Monk Comes Down the Mountain

Kaige Chen

George Acogny

Wayne Wahrman
  • BOURQUE

Pri tomto filme je naozaj cítiť nesprávne využite možností. Príbeh zo začiatku nádejný, ale potom jeho kvalita ide dolu rýchlo a už to zachraňujú len múdre rady. Bojové scény „slušne prehnané“, ale to „odstrčenie“ auta do jazera už bolo na mňa veľa. Osobné hodnotenie: 59% (*) (22.8.2017)

Hrozně rozháraný a nesourodý snímek, sledující příběh sirotka, který vyrostl v klášteře a vrací se zpět do města, aby našel nový domov rodinu. Režisér si i tentokrát neodpustil morální téma odpovědnosti, pomsty, atd. Zatímco první menší část filmu je rozverná akční komedie se záblesky kina morálního neklidu, snaha o vykreslení chtíče, zla lidské duše, tak druhá polovina je naprosto odlišná. Zde totiž silně převažuje akční složka a příběh působí velmi zmateně a překotně, kdy divák je vržen do situace teprve později zpětně odhaluje příčinu jednání postav, jejich minulost. Velice povedená kamera, akční složka, hudba, potěší i účast hereckých hvězd jako Chiling Lin, Chang Chen, Aaaron Kwok a řada dalších. Přesto to není snímek, který byl měl nárok patřit do letošního přehledu toho nejlepšího, co se v JV Asii událo.(14.8.2015)

Zajímavá slepenina příběhů. Mladý mnich odchází z kláštera do města a zažívá nejrůznější situace, někdy vtipné, jindy vážnější. Postavy přichází a mizí. Kdo by se ale zlobil za cameo Vannesse Wu s šíleným čírem, Jayceeho Chana s nateklým obličejem nebo vlasáče Chen Changa. Vizuálně je to moc pěkný, i souboje jsou povedený, Wang Baoqiang skáče jako gumídek po litru hopsinkový šťávy a pořád se něco děje, takže mi ty necelý dvě hoďky utekly strašně rychle, ale... No, pár jich tam bohužel je. Místy to na mě bylo až moc ujetý a pak téma sexu mi do takovéhleho filmu vůbec nesedlo, nebo aspoň forma, jakou to tu bylo zpracováno. Nicméně to je takový úlet, že jsem se nakonec rozhodla, že se pustím do překladu. Přeloženo.(9.3.2016)

• Lacike

Blaznivy film so strelenym hlavnym hrdinom. Po dejovej stranke ma to prilis nebavilo, humorne sceny mi prilis vtipne nepripadali ale absolutnym sklamanim su bitky, ktore su brutalne predratovane a trajektoria letu postav je casto dost divna. Pochvalit môzem snad len velkolepu vypravu. Vysledkom je divny film. 5/10.(22.3.2016)

Úlet jak svině, ale vcelku zábavný a sympatický. Kung-fu mixlé s Wu-xiou není má oblíbená parketa, ale zde jsem se nestyděl, nepřevracel oči a vcelku jsem byl místy překvapen. S čím je potřeba počítat, že se zde nevyskytuje gravitace lítá se o sto šest, místy máte pocit, že sledujete čínský Prequel k Matrixu s efekty od Michaela Baye, ale je to takové hravé, zábavné, barevné a pokud se bojuje zrovna na zemi tak nechybí i obstojná choreografie se solidními kung-fu prvky. Bavil jsem se dobře, vizuál pokoukaníčko,ale zůstanem na třech. 65%(22.8.2015)