poster

Jie jiu wu xian sheng

 • Čína

  解救吾先生

 • anglický

  Saving Mr. Wu

Krimi / Thriller

Čína, 2015, 105 min

Režie:

Sheng Ding

Scénář:

Sheng Ding

Kamera:

Ding Yu

Hudba:

Zai Lao

Střih:

Sheng Ding
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ***

  Byla unesena jedna čínská herecká hvězda. Nebyla unesena zrovna proto, že by jí měli rádi, ale proto, že by chtěli nějaké ty peníze. Kromě toho se k němu nechovají právě vybíravě díky tomu a díky výkonu Andy Laua je tenhle film hodně uvěřitelný a v tomhle směru vám dává to, co chcete. Je to drsné, ale není to nějak ohromující.(26.12.2015)

 • LangiJ
  ***

  Dost ukecaná krimi, sem tam nějaká akce, ale hlavně kecání, kecání a kecání. Celý film stojí na výsleších podezřelého a rozhovorech únosců s unesenými. Prolíná se v něm několik časových rovin, kterých pořád přibývá, stejně jako postav. Pokud člověk nezaregistruje, do který dějový linky film právě skočil, je to celkem zmatek. S flashbacky ve filmech obvykle problém nemám, ale tady mi to vadilo. Bylo jich zbytečně moc a brzdilo to dynamiku hlavní dějové linky. Když už se začalo něco dít a děj se posunul o kousek dál, šup a jsme několik dnů/týdnů před únosem, kde se řeší proč tohle a tamto. V druhé půlce tohle naštěstí odpadne a film odsejpá. Díky tomu a Andymu nakonec 3*.(27.12.2015)

 • JFL
  ***

  Stejně jako Dingem režírovaná "Police Story 2013" i "Saving Mr. Wu" je nafouklý rádoby high concept a marné čekání na slibovaný řízný thriller. Mávání kamerou marně zastírá, že tu ve skutečnosti žádná dynamika a napětí nejsou, jen schematická žvanírna, která slouží k melodramatické oslavě čínských strážců zákona coby nadlidských borců obětujících se pro blaho druhých.(26.6.2016)

 • - Šéf gangu únosců jezdí ve Škodě Octavii druhé generace, v Číně známé pod jménem Škoda MingRui. (tompaulman)