Dao Shi Xia Shan

Čína, 2015, 123 min

Kaige Chen

George Acogny

Wayne Wahrman

Trochu nudné a trochu i zábavné provedení,film se mi moc nelíbil ,první polovina byla celkem dobrá a vtipná a taky dobře provedená ale pak to bylo tak trochu nuda ,souboje byly taky nic moc jen v některých scénách byly docela dobré a taky i některé scény byly fakt trochu celkem vtipné ale jinak nic moc,jinak dobrý nápad děj i scénář. Ty bojové scény se mi moc nelíbily jen některé scény a souboje byly fakt dobře provedené a vtipné prostě takový tak trochu bláznivý kung -fu film.(9.4.2016)

• Lacike

Blaznivy film so strelenym hlavnym hrdinom. Po dejovej stranke ma to prilis nebavilo, humorne sceny mi prilis vtipne nepripadali ale absolutnym sklamanim su bitky, ktore su brutalne predratovane a trajektoria letu postav je casto dost divna. Pochvalit môzem snad len velkolepu vypravu. Vysledkom je divny film. 5/10.(22.3.2016)

Spojenie všetkého čo nám Čína (kultúrne a geopoliticky) ponúka. Krásne scenérie prírody, pôsobivé mestá na hranici moderného so starým. Spojenie tradičnej komornej drámy, wuxia filmu, kung fu filmu, s prímesou toho spirituálneho a duchovného robí z tohto filmu mix žánrov, ale v Chenových rukách nadobúda potrebný balans na vyjadrenie potrebnej myšlienky a hlavne pôsobí ako pripomienka toho v čom bol Chen tak výrazný režisér. Jeho vizuál je v tomto smere neprekonateľný a film sa môže popýšiť stovkami režisérskych nápadov. Kde pre iných preplácanosť pre mňa dôkaz že ešte nepatrí do starého železa, čo som si úprimne pri jeho posledných filmoch naozaj aj myslel. Nie je to dokonalé. Ale tá hravosť s akou reprezentuje žánre a formy ďalekého východu, bez toho aby ich nejako kazil mi príde viac ako osviežujúce. Nebyť niektorých zbytočných trikov, zvažoval by som aj plný počet. Naozaj aj napriek nízkym hodnoteniam pre mňa príjemné prekvapenie.(22.11.2016)

Zajímavá slepenina příběhů. Mladý mnich odchází z kláštera do města a zažívá nejrůznější situace, někdy vtipné, jindy vážnější. Postavy přichází a mizí. Kdo by se ale zlobil za cameo Vannesse Wu s šíleným čírem, Jayceeho Chana s nateklým obličejem nebo vlasáče Chen Changa. Vizuálně je to moc pěkný, i souboje jsou povedený, Wang Baoqiang skáče jako gumídek po litru hopsinkový šťávy a pořád se něco děje, takže mi ty necelý dvě hoďky utekly strašně rychle, ale... No, pár jich tam bohužel je. Místy to na mě bylo až moc ujetý a pak téma sexu mi do takovéhleho filmu vůbec nesedlo, nebo aspoň forma, jakou to tu bylo zpracováno. Nicméně to je takový úlet, že jsem se nakonec rozhodla, že se pustím do překladu. Přeloženo.(9.3.2016)

Syn vypráví o svém otci, který byl donucen hledat obživu mimo klášter ve světě širém a patrně pro něj stejně nepochopitelném jako pro nás tento film. Složenina z mnoha zvratů, ale velmi pěkně udělaná, soubojově na výši, kostýmy dle mého vkusu. Zanechává ovšem onu známou prázdnotu z asijských filmů, kdy Evropan má pocit, že ho bacili po hlavě a konec se nekonal. Prostě ono: A to už bylo všechno?(18.1.2017)