Clary se stává plnohodnotnou lovkyní stínů, ale ukrývá velké tajemství. Démon s tváří výra si za kořist vybírá civily. Magnus ztrácí svoji pozici jako nejvyšší čaroděj. (Netflix)

Tom10000

1.díl 3.série. Clary je dána andělská runa a stává se plnohodnotnou Lovkyní stínů. Lilith, démoní královna, vyšle svého služebníka, aby zabíjel. Nejprve se dostane do těla jakéhosi doktora, a následně, po vraždě, jde za Clary. Jace má vidiny, jak zabijí Clary, a jak mu kdosi radí, aby ji zabil. Jen těžko se tomu vzpírá, ale zatím se drží. Láska mezi ním a Clary sílí. Clary si vybírá jakožto plnohodnotná lovkyně nové zbraně, těmi jaou ale dvě dýky, jedna od jejího otce a jedna od její matky. Simon slouží Královně víl, z té se opět stala mladá dívka. Je označen jakousi runou či něčím na ten způsob, a nakonec je pod výhružkou temnoty puštěn. Vše vysvětlí své dívce, Maie, a ta to vezme v klidu. Izzy nám prozradí svoji touhu po bonbónech. Magnus je zbaven své funkce nejvyššího Brooklynského čaroděje a je zdrcen. Alec se mu snaží pomoci. Clary zabije démona a zjistí, že jí zbraně moc neposlouchají. Ollie, parťačka Luka, se nakonec dozvídá tajemství nadpřirozeného světa. jace nad sebou ztrácí kontrolu, ale i přesto, stále si k sobě pouští nicnetušící Clary. 95 procent. ()