Anakonda – tichý zabiják

(TV film)
  • Německo Anakonda – In der Welt der Würgeschlange (více)
Německo, 2014, 53 min

Střih:

Rainer Bergomaz

Vyrazíte do odlehlých oblastí amazonského deštného pralesa zjistit pravdu o proslulém hadovi. Rovněž narazíte na tukany, vřešťany a tapíry. (National Geographic)

tron

Tak už viem, prečo len 60%. Lebo to robili nešťastní Nemci. Anakondy sú preukrutné, neskutočné monštrá. Fascinujúce obludy. Proste niečo, o čo by ste sa vo vysokej tráve rozhodne nechceli potknúť. Samice majú v pohode až sedem metrov, niektoré ešte viac. Problém tohto dokumentu je v tom, že sa nevenuje len anakondám, ale i krokodílom. Čo je dosť WTF pri filme, ktorý sa volá Anakonda - Tichý zabijak. Jasné, je OK venovať sa prirodzenému prostrediu, v ktorom táto kráľovná pralesa žije a je OK venovať sa jej potrave a nepriateľom. Ale proste venovať sa tri minúty anakonde a potom 7 minút krokodílovi podľa mňa nie je úplne normálne. Ale na scénu, v ktorej tento obor žerie iného veľhada a obaja visia v korune stromu (!!!) len tak skoro nezabudnem. ()

agassi68

Detailných záberov anakondy si užijete do sýta, s tým zabijakom to už bude poslabšie. Človek očakáva nejakú bažinatú akciu, no anakonda nie je gepard a svojich 90 kg pomaly presúva po amazonskom pralese. Potom si vyhliadne korisť a komótne ju podľa veľkosti strávi v celku. Najlepšia scéna bola proti ďalšiemu veľkému hadovi na strome.. ()