Shadowhunters: The Mortal Instruments (TV seriál)

Shadowhunters

Akční / Drama / Fantasy

USA, 2016 - 2018, 23 h 43 min (Minutáž: 33x42 min)

Předloha:

Cassandra Clare (kniha)

Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Emeraude Toubia, Harry Shum Jr., Alan Van Sprang, Curtis Morgan, David Castro, Jon Cor, Kaitlyn Leeb, Vanessa Matsui, Jordan Hudyma, Jack Fulton, Adam Kenneth Wilson, Alberto Rosende, Isaiah Mustafa, Matthew Daddario, Shailene Garnett, Maxim Roy, Stephen R. Hart, Mouna Traoré, Daiva Zalnieriunas, Wesley French, Neven Pajkic, Lisa Marcos, Jordan Madley, Jade Hassouné, Christina Cox, Ari Cohen, Christian Bako, Paulino Nunes, Susanna Fournier, Holly Deveaux, Stephanie Bennett, Adam Harrington, Kathy Maloney, Mimi Kuzyk, Steve Gagné, Stephen Huszar, Lisa Berry, Michelle Argyris, Will Tudor, Edie Inksetter, Nicola Correia-Damude, Alexandra Ordolis, Noah Danby, Chad Connell, Raymond Ablack, Brett Donahue, Shannon Kook, Lola Flanery, Andreas Apergis, Brianna Goldie, Elias Toufexis, Joan Gregson, Phillip MacKenzie, Sarah Hyland, Jessica Matten, Sophia Walker, Erica Deutschman

První sérii jsem málem neskousla. Myslela jsem, že to vzdám, ale nakonec mě to tak nějak... chytlo. Hlavním důvodem je fakt, že jsem četla jak celou předlohu The Mortal Instruments, a k tomu i druhou sérii ze stejného světa, Infernal Devices. Sice už je to nějaký ten pátek, ale zkrátka jsem byla nadšená, když jsem se dozvěděla, že po neúspěšném filmu se někdo chopil příležitosti a natáčí seriál. Seriál se od knih hodně odlišuje a je to podle mě škoda, protože mi přijde, že mají knihy větší potenciál a že do seriálu zbytečně přidávají věci, které vytvářejí hluchá místa. První série nebyla nic moc, ale seriál i tak dostal druhou šanci a musím tedy říct, že ji využil. Ano, není to žádný nepřekonatelně úžasný skvost, pořád jsou tam elementy, které mi lezou na nervy a jako fanouška knih mě neskutečně vytáčí, v 2. sérii se ale zlepšilo všechno. Scénář, herci, efekty... je vidět, že měli víc financí a víc času. Noví tvůrci tomu prospěli. Nikdy to nebude podívaná, která uchvátí masy diváků jako Game of Thrones a podobně, ale své fanoušky si najde... a já jsem zvědavá, jakým směrem se seriál vydá dál, pokud dostane příležitost... je to takové moje podivné guilty pleasure a během těch pár dílů 2. série jsem tomu seriálu zkrátka začala fandit. Zatím to má vzestupnou tendenci, snad to tak bude i nadále. Dávám 4*... přestože je to - uznávám - nadhodnocené, ale chtěla jsem trochu vyvážit ty přehnané odpady.(13.3.2017)

• Tibb-Shäe

Tak veľké secondhand embarrassment som nezažila už dlho ako pri sledovaní tejto zbierky barbie dolls bolestivo sa pokúšať o niečo približné hereckému výkonu. Totálne neúspešne, samozrejme. Hlavne tá hlavná herečka so žltou hlavou, wow, Miley Cyrus je pri nej Meryl Streep. Neinvestovalo sa ani do writers room, pravdepodobne to píše nejaký produkčný asistent počas jeho lunch breaks, lebo tie dialógy spôsobujú bolesti hlavy a efekty sú katastrofálne smiešne aj na TV produkciu. Tie knihy až takéto zlé neboli, ale už film preukázal (a ten mal aspoň niekoľko obstojných hercov), že čo je čitateľné na papieri sa nemusí vydariť na obrazovke. Či už kina alebo TV.(28.1.2016)

• kklepkaa

Předlohu jsem četla a tak špatná zas nebyla... za těch x dílů jsem si jí stihla celkem oblíbit. Nejdřív jsem ale trpěla u filmu, kde byly snad nejhorší dialogy a seriál se z toho bohužel nevymanil. Úroveň hereckého umění šla znatelně dolů (zvláštní, že to ještě jde) a dialogy... mám pocit, že seriál je dělanej pro 13-ti letý puberťačky, pak ale nechápu scény např. typu kdy herečka v dráždivém spodním prádle si vymamuje informace pomocí sexu, to už bych zas pro tuto věkovou kategorii neviděla. Abych nebyla jen negativní, tak mám radost, že oproti filmu se sem vejde víc věcí, což je pochopitelné. Sice ne vše s knihou koresponduje, ale po shlédnutí prvních 3 dílů mi to zatím nevadilo. Ještě jsem se nerozhodla, zda se budu dívat dál či nikoliv.(31.1.2016)

• RedRose

je to kruté... nejsem si jistý, jestli to přímo vychází z filmu (kterému jsem dal 42%), nebo jen někdo vybrakoval stejnou knižní předlohu, ale je to vlastně úplně jedno... je tady tolik přeslazených nagelovaných neherců pohromadě, až je mi z toho nevolno... Katherine McNamara jako náhrada filmové Lily Collins, to je úplnej průser... protrpěl jsem 5 (!) dílu, ale nevím jestli zvládnu ještě další... šokovaně jsem zjistil, že to po první sérii neukončili, ale jede to vesele dal... v té americe fakt není něco v pořádku... výstižné komentáře: verbal a noriaki /// Edit: hodnocení druhé série v červených číslech ?! vážně ?! to fakt netuším, co by se muselo stát, aby podprůměrná kvalita vyšplhala až takto vysoko...(4.6.2017)

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY: Já tak nějak nevím. Film mi nevadil, ale slyšela jsem hodně kritiky od čtenářů předlohy. Tak jsem se těšila na seriálové zpracování, které je takové... strašně zmatené. V prnvích dvou dílech proběhlo všechno nepřirozeně rychle, Clary nic neví a za půl hodiny je uplně ready jít do války s démonama kdesi cosi a najednou je její otec největší záporák... Prostě nevím. Určitě mě zajímá jak se to vyvine, takže ve sledování hodlám pokračovat, ale doufám, že ta úroveň se trochu zvedne, je to škoda.(21.1.2016)

• - Divák si může všimnout rozdílné barvy očí Jace Waylanda (Dominic Sherwood), hercovy oči mají rozdílnou barvu i ve skutečnosti, tento efekt se nazývá heterochromie. (Clowers)

• - Mezi natáčecí lokace patří například Toronto nebo Ontario. (SimpanzJi)