Já, kocour

• Česko Devět životů (více)

Tom Brand (Kevin Spacey) je závratně úspěšný, neuvěřitelně bohatý a blbec. Snaze postavit nejvyšší mrakodrap na severní polokouli, je sebestředný miliardář připraven obětovat cokoliv. I lásku své rodiny. Chystaná stavba je skoro stejně monumentální jako jeho ego. Tomův pracovní život ho od jeho rodiny odcizil. Neváží si oddané manželky Lary (Jennifer Garner), zanedbává dospělého syna Davida a ignoruje žadonění o pozornost dcerky Rebeccy. Ta má k 11. narozeninám jediné přání: chce kočku. Tom se náhodou ocitá ve zverimexu podivínského Felixe Perkinse (Christopher Walken). Svérázný majitel přesně ví, co Tom potřebuje: velkého kocoura jménem pan Fuzzypants. Po cestě na dceřinu párty má Tom fatální nehodu. Po probuzení zjišťuje, že zatímco jeho tělo leží v kómatu v nemocnici, jeho mysl se ocitá v těle kocoura. Tajemný pan Perkins mu dává jasné ultimátum: má týden na to, aby své rodině dokázal, že je miluje a záleží mu na nich. Jinak navždy zůstane chlupatým kocourem. A tak poprvé nemá Tom život ve svých rukou, ale v chlupatých packách a jeho osud doslova visí na drápkách. (Bioscop)

tom88

Pre niekoho zhovadilosť najhrubšieho zrna. Pre mňa veľmi príjemná a zábavná fantazijná rodinná komédia, pri ktorej som mal taký ten neustály priblbý úsmev na xsichte. Možno aj vďaka krásnemu kocúrovi v hlavnej úlohe. Digitálne príliš nevynikal, ale reálny je okúzlujúci. Menší rozpočet nevadí, aj napriek tomu si tu zahrali známe hollywoodske hviezdy a po technickej stránke nie je moc čo vytknúť, teda až na nie príliš vydareného digitálneho kocúra. Zopár scén bolo moc aj na mňa, no celkový dojem je fajn. 65% ()

URBAN

Toto je zkrátka rodinný film a pokud ho tak budete brát užijete si ho. Je pravda že Kevin Spacey není člověk, který by se do tohoto filmu opravdu patřil, ale to mi přišlo spíše nepřirozené než špatné, jelikož se tento herec vyskytuje v jiných typech filmů. Ale to není nic co bych u tohoto filmu něják vadilo. Příběh sice zaujme podle mého názoru spíše děti, ale i tak tento film si může užít i rodina. ( 20.3.17/PC ) ()

HorrFi

Poměrně originální komedie se zajímavým námětem, kterej se točí kolem reinkarnace.. milovníci koček budou z týhle komedie určitě nadšený.. řekl bych, že je to jedna z těch lepších komedií za poslední dobu.. ()

LadyPupu

Trochu vypelichaná komedie. Humoru tu není moc ani pro děti ani pro dospělé. Svěží vítr jakési zábavnosti přináší možná tak scény s vybotoxovanou Brandovou ex a lehce mysteriózní pan Perkins v podání Ch. Walkena. ()

Johnny.ARN

Aj keď je to už sto krát omieľaný dríst a inkarnácií do zvieraťa a tieto kekse, ja som sa na jeho hláškach náramne bavil. A na Jenniferku sa vždy dobre pozerá. 2 z 5 ()

Ryuuhei

Podobné příběhy o reinkarnacích do zvířete se natáčely hlavně v devadesátkách a na počátku tisíciletí. Tenhle novodobý pokus nedopadl extra dobře. Hrdina se reinkarnuje do strašlivě uřvaného kocoura a aby měl šanci se vrátit zpět do svého lidského těla, musí sekat latinu a stát se lepším člověkem, než byl. Klišé. Příběh okolo korporace nedával moc smysl, vlastně jsem vůbec nepochopil, o co v něm šlo a proč hlavní záporák získal tak snadno moc. Příběh si mě i přes obří nedostatky nakonec dokázal trochu získat a kocourovi jsem držel palce. To ovšem nic nemění na tom, že nejde o kdovíjak povedenou komedii, která by byť jeden ze svých námětů dělala dobře. /// Viděno na JOJ Cinema s českým dabingem. ()

bobby_jean

Tu sa asi veľa čakať nedalo a nízke očakávania boli aj do bodky splnené. Nezaujímavý a predvídateľný dej by človek ešte pri tomto formáte prežul, ale tie príšerné počítačové efekty... To sa nedá už dnes fakt spraviť trochu lepšie?? Obsadenie však fajn, ale využiť vačšinu filmu Kevina len na mačací hlas je ozaj škoda. Aspoň že Walken bol ako vždy vynikoš a krásna Garnerka tiež výrazne pomohla (a z malej dcérky bude raz nádherná žena). Akurát ten Robbie Arnell hral ozaj velice nedobre. Drukýkrát už toto asi nie, no na druhú stranu, zvádla som už aj horšie veci... 2,5 * ()

venison

I když je lépe se podobně zpracovaný tématům obloukem vyhnout, čekala jsem od filmu obsazeném Kevinem Spaceyem a Christopherem Walkenem přeci jenom něco krapet sofistikovanějšího.. Jedna věc je lidská duše proměněná v kočku a druhá věc je lidská duše proměněná v kočku, která se chová jako podivín.. Myšlenka není příliš špatná, ale celkově pojaté téma mě nepřesvědčilo, že film je vhodný pro děti a mladistvé.. Klasický nízkopodlažní fekální humor aj. ()

Yoda sama

5 scenáristov, režisér alergický na kočky a Spacey dva dni na place a deň zavretý v nahrávacom štúdiu. Fajn, fajn, fajn. ()

VanTom

Samolibý Kevin Spacey plus relativně dospělejší vtípky (tedy až na ty vyměšovací) prvních pár desítek minut snad i dávali naději na povedenou rodinnou taškařici (s přepracovaným manželem / otcem v těle kocoura trefně glosujícím prekérní situaci). Jenže to by rychlé "uvědomění&polepšení" nesmělo těžce zajet do kýčovité, 100x viděné, bezradné schematičnosti a komedie do trapné absurdnosti přeplněné záhy se zajídajícím kočičím vřeštěním. ()

Corpsegrinder

Pro majitele koček je tohle povinnost neboť vám budou všechny ty hovadinky co Kevin z Pejsy předvádí povědomý. Tvůrci filmu si občas vypomáhaj digitálníma efektama aby trochu zvedli zábavnost ale jinak je zde to kočičí chování vystižený úplně přesně. Sibiřskou kočku náhodou taky doma máme takže o to víc to pro mě bylo úsměvný. Samozřejmě že zápletka i děj jsou dětinský ale co jste od filmu s takovým námětem čekali? Naprosto pohodovej film kde jsem se hodněkrát upřímně zasmál a lituju lidí co si zde stěžujou, musíte bejt vážně smutný a zahořklý. ()

Hanys_

Spaceyho si sice člověk moc neužije (zvlášť v dabingu), ale dost to vynahrazuje Walken. Možná nadhodnocuju, ale bavil jsem se prostě dost. A aspoň už vím, proč mi whiskey z baru mizí vždycky tak rychle. ()

cesky_hrac

Příběh pojednává o americkém podnikateli, který vybudoval nejvyšší budovu na severní polokouli(To není úplně tak pravda...Co je pravda zjistíte při zhlédnutí filmu..) Promění se v kočku, protože nebyl pořádným otcem. Tohle by bylo shrnutí příběhu. Takže, film: no, od začátku až do konce jsem se nekoukl na osu, která ukazovala délku filmu(Asi že ten film byl tak krátký nebo jsem byl líný...) z toho vyvozuji že, mě film bavil. Ale při některých částech jsem si musel dát ruku na čelo protože to nešlo.(Kdo není tak moc chytrý... Obsah této věty je: ,,Někdy to bylo TRAPNÝ.") Na tento snímek si myslím že, lehce zapomenu. Nic zvláštního...Nic špatného... Nic výborného.. Tenhle film nemohu jistě doporučit!! Moje celkové hodnocení: 52% Scénář: 5/10 Obsazení:7/10 Kamera: 8/10 Hudba: 5/10 ()

Bozvav

Nebýt skvělého hereckého výkonu Kevina Spaceyho a kocoura, tak to nestálo ani za kočičí mňau. Takto průměrná záležitost na žehlící odpoledne. 50%. ()