Lovci stínů bojují s armádou démonů, kteří pronikají dimenzionální trhlinou. Teď se musí rozhodnout, jestli budou bránit New York, nebo zastaví Valentina. (Netflix)

Tom10000

20. a poslední díl 2.série. Valentine se chystá vyvolat anděla Razaela, a zničit Podsvětí. Umírající Sebastian (tedy skutečně živý, i po probodnutí Jacem) vyvolá s pomocí své matky portál mezi peklem a zemí, aby dostal do města stvoření podobná drakům. Zatímco Izzy a Alec s nimi bojují, Jace a Clary se vydávají do Idrisu, bojovat proti Valentinovi. Jsou však zajati svými vlastními lidmi. Představeným Spolku, jenž pracuje pro Kruh. Když se osvobodí a běží k jezeru, Valentine na ně již čeká a zabije Jace. Doslova. Těsně předtím, než pronese své přání, se ale uvězněná Clary vysvobodí a svého otce zavraždí. Simon a Luke ještě předtím vyjednávali u Královny víl, aby osvobodila unesenou Maiu, a bojovala proti jejich nepříteli, ale jelikož uzavřela dohodu s Valentinem, nevyhoví jim. Namísto toho je nechá, ať po Maie Luke pátrá sám. Vezme si stranou Simona. Ten s ní uzavře, zřejmě, milostnou dohodu, a slib, že jí bude sloužit, jelikož poté se s ní vydá za jeho dívkou a Královna je pustí. Clary dokázala díky svému přání směrované Razaeli oživit Jace. Nyní se slaví úmrtí Valentina. Alec si najde cestu zpět za Magnusem, a Simon za Maiou, ačkoliv jí své tajemství s Královnou víl nesdělí. Clary se setká se Simonem a Lukem. Jace ale není tak úplně v pořádku. Vypotácí se z baru a vypadá to, že je mu velmi zle. Lilith, démoní královna a matka Jonathana, se objevuje v našem světě a poslední, co vidíme, je její promlouvání ke svému synkovi. 95 - 100 procent. ()