La dame dans l'auto avec un fusil et des lunettes

The Lady in the Car with Glasses and a Gun

Thriller / Krimi

Francie / Belgie, 2015, 93 min

• gombarix

> Cushing: podle předlohy je hrdinka silně krátkozraká. Ty brýle ale na parádu skutečně jsou, evidentně nemají žádné dioptrie. U toho staršího filmu (1970) to bylo taky tak, ale tenhle ležérní rekvizitářský přístup je zjevně věčný. Nicméně obroučky pěkné. :§(10.3.2017)

Čím to, že když ve Francii sedne do auta nějaká zrzavá hlava, je o zábavu postaráno? Narážím na skvělý Náš den přijde s neméně skvělým Casselem. Tuto lahůdku jsem zacítil v chuťových pohárcích, když jsem si přečetl obsah Dámy s autem, pojal jsem podezření, že by to mohlo být něco podobně vychuceného. A až těsně před konec jsem si říkal - taky že jo. Já mám rád, když je to trochu mindfuck a zároveň to dává smysl. Nebo naopak, když je to hodně mindfuck a aspoň trochu to dává smysl. Dáma s autem je ten první případ (díky konci), kdežto Náš den přijde byl ten druhý (opět díky konci). Nedá se nic dělat, je to skvěle napsané, tak akorát dlouhé a 22 letá Freya Mavor naprosto přepisuje dějiny, protože slovní spojení "skotská herečka a modelka" bylo do této chvíle absolutně nepředstavitelné. Nu, teď už zatraceně dobře je. Jinak, původní film z 70. let jsem bohužel neviděl, předlohu nečetl. Ale i tak hodnotím za plný kotel, protože mi film prostě skvěle sedl a já se bavil. P.S. Tohle byl snad první film, který jsem viděl dabovaný do angličtiny. A zároveň taky snad nejhorší dabing vůbec. Škoda, mohlo to být ještě lepší.(16.4.2016)

• kaylin

Film od mého oblíbeného francouzského komiksového tvůrce je stylisticky zajímavým cvičením, z kterého si ale odnesete pocit, že toho mělo být řečeno hodně, ale ve vás ve skutečnosti ze sledování filmu nezůstalo nic, jen takové zvláštní kouzlo brutality, které si s sebou snímek "La dame dans l'auto avec des lunettes et un fusil" nese.(30.12.2015)

• Cushing

Film asi ok, ale jen poznámka: brýle takhle fakt nefungují. Buď na dálku, nebo na blízko. Tady jen na parádu. Jako celý ok film.(10.6.2016)