je to námět na pěkný rodinný film. Místo toho je to spíše na kopřivku z koček.......3/10 ()

Lacike odpad!

Nie je to uplny odpad, ale mna to vôbec nebavilo a akonahle z filmu zmizol Spacey, tak som to uz dlho nevydrzal a pretocil na koniec. Proste klasicky rodinny film s moralnym ponaucenim o tom, ze rodina je najdôlezitejsia a aby to hlavny hrdina pochopil, tak sa musi stat kocurom. Nemam nic proti rodinnym filmom a tie z 80tych rokov stale zboznujem, ale tento mi pripadal strasne nezazivny a postavy priblble. Milovnici maciek si to asi uziju. Ale ja som psickar. ()

kaylin

Snímek má asi celkem zaslouženě nízké hodnocení za to, že v podstatě už díky názvu víte, o čem tohle bude. Jakmile se tam pak objeví Christopher Walkem v podobné roli jako ve filmu "Klik - život na dálkové ovládání", už máte jasno. Je to klišovité, je to přímočaré, ale stejně jsem se dobře bavil a Kevin Spacey mě dostal i hlasově. Navíc Jennifer Garner... ()

dom156

Začnu klady, které jsou pouze v podstatě v obsazení krásného a milého kocourka. Jmenovat všechny zápory nemá smysl, jelikož by ten dlouhý seznam nikdo nečetl. Jen v pár větách. Dějová linka a casting úplně na pendrek. Příšerné CGI ve scénách, kdy filmaři se snaží o nějaký ksichtík u čičiny. Hudba žádná a mohl bych takto pokračovat dál. Raději to zkrátím a nedoporučuji. ()

applause

I když jsem od tohoto filmu raději moc nečekala, tak to bylo lepší, než jsem čekala. Je to rodinná oddechová komedie na večer. Nejlepší a nejvtipnější je na tom samozřejmě kocour, i když bohužel jde někdy poznat, že je udělaný počítačově. Nejvíc z herců se mi tam líbil Christopher Walken, kterému role sedla. Na oddech doporučuji. ()

Aljak

Žiadne zázraky som od toho nečakal, a tak som sa nechal prekvapiť. Musím uznať, že čo sa týka námetu a scenáru, tak to bolo na dosť dobrej úrovni, rovnako aj celá pointa filmu. Akurát po dejovej stránke to až taká sláva nebola a myslím, že potenciál tohto námetu zostal nevyužitý. Raz za čas tu bola v podaní "kočičáka" aj dobrá hláška, ale mohlo byť veru aj viac. Myslím však, že tento film ocení každý milovník mačiek (ku ktorým patrím aj ja). Jennifer Garner absolútne nevýrazná, a napokon ju dokonalo zatienila mladučká Malina Weissman v úlohe dcéry Rebeccy. ()

M.i.k.e

neškodná rodinná blbina a ve výsledku mnohem menší průser než sem čekal.Samozřejmě je dopředu jasné,že všechno dospěje k nezbytnému prozření,kdy si hlavní (anti)hrdina lecos uvědomí,ale na druhou stranu jsem se zasmál víckrát než u většiny komedií poslední doby.Celkem škoda,že ta kočka vypadá až moc počítačově...60% ()

Streeper

Tak tohle byla šílená blbost. Těšila jsem se na něco ve stylu "Kdopak to mluví" nebo "Klik: Život na dálkové ovládání", ale tohle se nepřiblížilo ani k jednomu z míněných filmů. Je to slátanina na druhou, plná efektů ve stylu filmu o Garfieldovi, ty kočičí zvuky, mňoukání a řvaní mi šlo děsně na nervy. Naprosto podprůměrný film bez špetky rozumu či vtipu. ()

bourec

Jo,jo,i já půjdu proti vodě.Vřískající kocour,a navíc digitální.Nevim jestli by to živej kocour zvládnul,ty vole.Tady zřejmě někdo kouká na filmy jen z nudy.Atmosféra Barryho Sonnenfelda byla jen ve scéně z prodejny Walkena,jinak trochu jinej film než na co jsme od Barryho zvyklý.Ale i přes určitou šablonu,kterou známe z dalších podobnejch filmů,ten film je dobrej,digi kocour je artista jak prase,a já se bavil,což se mi v poslední době až tak moc neděje.90%. ()

honajz2

Jsem čekal příjemnou kravinu a on to byl nakonec film čistě pro děcka a možná tak ještě milovníky koček. Myslím, že i pro ně to bude spíš film na jedno zhlédnutí (tzv. "jednohubka", ale já tenhle termín nemám moc rád), navíc předvídatelný jak sviňa i v tomhle subžánru, ale když na to přistoupíte, tak to není tak špatné. Pár cynických hlášek mě aspoň k pousmání donutily a dívat se na to dá bez větších problémů, ale jinak fakt žádná sláva. Navíc jsem se u toho dost nudil. Slabé 2* ()

metal.storm

Solídne nedomyslený pokus o rodinný fantasy, ktorý je síce pozerateľný, milý a poučný, ale až morbídne mu niečo chýba. A kto ten pocit nemal, je buď debil alebo nadmerný milovník mačiek. ()

angel74

I když vezmu v úvahu, že se jedná o rodinný film, který je určený především dětem, tak moc nadšená nejsem. Dívala jsem se hlavně kvůli lákavému hereckému obsazení. Přihlouplejší scénář, aby člověk pohledal a z toho digitálně vyrobeného kocoura jsem občas dostávala osypky. Celé to na mě působilo poněkud chladně a vykalkulovaně, přesto jsem se chvílemi docela dobře bavila. (50%) ()

Prometheus69

Dobrá kočičina... přidávám 1 hvězdu navíc za né mluvicí kočku a skvělé animace. ;) a krásnou mladou slečnu v hlavní roli... Příběh už je spíš takové klišé... ale tahá to no. 59% ()

Courtemanche

Až trestuhodné že není více orientovaný na Walkena. Takhle jen další průměrný, spíše už zbytečný film-rodinný, anebo snad pro děti, pokud ale nevadí čas strávený nad zdigitalizovanou kočkou. ()