Lovci stínů: Nástroje smrti (TV seriál)

Shadowhunters: The Mortal Instruments

Shadowhunters

Akční / Drama / Fantasy

USA, 2016–2019, 38 h 34 min (Minutáž: 39–60 min)

Tvůrci:

Ed Decter

Předloha:

Cassandra Clare (kniha)

Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Emeraude Toubia, Harry Shum Jr., Alan Van Sprang, Curtis Morgan, David Castro, Jon Cor, Kaitlyn Leeb, Vanessa Matsui, Jordan Hudyma, Jack Fulton, Adam Kenneth Wilson, Alberto Rosende, Isaiah Mustafa, Matthew Daddario, Shailene Garnett, Maxim Roy, Stephen R. Hart, Mouna Traoré, Daiva Zalnieriunas, Wesley French, Neven Pajkic, Lisa Marcos, Jordan Madley, Jade Hassouné, Christina Cox, Ari Cohen, Christian Bako, Paulino Nunes, Susanna Fournier, Holly Deveaux, Stephanie Bennett, Adam Harrington, Kathy Maloney, Mimi Kuzyk, Steve Gagné, Stephen Huszar, Lisa Berry, Michelle Argyris, Will Tudor, Edie Inksetter, Nicola Correia-Damude, Alexandra Ordolis, Noah Danby, Chad Connell, Raymond Ablack, Brett Donahue, Shannon Kook, Lola Flanery, Andreas Apergis, Brianna Goldie, Elias Toufexis, Joan Gregson, Phillip MacKenzie, Sarah Hyland, Jessica Matten, Sophia Walker, Erica Deutschman, Dale Whibley, Jenny Raven, Michael Cram, Linda Goranson, Michael Brown, Alisha Wainwright, Anna Hopkins, Randal Edwards, Javier Muñoz, Jordan Johnson-Hinds, Genevieve Kang, Rosalba Martinni, Steve Byers, Jesse Camacho, Françoise Yip, Seamus Patterson, Zach Smadu, Nick Sagar, Rachelle Casseus, Tessa Mossey, Stephanie Belding, Chai Hansen, Alex Mallari Jr., Conrad Coates, Samora Smallwood, Luke Baines, Jason Gosbee, Pasha Ebrahimi, Katie Strain, Nina Iordanova, Ayisha Issa, Valerie Boyle, Alexander Eling, Gabriel Darku, Tara Westwood, Doug MacLeod, Lukas Engel, Shainu Bala, Bradley Hamilton

Některé díly jsou lepší, některé horší. Má to dobré scény a pak to má scény, u kterých nevěřícně kroutíte hlavou, jak to mohli natočit. Někteří herci jsou lepší/sympatičtější a pak tam máte takové jako Katherine McNamara. Ve výsledku jsem taková rozpolcená. Nemůžu úplně tvrdit, že se mi to nelíbilo, jenže natočené to nebylo nijak skvěle. Naplácali tam toho hodně, místy jsem se ztrácela a taky mě to nechytlo, abych se těšila na každý nový díl. Moje největší výtka je pravděpodobně herečka v hlavní roli, nejen, že neumí hrát, ještě je děsně nesympatická. No jsem zvědavá co budou nastrkat naplácat do druhé série. 3*(19.4.2016)

• IZFNP

Knihy prečítané, film pozretý, seriál nemôžem vynechať. Stupídnučká to vec, títo Shadowhunters, ale zároveň ma prvá séria vcelku bavila. Scenár šuští papierom ako už dlho nič papierom nešušťalo, postavy sú sympatické len tak napol a réžia je mizerná. Hudba je však fajn a celé prostredie je tak zaujímavé, že upozerať sa to dalo. Opäť priemer, daná látka už asi lepšie spracovanie nedostane, ale zas narovinu - knižná predloha nijak zvlášť kvalitná tiež nie je, takže berúc tento fakt do úvahy, seriál bol v prvej sérii fajn spestrením repertoára pre mladých divákov. V druhej sérii som však veľmi rýchlo pochopila, že toto už lepšie nebude. Dokonca to bolo s každou pribúdajúcou epizódou horšie, urážajúc inteligenciu divákov, a tak sa môj záujem vytratil ako sucho po daždi.(10.3.2016)

První sérii jsem málem neskousla. Myslela jsem, že to vzdám, ale nakonec mě to tak nějak... chytlo. Hlavním důvodem je fakt, že jsem četla jak celou předlohu The Mortal Instruments, a k tomu i druhou sérii ze stejného světa, Infernal Devices. Sice už je to nějaký ten pátek, ale zkrátka jsem byla nadšená, když jsem se dozvěděla, že po neúspěšném filmu se někdo chopil příležitosti a natáčí seriál. Seriál se od knih hodně odlišuje a je to podle mě škoda, protože mi přijde, že mají knihy větší potenciál a že do seriálu zbytečně přidávají věci, které vytvářejí hluchá místa. První série nebyla nic moc, ale seriál i tak dostal druhou šanci a musím tedy říct, že ji využil. Ano, není to žádný nepřekonatelně úžasný skvost, pořád jsou tam elementy, které mi lezou na nervy a jako fanouška knih mě neskutečně vytáčí, v 2. sérii se ale zlepšilo všechno. Scénář, herci, efekty... je vidět, že měli víc financí a víc času. Noví tvůrci tomu prospěli. Nikdy to nebude podívaná, která uchvátí masy diváků jako Game of Thrones a podobně, ale své fanoušky si najde... a já jsem zvědavá, jakým směrem se seriál vydá dál, pokud dostane příležitost... je to takové moje podivné guilty pleasure a během těch pár dílů 2. série jsem tomu seriálu zkrátka začala fandit. Zatím to má vzestupnou tendenci, snad to tak bude i nadále. Dávám 4*... přestože je to - uznávám - nadhodnocené, ale chtěla jsem trochu vyvážit ty přehnané odpady.(13.3.2017)

• Mikita

Nevím, jak dlouho to ještě vydržím, je to tolik ukecané a tak málo se tam toho děje.... A když už nastane nějaký boj, je stále tak stejný. Jediné, co mě zatím drží u sledování je Dominic, který je vybraný opravdu šikovně, bohužel z něj dělají ukňourané štěně, které až moc bere na hlavní hrdinku a vytrácí se tak to krásné napětí a škádlení, které v knize tak perfektně fungovalo. A obsazení hlavní hrdinky vůbec nebylo šťastné. Raději bych ocenila pokračování filmu, kde postavy měli alespoň nějaké charisma a obsazení bylo velmi sympatické. Tohle je bída. Škoda, velká škoda. Ale sérii už dokoukám. Snad. EDIT: Konečně 6tý díl není tak otravný a vykecávání zde má trochu smysl .... a konečně také nějaký záblesk romance.(21.2.2016)

• Hellierer

Zatím to není tak strašné určitě dám seriálu šanci ale teda mohli by si odpustit ty přihřáté písničky a preobsadit tu zrzavou pizdu,které sice je pekelně sexy ale hereckého talentu posbírala tolik asi jako Rytmus toho hudebního. Ale démoni jsou moc pěkní a seriál má celkem slušné tempo. Zatím tedy 45%(20.1.2016)

• - Herci si museli povinne prečítať sériu "Nástroje smrteľníkov," aby lepšie porozumeli svojim postavám. (Paulo)

• - Matthew Daddario sa pôvodne uchádzal o rolu Jaca (Dominic Sherwood). Na naliehanie Cassandry Clare, ktorá napísala knižnú predlohu, dostal napokon rolu Aleca. (Paulo)

• - Mezi natáčecí lokace patří například Toronto nebo Ontario. (SimpanzJi)