Poslední šance Clary na to, aby probudila svou matku, znamená, že musí žádat o pomoc dávného nepřítele. Jace se vyrovnává se zradou Hodge a svádí svůj vnitřní boj. (Netflix)

Tom10000

13 a poslední díl 1.série. Naši hrdinové se dozvídají, že jejichSpolek zradil jejich přítel, jenž byl ale dříve členem kruhu. Ukradl Pohár smrti, ublížíl Lydie, přivedl do Institutu monstra a jednomu z nich ukradl prsten, díky němuž se spojil s Valentinem. Zatímco je Lydia léčena, vydává se Jace, čím dál tím více pohlcován svojí vnitřní temnotou, za Valentinem, aby ho zabil. Mezitím Simon, Alec, Izzy a Clary hledají Bílou knihu, jenž by se měla nacházet u Camille a s níž by bylo možné probudit Jocelyn. Upíři zpočátku nespolupracují, ani Camille, ale nakonec se Clary podaří přece jen knihu najít. Už je ale pozdě. Hodge splnil svůj úkol a donesl Valentinovi pohár. Sám Valentine již vytvořil prvního Lovce Stínů a neustále svádí Jace na svoji stranu. Ten pomalu podléhá. Málem zabije Hodge, začíná šílet a myslí si, že jeho otec má pravdu. V dramatické chvíli, kdy se Valentine se všemi střetne, mu jace podlehne a před zraky ostatních přejde na jeho stranu. Zatímco Clary nechápe, jak to mohl udělat, Magnus probudí Jocelyn. Clary se s ní konečně střetává. Valentine pronáší svá slova před svými spojenci na ruské nákladní lodi. Po jeho boku stojí jeho syn, Jace. 95 - 100 procent. ()