Shadowhunters (TV seriál)

Shadowhunters: The Mortal Instruments

(neoficiální název)

Akční / Drama / Fantasy

USA, 2016 - 2017, 23 h 1 min (Minutáž: 33x42 min)

Jsem velký fanda celé knižní série - Nástroje smrti. Když jsem se dozvěděla, že bude seriál, byla jsem nadšená. Z filmu jsem totiž nebyla moc nadšená - nelíbil se mi představitel Jace. U seriálu mám opačný problém - nelíbí se mi představitelka Clary - zdá se mi moc mladá, naivní, rozmazlená a moc roztomilá. S ostatními představiteli jsem spokojená - hodně se mi líbí Alec, kterého jsem si přesně takhle v knize představovala. Myslím, že nikdo nemůže počítat s tím, že seriál bude přesně podle knižní předlohy - hlavně si myslím, že každý si v knize představoval někoho jiného a scény, tak pro každého můžou vypadat odlišně. Po prvním dílu jsem se seriálem spokojená, ani mi nevadí změny, které nejsou nějak ohromné (Luke, Mauren). V jediné, co doufám v dalších dílech bude, že Clary se trošičku „obrní“ a nebude taková „křehká“.(19.1.2016)

Některé díly jsou lepší, některé horší. Má to dobré scény a pak to má scény, u kterých nevěřícně kroutíte hlavou, jak to mohli natočit. Někteří herci jsou lepší/sympatičtější a pak tam máte takové jako Katherine McNamara. Ve výsledku jsem taková rozpolcená. Nemůžu úplně tvrdit, že se mi to nelíbilo, jenže natočené to nebylo nijak skvěle. Naplácali tam toho hodně, místy jsem se ztrácela a taky mě to nechytlo, abych se těšila na každý nový díl. Moje největší výtka je pravděpodobně herečka v hlavní roli, nejen, že neumí hrát, ještě je děsně nesympatická. No jsem zvědavá co budou nastrkat naplácat do druhé série. 3*(19.4.2016)

• kklepkaa

Předlohu jsem četla a tak špatná zas nebyla... za těch x dílů jsem si jí stihla celkem oblíbit. Nejdřív jsem ale trpěla u filmu, kde byly snad nejhorší dialogy a seriál se z toho bohužel nevymanil. Úroveň hereckého umění šla znatelně dolů (zvláštní, že to ještě jde) a dialogy... mám pocit, že seriál je dělanej pro 13-ti letý puberťačky, pak ale nechápu scény např. typu kdy herečka v dráždivém spodním prádle si vymamuje informace pomocí sexu, to už bych zas pro tuto věkovou kategorii neviděla. Abych nebyla jen negativní, tak mám radost, že oproti filmu se sem vejde víc věcí, což je pochopitelné. Sice ne vše s knihou koresponduje, ale po shlédnutí prvních 3 dílů mi to zatím nevadilo. Ještě jsem se nerozhodla, zda se budu dívat dál či nikoliv.(31.1.2016)

• Fancipal

Mladí, krásní a talentovaní zachraňují (ne)lidské pokolení před neodvratně se blížící zkázou. Nic proti nejprofláklejšímu story-arcu současnosti, ale postavám chybí styl, hercům schopnosti (což jak uznáte může představovat docela problém), scénáři jakákoliv nadstavba, která by jej oddělila od tuctu stejně plytkých a povrchních záležitostí. Abych jenom nehanil. Všichni vypadají fakt sexy, a to za jakýchkoliv okolností, takže hádám, že úkol splněn :) ... Nejoblíbenější postavy: viděno před pár týdny a jména všech zúčastněných jsou ztracena v mlze zapomnění .... Takže asi tolik .... 1. Série: 50 %(19.6.2016)

Není to nejkvalitnější seriál, co si budeme povídat. Ale co ztrácí na kvalitě, to nabírá na tématech, které ukazuje a které zvládá perfektně. Rasismus, šovinismus, homofobie... do těhle témat Shadowhunters né tak nenápadně žďuchá, a zároveň nám je necpe do chřtánu. Alec celou první řadu bojoval se svojí identitou, ale zároveň to nebyla jediná věc, kterou procházel, což z postav v Shadowhunters dělá překvapivě trojrozměrné charaktery. Když jsem si pouštěla 4. díl kvůli jednomu gifu co jsem viděla na tumblr, neměla jsem tušení, že si tenhle seriál tak zamiluju. A jelikož na druhou řadu vyměňují trikovou společnost a herci jsou si každým dílem jistější v kramflecích, Shadowhunters se docela rychle přesouvá z kolonky "guilty pleasure" do kolonky "pleasure".(18.2.2016)

• - Mezi natáčecí lokace patří například Toronto nebo Ontario. (SimpanzJi)

• - Divák si může všimnout rozdílné barvy očí Jace Waylanda (Dominic Sherwood), hercovy oči mají rozdílnou barvu i ve skutečnosti, tento efekt se nazývá heterochromie. (Clowers)