Monk Comes Down the Mountain

Čína, 2015, 123 min

Kaige Chen

George Acogny

Wayne Wahrman

Spojenie všetkého čo nám Čína (kultúrne a geopoliticky) ponúka. Krásne scenérie prírody, pôsobivé mestá na hranici moderného so starým. Spojenie tradičnej komornej drámy, wuxia filmu, kung fu filmu, s prímesou toho spirituálneho a duchovného robí z tohto filmu mix žánrov, ale v Chenových rukách nadobúda potrebný balans na vyjadrenie potrebnej myšlienky a hlavne pôsobí ako pripomienka toho v čom bol Chen tak výrazný režisér. Jeho vizuál je v tomto smere neprekonateľný a film sa môže popýšiť stovkami režisérskych nápadov. Kde pre iných preplácanosť pre mňa dôkaz že ešte nepatrí do starého železa, čo som si úprimne pri jeho posledných filmoch naozaj aj myslel. Nie je to dokonalé. Ale tá hravosť s akou reprezentuje žánre a formy ďalekého východu, bez toho aby ich nejako kazil mi príde viac ako osviežujúce. Nebyť niektorých zbytočných trikov, zvažoval by som aj plný počet. Naozaj aj napriek nízkym hodnoteniam pre mňa príjemné prekvapenie.(22.11.2016)

Zajímavá slepenina příběhů. Mladý mnich odchází z kláštera do města a zažívá nejrůznější situace, někdy vtipné, jindy vážnější. Postavy přichází a mizí. Kdo by se ale zlobil za cameo Vannesse Wu s šíleným čírem, Jayceeho Chana s nateklým obličejem nebo vlasáče Chen Changa. Vizuálně je to moc pěkný, i souboje jsou povedený, Wang Baoqiang skáče jako gumídek po litru hopsinkový šťávy a pořád se něco děje, takže mi ty necelý dvě hoďky utekly strašně rychle, ale... No, pár jich tam bohužel je. Místy to na mě bylo až moc ujetý a pak téma sexu mi do takovéhleho filmu vůbec nesedlo, nebo aspoň forma, jakou to tu bylo zpracováno. Nicméně to je takový úlet, že jsem se nakonec rozhodla, že se pustím do překladu. Přeloženo.(9.3.2016)

Trochu nudné a trochu i zábavné provedení,film se mi moc nelíbil ,první polovina byla celkem dobrá a vtipná a taky dobře provedená ale pak to bylo tak trochu nuda ,souboje byly taky nic moc jen v některých scénách byly docela dobré a taky i některé scény byly fakt trochu celkem vtipné ale jinak nic moc,jinak dobrý nápad děj i scénář. Ty bojové scény se mi moc nelíbily jen některé scény a souboje byly fakt dobře provedené a vtipné prostě takový tak trochu bláznivý kung -fu film.(9.4.2016)

Je to dosti takové rozkouskované, dalo by se říci i povídkové,ačkoliv se to snažili slátat hlavní postavou mnicha, tak to nepůsobí jako celistvý příběh. Kolem něj se mihne spousta postav a mnohé z nich ze scény odejdou vlastní smrtí. Humornost přecházela do crazy modu, což nemám moc v oblibě, pkud mi to nezapadne do celku a tady mi to vůbec nepasovalo. Hopsání a létání umějí zpracovat lépe a taky vhodněji zapracovat do dění, tady je to zveličené, záměrně jakoby nepvedené, že je to příliš okaté o lanech a to se mi taky nelíbilo. No a k těmto prvkům vložili taky vážnost a serioznost, čímž se nějaká celistvost filmu už totálně bortí a je z toho dort ve stylu pejska a kočičky. Na druhou stranu mě na to bavilo koukat z pohledu výpravy scén. variability postav, fantaskní a kouzelnické podstaty použitého kung fu, ačkoliv se mi nelíbily povětšinou ani dialogy, tak je to film o kterém můžu říct že se mí z hodně větší části nelíbil, přesto u něj zůsatnu na průměrném trojhvězdí.(4.8.2016)

Hrozně rozháraný a nesourodý snímek, sledující příběh sirotka, který vyrostl v klášteře a vrací se zpět do města, aby našel nový domov rodinu. Režisér si i tentokrát neodpustil morální téma odpovědnosti, pomsty, atd. Zatímco první menší část filmu je rozverná akční komedie se záblesky kina morálního neklidu, snaha o vykreslení chtíče, zla lidské duše, tak druhá polovina je naprosto odlišná. Zde totiž silně převažuje akční složka a příběh působí velmi zmateně a překotně, kdy divák je vržen do situace teprve později zpětně odhaluje příčinu jednání postav, jejich minulost. Velice povedená kamera, akční složka, hudba, potěší i účast hereckých hvězd jako Chiling Lin, Chang Chen, Aaaron Kwok a řada dalších. Přesto to není snímek, který byl měl nárok patřit do letošního přehledu toho nejlepšího, co se v JV Asii událo.(14.8.2015)