Aby zachránili Jocelyn před Valentýnem, spojí se Clary a Jace s Michaelem Waylandem, Jacovým dlouho nezvěstným otcem. Clary mu ale nevěří. (Netflix)

Tom10000

11.díl. Poté, co našli Clary a Jace jeho otce, se snaží přijít na místo, kde se Valentine skutečně nachází. Tím může být opuštěná nemocnice Renwick. S pomocí Magnuse se postupem času dokáže smrtelně zraněný Jace vyléčit. Když trénuje se svým otcem, zjistí ale, že je slabý. Když společně dorazí Jace, jeho otec a Clary s Lukem do nemocnice, vydává se Clary sama do budovy. V dramatické chvíli, kdy se blíží démoni, a kdy najde Clary svoji matku, se dovnitř přiřítí i Jace a jeho otec. Ten se ukáže ve svoji pravé podobě, a tím je Valentine. Clary to už předem tušila, a tak si přichystala kopii poháru, jíž mu dala, když chtěla démony přivést k poslušnosti, aby našli Valentina. Dozvíme se další nepříjemnou věc. Clary a Jace jsou oba Valentinovi děti. jsou tedy bratr a sestra. Proto se, na úkor Simonova štěstí, nemůžou milovat. Do institutu je přivedena jejich matka. Izzy s pomocí Magnuse a nakonec i Alecovi snoubenky se pokouší obhájit před svým obviněním. 95 procent. ()