Valentine se chystá uskutečnit svůj plán s Mečem duše, lovci stínů se rychle pouští do akce, aby ochránili podsvět, a Clary jde o život. (Netflix)

Tom10000

10.díl. Valentine se dostal do Institutu, kde hodlá uskutečnit svůj plán na zničení Podsvětí. Clary je vystavena nátlaku od něj, když zajme Simona a vyhrožuje jí jeho smrtí. Luke a jeho smečka spolu s Rafaelem a upíry a Meliornem a vílami se sjednotí v boji proti Valentinovi. Ten nejprve získal Jace, jenž se vydával za Clary a nakonec i ji. Dokáže jim, jak moc lhal, a sám zaktivuje meč, čímž zničí mnoho podsvěťanů. Následně v boji zraní Lukea, ale nakonec ho Jace dodělá. Valentine je zajat Institutem. Láska mezi Isabel a Rafaelem roste, ale jen do té míry, než ji nechá samtnou. Poté už od něj nic nechce. Malá Madzie je mimo dosah Valentina. Dozvíme, se, že Clary již není sestrou Jace, jak nám řekl Valentine. Simon byl vyléčen od upírství, a když jí hodlá Jace prozradit skutečnost o nich dvou, raději nje nechá spolu, šťastné jako nikdy. 90 - 95 procent. ()