Shadowhunters: The Mortal Instruments (TV seriál)

Shadowhunters

Akční / Drama / Fantasy

USA, 2016 - 2019, 36 h 52 min (Minutáž: 39–42 min)

Tvůrci:

Ed Decter

Předloha:

Cassandra Clare (kniha)

Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Emeraude Toubia, Harry Shum Jr., Alan Van Sprang, Curtis Morgan, David Castro, Jon Cor, Kaitlyn Leeb, Vanessa Matsui, Jordan Hudyma, Jack Fulton, Adam Kenneth Wilson, Alberto Rosende, Isaiah Mustafa, Matthew Daddario, Shailene Garnett, Maxim Roy, Stephen R. Hart, Mouna Traoré, Daiva Zalnieriunas, Wesley French, Neven Pajkic, Lisa Marcos, Jordan Madley, Jade Hassouné, Christina Cox, Ari Cohen, Christian Bako, Paulino Nunes, Susanna Fournier, Holly Deveaux, Stephanie Bennett, Adam Harrington, Kathy Maloney, Mimi Kuzyk, Steve Gagné, Stephen Huszar, Lisa Berry, Michelle Argyris, Will Tudor, Edie Inksetter, Nicola Correia-Damude, Alexandra Ordolis, Noah Danby, Chad Connell, Raymond Ablack, Brett Donahue, Shannon Kook, Lola Flanery, Andreas Apergis, Brianna Goldie, Elias Toufexis, Joan Gregson, Phillip MacKenzie, Sarah Hyland, Jessica Matten, Sophia Walker, Erica Deutschman, Dale Whibley, Jenny Raven, Michael Cram, Linda Goranson, Michael Brown, Alisha Wainwright, Anna Hopkins, Randal Edwards, Javier Muñoz, Jordan Johnson-Hinds, Genevieve Kang, Rosalba Martinni, Steve Byers, Jesse Camacho, Françoise Yip, Seamus Patterson, Zach Smadu, Nick Sagar, Rachelle Casseus, Tessa Mossey
  • kklepkaa

Předlohu jsem četla a tak špatná zas nebyla... za těch x dílů jsem si jí stihla celkem oblíbit. Nejdřív jsem ale trpěla u filmu, kde byly snad nejhorší dialogy a seriál se z toho bohužel nevymanil. Úroveň hereckého umění šla znatelně dolů (zvláštní, že to ještě jde) a dialogy... mám pocit, že seriál je dělanej pro 13-ti letý puberťačky, pak ale nechápu scény např. typu kdy herečka v dráždivém spodním prádle si vymamuje informace pomocí sexu, to už bych zas pro tuto věkovou kategorii neviděla. Abych nebyla jen negativní, tak mám radost, že oproti filmu se sem vejde víc věcí, což je pochopitelné. Sice ne vše s knihou koresponduje, ale po shlédnutí prvních 3 dílů mi to zatím nevadilo. Ještě jsem se nerozhodla, zda se budu dívat dál či nikoliv.(31.1.2016)

• IZFNP

Knihy prečítané, film pozretý, seriál nemôžem vynechať. Stupídnučká to vec, títo Shadowhunters, ale zároveň ma prvá séria vcelku bavila. Scenár šuští papierom ako už dlho nič papierom nešušťalo, postavy sú sympatické len tak napol a réžia je mizerná. Hudba je však fajn a celé prostredie je tak zaujímavé, že upozerať sa to dalo. Opäť priemer, daná látka už asi lepšie spracovanie nedostane, ale zas narovinu - knižná predloha nijak zvlášť kvalitná tiež nie je, takže berúc tento fakt do úvahy, seriál bol v prvej sérii fajn spestrením repertoára pre mladých divákov. V druhej sérii som však veľmi rýchlo pochopila, že toto už lepšie nebude. Dokonca to bolo s každou pribúdajúcou epizódou horšie, urážajúc inteligenciu divákov, a tak sa môj záujem vytratil ako sucho po daždi.(10.3.2016)

Pred par lety podivala na film jmenem Mortal Instruments: Mesto z kosti, a bylo to jako hodne spatny. Ono kdyz od prvni minuty nemuzete pochopit, proc ma hlavni herecka na cele dve housenky misto oboci, to vas rozhodi a na film se ani nemuzete soustredit. A celkove, herecke obsazeni Mesta z kosti bylo hodne spatny - a proto se serie nikam neposunula a nenatocil se (zatim) dalsi film. ALE, nekdo jiny se chopil prav na tento dost slusny pribeh a natocili serial. Prvni serii jsem shledla za vikend, a ackoliv jsem pri nekterych scenach kroutila hlavou a obracela oci v sloup jak trapne to nekdy bylo, chtela jsem videt vic a zjistit, kam pribeh pokracuje. Tak jsem trpelive cekala na druhou serii, az me to prestalo bavit a koupila jsem si vsechny knihy na Audible a za tyden jsem si cely pribeh poslechla a zjistila, ze Mortal Instruments jsou SKVELE knihy, ale filmove a serialove adaptace bohuzel nic moc. Druha serie Shadowhunters byla o moc lepsi nez prvni, hlavni predstavitelka Clary se konecne naucila trosku hrat, a celkove to bylo mnohem "snesitelnejsi". No a za 4 dny vychazi novy dil, a konecne se do pribehu dostavi jeho nejzajimavejsi character - Sebastian. Uz aby to bylo. Serial pro nactilete (a pro me) ktery ma sve mouchy, ale neni k zahozeni!(2.6.2017)

• Falconica

Heleďte, ty knížky nebyly dokonalý. Hlavní hrdinka typická Mary Sue, objekt její vášně tak trochu kokot, každou chvíli nějakej ten nesmysl ve stylu "ochránim tě tim, že ti budu 10 let lhát" a podobně. Bylo to pro pubertální holky, ale svým způsobem to bylo zábavný. Ale tenhle seriál? Tak to je fakt třešinka. S knížkama to má minimum společnýho, spisovatelce neumožnili jakejkoliv vliv na seriál a použili to jako politicky korektní propagandu míru a tolerance ke všem rasám a sexuálním orientacím. (Podotýkám, že v předloze je daný universum plný předsudků, v seriálu se najednou dozvídám, že každej každýho respektuje, prostě na zvracení). Herecký výkony jsou tak mizerný, že i u nás na larpech najdete lepší herce, dialogy uplná katastrofa, příběh změněnej tak brutálně, že si pod sebou vykopali obří jámu plnou plot holes. Prostě příšerný. Z docela roztomilejch knížek pro pubertální holky je hrozně stupidní nástroj onanie pro progresivní feministky a extremní jedince z řad LGBT, který se rozplývaj nad tim, jak tam nechybí zastoupení žádné sexuální orientace. Ani nevim, jak jsem mohla vydržet tolik dílů, asi zase proto, že si to pouštim jako podklad při mechanický práci....(7.3.2018)

• Fancipal

Mladí, krásní a talentovaní zachraňují (ne)lidské pokolení před neodvratně se blížící zkázou. Nic proti nejprofláklejšímu story-arcu současnosti, ale postavám chybí styl, hercům schopnosti (což jak uznáte může představovat docela problém), scénáři jakákoliv nadstavba, která by jej oddělila od tuctu stejně plytkých a povrchních záležitostí. Abych jenom nehanil. Všichni vypadají fakt sexy, a to za jakýchkoliv okolností, takže hádám, že úkol splněn :) ... Nejoblíbenější postavy: viděno před pár týdny a jména všech zúčastněných jsou ztracena v mlze zapomnění .... Takže asi tolik .... 1. Série: 50 %(19.6.2016)

• - Herci si museli povinne prečítať sériu "Nástroje smrteľníkov," aby lepšie porozumeli svojim postavám. (Paulo)

• - Matthew Daddario sa pôvodne uchádzal o rolu Jaca (Dominic Sherwood). Na naliehanie Cassandry Clare, ktorá napísala knižnú predlohu, dostal napokon rolu Aleca. (Paulo)

• - Mezi natáčecí lokace patří například Toronto nebo Ontario. (SimpanzJi)