Shadowhunters: The Mortal Instruments (TV seriál)

Shadowhunters

Akční / Drama / Fantasy

USA, 2016 - 2018, 36 h 52 min (Minutáž: 39–42 min)

Tvůrci:

Ed Decter

Předloha:

Cassandra Clare (kniha)

Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Emeraude Toubia, Harry Shum Jr., Alan Van Sprang, Curtis Morgan, David Castro, Jon Cor, Kaitlyn Leeb, Vanessa Matsui, Jordan Hudyma, Jack Fulton, Adam Kenneth Wilson, Alberto Rosende, Isaiah Mustafa, Matthew Daddario, Shailene Garnett, Maxim Roy, Stephen R. Hart, Mouna Traoré, Daiva Zalnieriunas, Wesley French, Neven Pajkic, Lisa Marcos, Jordan Madley, Jade Hassouné, Christina Cox, Ari Cohen, Christian Bako, Paulino Nunes, Susanna Fournier, Holly Deveaux, Stephanie Bennett, Adam Harrington, Kathy Maloney, Mimi Kuzyk, Steve Gagné, Stephen Huszar, Lisa Berry, Michelle Argyris, Will Tudor, Edie Inksetter, Nicola Correia-Damude, Alexandra Ordolis, Noah Danby, Chad Connell, Raymond Ablack, Brett Donahue, Shannon Kook, Lola Flanery, Andreas Apergis, Brianna Goldie, Elias Toufexis, Joan Gregson, Phillip MacKenzie, Sarah Hyland, Jessica Matten, Sophia Walker, Erica Deutschman, Dale Whibley, Jenny Raven, Michael Cram, Linda Goranson, Michael Brown, Alisha Wainwright, Anna Hopkins, Randal Edwards, Javier Muñoz, Jordan Johnson-Hinds, Genevieve Kang, Rosalba Martinni, Steve Byers, Jesse Camacho, Françoise Yip

Není to nejkvalitnější seriál, co si budeme povídat. Ale co ztrácí na kvalitě, to nabírá na tématech, které ukazuje a které zvládá perfektně. Rasismus, šovinismus, homofobie... do těhle témat Shadowhunters né tak nenápadně žďuchá, a zároveň nám je necpe do chřtánu. Alec celou první řadu bojoval se svojí identitou, ale zároveň to nebyla jediná věc, kterou procházel, což z postav v Shadowhunters dělá překvapivě trojrozměrné charaktery. Když jsem si pouštěla 4. díl kvůli jednomu gifu co jsem viděla na tumblr, neměla jsem tušení, že si tenhle seriál tak zamiluju. A jelikož na druhou řadu vyměňují trikovou společnost a herci jsou si každým dílem jistější v kramflecích, Shadowhunters se docela rychle přesouvá z kolonky "guilty pleasure" do kolonky "pleasure".(18.2.2016)

Ma to svoje lepsie a horsie momenty. A je fakt, ze Clary, Simon a obcas aj Jace mi dost piju krv. Ale Isabelle, Magnus a Alec su uzasni a jednoznacne sa to kvoli nim oplati pozerat. A taktiez Rafael je zabavny a Lydia tiez nie je na zahodenie. Tiez sa mi paci, ako zatial riesia vztah Aleca a Magnusa, ktori su dovod, preco som serial zacala pozerat. Vizualne je to krasnea bojove sceny sa im tiez celkom daria. A aj herci su skveli. Snad im to vydzi aj do druhej serie.(30.3.2016)

• IZFNP

Knihy prečítané, film pozretý, seriál nemôžem vynechať. Stupídnučká to vec, títo Shadowhunters, ale zároveň ma prvá séria vcelku bavila. Scenár šuští papierom ako už dlho nič papierom nešušťalo, postavy sú sympatické len tak napol a réžia je mizerná. Hudba je však fajn a celé prostredie je tak zaujímavé, že upozerať sa to dalo. Opäť priemer, daná látka už asi lepšie spracovanie nedostane, ale zas narovinu - knižná predloha nijak zvlášť kvalitná tiež nie je, takže berúc tento fakt do úvahy, seriál bol v prvej sérii fajn spestrením repertoára pre mladých divákov. V druhej sérii som však veľmi rýchlo pochopila, že toto už lepšie nebude. Dokonca to bolo s každou pribúdajúcou epizódou horšie, urážajúc inteligenciu divákov, a tak sa môj záujem vytratil ako sucho po daždi.(10.3.2016)

Knižní předloha patří k jedněm z mých oblíbených děl. Je originální a od ostatních se hodně liší a musím říct, že film se mi fakt líbil takže jsem byla zklamaná, že měl tak malý úspěch a dalších dílů už jsme se nedočkali. Proto jsem byla i dost nesvá z chystaného seriálu. Opravdu nerada hodnotím po pilotním díle, zvlášť u seriálu se s každou novou epizodou může moje hodnocení úplně změnit. První díl se mi ale zatím docela líbil, přesto si celkové hodnocení ještě rozmyslím po odvysílání první sezóny. Osobně mi víc byly sympatické postavy z filmu, ale je to asi spíš o zvyku, protože jsem film viděla dřív než seriál. Jediná Clary je mi taková nejvíc sympatická a musím uznat, že Simon se snad povedl ještě víc než ve filmu :D Ostatním co seriál ještě neviděli nebo nečetli knížky (knížky doporučuji víc) nenechte se odradit slabým hodnocením a komentáři - proboha však dnes je 9.2.16 a seriál zatím odvysílal pouze první čtyři díly (dnes shodou okolností vysílají pátý) a lidi už to tu hodnotí jako odpad a odsuzují. Seriál není pro každého - proto taky nechápu proč na seriál koukají lidé pro které ten seriál očividně určený není jenom aby si poté nahonili svá ega hnusnými komentáři a špatným hodnocením aniž by seriálu dali šanci...(9.2.2016)

• verbal

Slizká pizda, zabíječka debilů. Pro popis výrazu ve tváři po zhlédnutí této oplzlé ukrutnosti je kyselé jablko opravdu zcela nedostačující. Ne, tohle je kousnutí do poštěváku dva měsíce mrtvé sedmdesátileté bezdomovkyně! A já tolik doufal, že nic příšernějšího než Upíří akademie už nemůže existovat! Prostě parazitická degenerace nemilosrdně zabíjející všechny zbytky kulturních buněk, které ještě v dětské müsli přežily útok Tvajlajtu, Heryho Potrata a následných Mozkomorů. Je to jakoby Bela s Patyzónem mimořádně krutým způsobem umučili Bufy a vydali se s Lautnerem do Beverly Hills 90210 vysát Gilmórovic piče. A je to zase děsně kůl, jak jinak! Partička odpudivých nagelovaných ochrnutých buzerantů a umělohmotných sterilních toporných kravek, jakože Lovci stínů, pronásledují jinou partičku odpudivých nagelovaných ochrnutých buzerantů a umělohmotných sterilních toporných kravek, jakože démonů, přičemž opět trousí lobotomizované dietní logy s důrazem na rodinné hodnoty, které nějaká neumětelská grafomanská slepice snad sesbírala z krabic popkornů a reklam na Kokakolu, doplnila nejkůlovějšími hláškami z Tvajlajtů, Hangrgejů, Divergencí a Hostitelů a vydala jako svůj Opus Vaginalis. Já chápu, že nějaká ta uklízečka sem tam do našeho světa potratí geneticky devalvované osmiprsté miminko s míchou vyplňující celou dutinu lebeční, ale že je jich tolik, aby se takové tupé svinstvo vůbec hromadně prodávalo, to je vskutku odstrašující statistika! Hned v pondělí se vypravím do knihovny, kde zcizím první díl té „veleúspěšné“ knižní série, a důkladně si s ní vytřu prdel. A ne, nespláchnu, pěkně to v úterý vrátím zpět do police, aby i sebevypatlanější dement hned poznal, s čím má to ponížení. Přišel jsem, viděl jsem a zvracel jsem jen z prvního dílu, k dalšímu už mě nikdo nedonutí ani za pytel sušených čuráků, proto nehodnotím. A také proto, že „odpad“, jakožto nejnižší možný stupeň pohrdání, by v tomto případě zcela degradoval mou věhlasnou objektivitu. Tohle je totiž přinejmenším sliz, sopel, hlen, plíseň, hnis, sněť, chrchel, absces či gangréna!(23.1.2016)

• - Po dokončení prvej série si Dominic Sherwood (Jace) a Katherine McNamara (Clary) spolu nechali vytetovať runu z loga seriálu. (Paulo)

• - Divák si může všimnout rozdílné barvy očí Jace Waylanda (Dominic Sherwood), hercovy oči mají rozdílnou barvu i ve skutečnosti, tento efekt se nazývá heterochromie. (Clowers)

• - Mezi natáčecí lokace patří například Toronto nebo Ontario. (SimpanzJi)