Po letech nedůvěry se bytosti podsvětí sjednotí, aby se oddělily od Spolku, a loví uprchlíky samy. Tohle rozhodnutí by mohlo zažehnout válku. (Netflix)

Tom10000

19.díl. Je třeba vypátrat Valentina a Jonathana/Sebastiana. Kvůli tomu se Alec rozhodne sjednotit všechny, včetně podsvětí, aby jim pomohli. Když se ale Alec a ostatní sejdou s Královnou víl, ta jim odmítne pomoci. Nemají dost důkazů a nejsou přesvědčiví. Namísto toho se ptá po Simonovi, jenž jí velmi zajímá. Rozhodne se za ním zajít do skutečného světa, když on sám je požádán, aby si s ní promluvil. Žádá ho Clary, a to ve chvíli, kdy se sama cítí trochu trpaně za to, co se stalo. Luke se snaží prosadit jakožto alfa, a Simon s Maiou se mu snaží pomoci. Jace a Alec se s Clary vydávají hledat Valentina a jeho syna. K tomu Clary použije nově objevenou runu, aby ho skrze svoji krev našla. Uspějí, ačkoliv Jace je vážně zraněn. Sebastiana zabije sám a poté hodí do vody. Při setkání s Vílí královnou si Simon uvědomí, že vypadá jinak. Stala se z ní dospívající dívka jeho věku. I přes svádění ji nakonec odmítne. Ona ho chce, zřejmě i milovat, jelikož poté, co odejde, je nešťastná. Proto se obrátí na druhou stranu. Sejde se s Valentinem a domluví se s ním na spojenectví. 100 procent. ()